BUM, PARNI VALJAK UBACIO NEVEROVATNIH 120 POENA! Crno-beli RAZBILI MZT, tim Željka Obradovića se RAZGOROPADIO pred put u Valensiju

aba liga

U okviru 15. kola ABA lige KK Partizan pobedio je pred svojim navijačima ekipu MZT-a rezultatom 120:67.

Tim Dragana Nikolića došao je u prestonicu Srbije da ciljem da pokaže zube, pokuša da napravi iznenađenje, ali u tome nije uspeo. Iako je MZT pretrpeo ubedljiv poraz, gostujući košarkaši su se borili od prvog do poslednjeg minuta.

Sa druge strane, košarkaši Partizana su sjajno igrali, sve je funkcionisalo na najbolji mogući način, kako u odbrani tako i u napadu, i na kraju, kvalitet je ipak presudio.

Košarkaši Partizana bili su raspucani od samog starta, odlično su šutirali i već u prvoj deonici napravili prednost koja je do kraja utakmice konstantno rasla.

1 / 8 Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Pokušavali su gosti u određenim momentima da se rezultatski približe, ali košarkaši Partizana nisu dozvolili bilo kakvu neizvesnost.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Alen Smailagić sa 24 postignuta poena, a pratio ga je Aleksa Avramović sa 18 i Jam Madar sa 14 poena.

Na drugoj strani, istakao se Damjan Stojanovski sa 16 poena, dok je Kefi na svom kontu imao 14 poena.

Uživo,

Partizan - MZT: 120:67

Tok utakmice:

Četrvta četvrtina:

Završena je utakmica.

10. minut - Stojanovski postiže nove poene za MZT 120:67

8. minut - Novu trojku za crno-bele postigao je Aleksa Avramović 112:64

7. minut - Tristan Vukčević sjajnim zakucavanjem podiže publiku na noge 109:64

6. minut - Partizanov šut za tri poena u ovom momentu je 12/16. Novu trojku postigao je plejmejker Parnog valjka Jam Madar 105:58 Na drugoj strani, Ver pogađa trojku iz velike udaljenosti 105:61

4. minut - Mićović sjajno zakucava 96:55

2. minut - Smailagić stiže do novih poena, on na svom kontu ima 18 poena što ga čini najefikasnijim košarkašem Partizana na današnjem meču 92:51

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

10. minut - Sjajno igra tim Željka Obradovića, koji u ovom momentu ima ogromnu prednost čak +33, 84:51

8. minut - Danilo Anđušić je postigao trojku, prednost Partizana konstantno raste 72:48

6. minut - Abu postiže lake poene za MZT 64:44 Anđušić sa linije slobodnih bacanja stiže do prvih poena na današnjoj utakmici 67:64

5. minut - Prelep potez Jam Madara. Plejmejker je sjajno probio i uspeo "položi" loptu pored centra gostujuće ekipe. Košarkaši MZT-a pokušavaju, ali za sada ne uspevaju da uhvate priključak 64:42

Matijas Lesor

3. minut - Alen Smailagić se odlično snašao između dvojice košarkaša MZT-a i uspeo da postigne koš uz faul 60:38

2. minut - Uroš Trifunović pogađa za tri poena 57:36

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme.

10. minut - Aleksa Avramović postiže dva slobodna bacanja, a na drugoj strani Bursać postiže trojku 54:34

8. minut - Rafalna paljba Parnog valjka. Crno-beli za tri poena na današnjoj utakmici šutiraju 6/8, sada je van linije 6,75 pogodio i Tristan Vukčević 49:31 U narednom napadu i Naneli postiže trojku 52:31

7. minut - Avramović lako prolazi kroz protivnički reket i postiže nove poene 46:29

6. minut - Naneli je ostao sam na trojci i pogodio 42:26 Na drugoj strani Stojanovski pogađa uz faul, a potom je i siguran sa linije za slobodna bacanja 42:29

5. minut - Sjajno služi šut crno-bele na ovoj utakmici, sada je trojku pogodio i Dante Egzum što je nateralo Dragana Nikolića da zatraži tajm-aut 40:23

KK Partizan

4. minut - Egzum je uočio slobodan prostor ispred sebe, što je iskoristio i brutalno zakucao 37:23

2. minut - Smailagić postiže trojku, ali na drugoj strani Krstevski uzvraća istom merom 35:20 Kendriju Kuku je u jednom momentu ispalo rame, zbog čega je morao da napusti parket, a u pomoć mu je pritrčao doktor Partizana.

1. minut - Sjajna akcija crno-belih. Naneli je povukao loptu, odigrao do Vukčevića koji je pasom iza leđa pronašao Smailagića a visoki centar crno-belih je brutalno zakucao i tom prilikom bio fauliran. 32:17

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina.

10. minut - Košarkaši MZT gube loptu u napadu, što koriste igrači Parnog valjka, i ponovo imaju +11. Egzum sa linije za slobodna bacanja stiže do prvih poena 28:15

9. minut - Ver postiže trojku preko Smailagića 24:15

8. minut - Abu donosi poene svom timu posle dužeg vremena 20:12

7. minut - Lesor siguran sa linije za slobodna bacanja 18:11 Naneli iz veoma teške situacije postiže svoje prve poene 20:11

6. minut - Papapetru postiže trojku, a na drugoj strani Ver je siguran sa poludisrtance 16:11

KK Partizan

5. minut - Kefi pogađa na jednoj, a Avramović na drugoj strani. Crno-beli odžavaju prednost koju su stekli u uvodnim minutima meča 14:6

4. minut - Novi poeni Kevina Pantera 10:4

2. minut - Kevin Panter u svom stilu postiže trojku 5:4 I u sledećem napadu Panter siguran van linije 6.75, čak 6 brzih poena košarkaša Partizan 8:5

1. minut - Kefi sa linije ta slobodna bacanja postiže prve poene na današnjoj utakmici 0:2 Na drugoj strani, lake poene postiže Matijas Lesor 2:2

Uoči meča:

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je pred ovaj meča da je promena trenera uticala na igru MZT-a, da skopski tim izgleda drugačije, i dodao da će crno-beli pokušati da odigraju još jednu dobru utakmicu.

"Stiže MZT sa Gagijem Nikolićem i drago mi je da ćemo ga videti ovde. Ekipa je promenjena i promena trenera je nešto što je važno jer je uticalo na igru. Izgledaju drugačije i imaju neke nove igrače tako da ćemo probati da se pripremimo i da odigramo još jednu dobru utakmicu", poručio je Obradović.

Crno-beli su prvi na tabeli regionalnog takmičenja sa 12 pobeda i dva poraza, dok je MZT poslednji sa skorom 2/12.

Košarkaš crno-belih Danilo Anđušić ističe da je cilj njegove ekipe jasan.

"Još jedna utakmica kod kuće, gde nam je naravno imperativ pobeda. Imamo današnji dan da tu utakmicu pripremimo najbolje što možemo. Cilj nam je da nastavimo niz pobeda koji imamo pogotovu u ABA ligi", rekao je košarkaš Partizana Danilo Anđušić.

"Stalno napominjemo koliko nam je to bitno za nastavak takmičenja tako da ove utakmice nikada nisu lake za igranje. Moramo svi dati svoj maksimum", dodao je on.

U prvom ovosezonskom duelu sutrašnjih rivala, crno-beli su u Skoplju trijumfovali sa 74:92.