ZVEZDA MOŽE I BEZ ARGENTINACA: Crveno-beli na krilima SJAJNOG Petruševa posle nove DRAME ostvarili VELIKU pobedu u Valensiji

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su na gostovanju ekipu Valensije sa 77:75 (24:19, 23:23, 14:16, 16:17), u utakmici 17. kola Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Filip Petrušev sa 25 poena, uz devet skokova, Nemanja Nedović je dodao 19 poena, uz šest asistencija, a Ognjen Dobrić je postigao devet poena.

Bolji od ostalih u domaćem timu bio je Kris Džons sa 16 poena i po pet skokova i asistencija, dok je 11 poena upisao Džared Harper.

Zvezda je na 10. mestu Evrolige sa devet pobeda i osam poraza, a Valensija je 13. sa sedam pobeda i 10 poraza.

Dva tima su se veći deo prve četvrtine smenjivala u vođstvu, a prvu osetniju prednost Zvezda je napravila dva minuta pre kraja posle četiri vezana poena Petruševa (20:15).

Sačuvali su crveno-beli prednost i prvu deonicu dobili sa 24:19, nakon što je u poslednjoj sekundi koš postigao Nedović.

Zvezda je dobro počela drugu deonicu i povela sa 27:21 posle trojke Nedovića, ali je Valensija ubrzo preokretom došla do prednosti 33:34.

Usledio je odgovor crveno-belih koji prave seriju 8:0, pre svega zahvaljujući vezanim trojkama Džona Holanda. ;Prvo poluvreme završeno je rezultatom 47:42.

Tokom cele treće četvrtine prednost je bila na strani Zvezde, koja je na početku deonice vodila i sa 50:44.

Valensija je potom uspela da se vrati i smanji zaostatak, a u poslednju četvrtinu ušlo se sa tri poena prednosti za beogradski tim (61:58).

Poenima Holanda i Nedovića Zvezda otvara četvrtu četvrtinu i odlazi na plus sedam (65:58). I ovog puta Valensija je uhvatila priključak i stigla do minus dva (65:63).

Vođena odličnim Petruševim, koji je postigao pet uzastopnih poena, Zvezda na tri minuta pre kraja dolazi do najveće prednosti - 72:63.

Samo tridesetak sekundi bilo je potrebno španskom timu da priđe na 72:68, posle trojke Džonsa.

Stefan Lazarević 30,9 sekundi pre kraja pravi faul pri šutu za tri poena, a sa linije za slobodna bacanja siguran je bio igrač Valensije Klemen Prepelič.

Potom su slobodna bacanja precizno izvodili Nedović i Petrušev, dok je Valesnija brzim koševima ostala u igri.

Na 4,7 sekundi pre kraja Nedović je promašio prvo i pogodio drugo slobodno bacanje. Harper je u poslednjoj sekundi mogao da donese pobedu Valensiji, ali je iz velike daljine promašio.

U sledećem kolu Zvezda dočekuje Real Madrid, a Valensija dočekuje Efes.

Valensija, Crvena zvezda, Evroliga

KRAJ MEČA!

Četvrta četvrtina:

40. minut - Nedović sa penala polovičan 75:77

40. minut - Džons pogađa 5, sekundi do kraja 75:76

40. minut . Petrušev sa penala siguran 73:76

40. minut - Džons pogađa za dva 73:74

40. minut - Nedović sa penala siguran 71:74

40. minut - Tri bacanja za Prepeliča pogađa sva tri 71:72

38. minut - Mini serija Valensije 68:72, Ivanović tajm - aut

37. minut . Petrušev pogađa uz faul 63;70, pa potom opet iz okreta 63:72

36. minut - Nedović sa penala prekida loše minute Zvezde 63:67

34. minut - Serija promašaja na obe strane, prekida je Harper trojkom 62:65

31. minut - Holand pogađa, pa Nedović iz prodora 58:65

Fakundo Kampaco, Crvena zvezda, Valensija

Treća četvrtina:

30. minut - Sjajna akcija i poeni Petruševa 58:61

28. minut - Radeboh pogađa za tri 56:57, Nedović sa penala 56:59

27. minut - Važna trojka Nedovića 53:56

26. minut - Mini serija Valensije, izjednačenje 53:53

24. minut - Trojka Lazarevića 48:53

23. minut- Mitrović promašuje oba penala 46:50, Džons kažnjava 48:50

22. minut- Džons pogađa , ali vraća Dobrić za tri 44:50

Druga četvrtina:

20. minut - Pogađa Ilić na asistenciju Markovića 42:47

19. minut - Petrušev siguran sa penala 42:45

18. minut - Majstorija Petruševa, minijatura 36:43, Valensija vraća trojkom, Radeboh 39:43

17. minut- Raspoloženi Holand nova trojka 34:41, Rivero smanjuje 36:41

15. minut - Trojka Holanda 34:38

13. minut - Lazič za tri 29:33, vraća Rivero 32:33

12.minut - Pogađa Dalibor Ilić nakon skoka 26:30, nakon faula tri bacanja za Valensiju, Harper ne greši 29:30

11. minut . Sjajno zakucavanje Aleksandera, pa Nedović trojka, pa trojka Harpera 24:27

Prva četvrtina:

10. minut - Sjajan prodor Nedovića 17:22 , a potom za kraj prve četvrtine još jednom 19:24

8. minut - Još jedna sjajna kontra, Dobrić, pa nova kontra Petrušev zakucava 15:18

6. minut- Sjajna akcija Zvezde i poeni Bentila 13:14

5. minut - Bentil gubi loptu i pravi namernu ličnu grešku 13:10

4. minut - Petrušev siguran sa penala, potom Dubljevič sjajna finta 9:8

3. minut - Mini serija Valensije od pet vezanih poena 7:4, prekida je Dobrić 7:6

1. minut - Petrušev postiže prve poene na meču 0:2

1. minut - Utakmica je počela

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Valensiji u utakmici 17. kola Evrolige.

Zvezda u ovaj meč ulazi sa puno kadrovskih problema a toga je svestan i trener crveno-belih Duško Ivanović.

Zbog povreda van tima su Nikola Ivanović, Hasan Martin, Luka Vildoza i a dobro je poznata situacija sa Fakundom Kampacom. Pod znakom pitanja je i Nemanja Nedović.

"Istina, ali što se nas tiče ništa se ne menja. Valensija je opasna ekipa sa izvandrednim igračima pogotovo napadački i ima puno prostora za igru 1 na 1 tu. Nema iznenađenja, svako svakoga može da pobedi. Videćemo kako će se oporavljati Vildosa, sve zavisi od njega, možda bude brže možda ne, videćemo", smatra trener Crvene zvezde.