CRVENO-BELI NEVEROVATNOM SERIJOM SLOMILI BORAC: KAMPACO se sjajno predstavio oduševljenoj ZVEZDINOJ publici (VIDEO)

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac iz Čačka rezultatom 86:57, u duelu 12. kola ABA lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ognjen Dobrić sa 15 poena, po 13 su dodali Filip Petrušev i Ben Bentil, a dvocifren je bio i Fakundo Kampaco sa 11 poena, uz tri skoka i pet asistencija. Kod gostiju se istakao Australijanac Hanter Hejl, sa 17 poena, a Tomašević je dodao 10.

U ovom duelu publika u Beogradu imala je priliku da prvi put u dresu Crvene zvezde vidi novopridošlog argentinskog košarkaša Fakunda Kampaca. On je nekim sjajnim potezima i asistencijama pokazao da bi vrlo brzo mogao postati ljubimac domaće publike.

U prvoj četvrtini viđeena je dominacija crveno-belih, koji su preko Bentila i Kampaca došli do 10 poena prednosti, uz standardno dobru odbranu.

Novajlija u timu Zvezde je oduševio domaću publiku sa nekoliko atraktivnih asistencija, požrtvovanom igrom u odbrani, a postigao je i prvu trojku u crveno-belom dresu.

U drugoj četvrtini tim Duška Ivanovića je igrao nešto opuštenije, sa 24 primljena poena.

Borac je dobio ovaj period igre sa dva poena razlike, a posebno se istakao Hejl, koji je poluvreme završio sa 11 poena. Kod crveno-belih Ognjen Dobrić je bio veoma raspoložen za igru, uz odličnog Luku Mitrovića.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 45:37 za domaći tim.

Na početku drugog poluvremenu hrabro su krenuli košarkaši Borca, došli na -4, a onda je usledila velika serija Zvezde.

Dobrić i Petrušev su bili predvodnici, a onda su im se priključili i ostali saigrači. U jednom trenutku je serija Zvezde iznosila neverovatnih 28:3.

Na kraju nova pobeda crveno-belih, pred možda i najatraktivniji duel ove sezone, pošto 30. decembra u Beograd stiže Barselona.

Istog dana Borac dočekuje Budućnost u duelu 13. kola ABA lige.

Crvena zvezda - Borac 86:57 (23:13, 22:24, 20:8, 21:12)

Četvrta četvrtina

Kraj utakmice.

40. minut - Zakucavanje Bentila za kraj 86:57.

39. minut - Još jedan fantastičan pas Kampaca, ovaj put za Holanda koji pogađa trojku - 84:55.

38. minut - Sedamnaesti poen Hejla i nova trojka Borca - 78:55. Vraća Kampaco na drugoj strani - 81:55.

37. minut - Trojka Tomaševića - 78:52.

36. minut - Prodor Čarapića za 76:49. Poeni mladog Topića na drugoj strani - 78:49.

Fakundo Kampaco

35. minut - Sjajan pas Kampaca za Kuzmića koji zakucava - 76:47. 28:3 je serija Zvezde.

34. minut - Novi poeni Bentila za 74:47.

33. minut - Faul Petrovića na Kampacu pri šutu za tri poena. Siguran sva tri puta - 72:47. 24:3 je serija Crvene zvezde u poslednjih devet minuta.

32. minut - Holand se upisuje na listu strelaca - 69:47.

31. minut - Radonjić pogađa za dva poena, uzvraća Petrušev - 67:47.

Treća četvrtina

Kraj treće četvrtine.

30. minut - Flouter Kampaca za kraj treće četvrtine - 65:45.

29. minut - Petrušev za Lazarevića i ide Zvezda na +19 - 63:44. 15:0 serija crveno-belih. Tomašević pogađa jedno od dva slobodna bacanja i prekida seriju 63:45.

28. minut - Ponovo Petrušev postiže dva poena - 61:44.

27. minut - Dobriiić. Nova trojka za 59:44. Dobrić i Petrušev vode Zvezdu na plus 15. Tajm-aut je tražio trener gostiju.

26. minut - Odlična solo akcija Petruševa - 56:44.

25. minut - Dobrić vrača Zvezdu na pravi kolosek. Precizan je za tri poena - 51:44. Petrušev nastavlja sa odličnim partijama. Prvo blokada, a onda i trojka - 54:44.

24. minut - Odličan prodor Boldvina za 48:42. Bolji start Borca u drugom poluvremenu. Vildoza je promašio dva šuta za tri poena u dva napada. Novi poeni Boldvina - 48:44.

23. minut - Vildoza polovičan sa penala - 48:40.

22. minut - Nekoliko grešaka na obe strane. Dobrić je gazio liniju, a zatim Milovanović pravi korake. A onda i faul Bentila u napadu.

21. minut - Bentil stiže do devetog poena - 47:37. Nova trojka sjajnog Hejla - 47:40.

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena.

20. minut - Petrovič stiže do četvrtog poena - 43:34. I Branko Lazić precizan sa linije za slobodna bacanja oba puta - 45:34. Sjajna trojka Čarapića od tablu - 45:37.

19. minut - Ofanzivni skok Mitrovića nakon promašaja Holanda - 43:30. Milovanović precizan dva puta sa linije za slobodna bacanja - 43:32.

18. minut - Čarapić smanjuje na 41:30. Prethodno je asistirao za Petrovića.

17. minut - Milovanović dobar u skoku - 37:26. Lazarević postiže četvrti poen - 39:26. Nova asistencija Vildoze, ovaj put za Petruševa - 41:26.

16. minut - Sjajan pas Hejla za Milovanovića - 35:24. Petrušev na drugoj strani polaže za 37:24.

15. minut - Nema odbrana Borca rešenje za Dobrića za sada - 35:22. Petrušev je bio asistent ovaj put.

14. minut - Novaković pogađa za dva poena - 30:20. Uzvraća Dobrić trojkom na drugoj strani - 33:20. Hejl stiže do 11 poena nakon novih slobodnih bacanja - 33:22.

13. minut - Ofanzivni skok Kuzmića i pogodak uz faul za 28:16. Promašio je centar crveno-belih dodatno bacanje. Faul Markovića pri šutu za tri poena. Hejl pogađa dva od tri penala - 28:18. Dobrić krade loptu Boldvinu i lagano zakucava - 30:18.

12. minut - Tomašević pogađa za tri poena. Prethodno je Mitrović pogodio jedno od dva slobodna bacanja - 24:16. Fantastična asistencija Kampaca iza leđa za Dobriča - 26:16. Dobrić je promašio dodatno slobodno bacanje.

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine.

10. minut - Sjajna reakcija Kampaca i u odbrani. Već pokazuje zašto bi mogao biti novi ljubimac domaće publike. Sava Lešič polovičan sa linije za slobodna bacanja. Prva trojka za Kampaca u crveno-belom dresu - 23:13.

9. minut - Nova asistencija Kampaca, ovaj put za Stefana Lazarevića - 20:12.

8. minut - Bentil ponovo pogađa za dva poena - 16:12. Tajmaut traži trener Borca, Mijatović. Sjajna asistencija Kampaca za Luku Mitrovića - 18:12.

7. minut - Sjajno igra Hejl na startu utakmice. Novo njegovo polaganje - 12:12. Par nepovezanih akcija crveno-belih iz Beograda. Mitrović sada polaže za 14:12.

6. minut - Dobra akcija igrača Borca i polaganje Hejla - 12:10.

5. minut - Trojka Lazića za 12:8. Ulazi Fakundo Kampaco uz velike aplauze sa tribina.

4. minut - Bentil pogađa trojku za crveno-bele. Prethodno je Boldvin bio siguran za dva poena - 9:8.

3. minut - Vildoza krade loptu Boldvinu i polaže za prvo vođstvo Zvezde - 4:3. A onda i odlična asistencija za Kuzmića, koji zakucava - 6:3.

2. minut - Bentil pogađa dva slobodnih bacanja - 2:3.

1. minut - Hejl otvara utakmicu trojkom za goste - 0:3. Vildoza neprecizan nakon prodora na drugoj strani.

UOČI MEČA:

14.25 - Utakmica uskoro počinje. Tribine veoma dobro popunjene u odnosu na neke druge mečeve Zvezde u ABA ligi. Nemanja Nedović nije u sastavu crveno-belih za današnji duel.

Košarkaši Crvene zvezde, u dvorani Aleksandar Nikolić, dočekuju Borac iz Čačka, u meču 12. kola ABA lige.

Ova utakmica biće prilika da crveno-bela publika prvi put na delu vidi novo pojačanje Crvene zvezde - Fakunda Kampaca.

Iskusni argentinski plejmejker zbog administrativnih problema nije mogao da nastupi u velikoj evroligaškoj pobedi Zvezde protiv Olimpijakosa, tako da će sebi u crveno-belom dresu imati protiv ekipe iz Čačka.

Trener Duško Ivanović istakao je da u ovaj duel ulazi maksimalno ozbiljno.

"Očekuje nas utakmica sa ekipom koja igra bolje nakon promene trenera. Domaći igrači su vrlo iskusni, imaju dvojicu stranaca koji diktiraju tempo igre svog tima. Borac dolazi iz grada košarke i gledajući sve navedeno, moraćemo da ih shvatimo maksimalno ozbiljno", rekao je Ivanović.

Od dolaska Ivanovića na klupu, Crvena zvezda se nalazi u fantastičnoj seriji rezultata, od 12 pobeda i samo jednog poraza.

Ekipa Borca dolazi u Beograd nakon velikog uspona u formi, te tri pobede u poslednja četiri meča. Nakon veoma lošeg starta sezone i sedam uvodnih poraza, Čačani su prvo pobedili Mornar na svom terenu, zatim su pretrpeli poraz od Mege, a onda su usledile dve veoma važne pobede protiv MZT-a i Splita, potencijalnih rivala u borbi za opstanak u najjačem regionalnom takmičenju.

Nakon 10 odigranih utakmica u ABA ligi, Zvezda ima skor 9-1, dok Borac sa utakmicom više ima skor 3-8.

Utakmica između Crvene zvezde i Borca na programu je od 14.30 časova.