NESTVARAN PORAZ CRVENE ZVEZDE OD ŽALGIRISA: Crveno-beli imali sve u svojim rukama, a onda se desilo totalno pomračenje

20. kolo

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u Kaunasu od Žalgirisa rezultatom 71:66 (20:14, 18:16, 12:26, 21:10) u 20. kolu Evrolige.

Crveno-beli sada imaju učinak 10-10, a Žalgiris 12-8.

Zvezda je imala sve u svojim rukama, ali je domaćin u drugom delu poslednje četvrtine vezao 13 poena i stigao do pobede.

Loše po Zvezdu je i to što je Žalgiris bolji u međusobnom duelu za jedan poen.

Petrušev je predvodio crveno-bele sa 16 poena, Nedović je dodao 11, Vildoza 9, a Bentil 8.

Kod domaćina Ulanovas, koji je sa dve trojke u finišu prelomio meč, postigao je 13 poena, a Šmits i Polonara po 10.

Crveno-belima nije pomoglo ni to što su imali 16 ofanzivnih skokova.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Partizan, a Žalgiris gostuje Panatinaikosu.

ŽALGIRIS - CRVENA ZVEZDA 71:66 (20:14, 18:16, 12:26, 21:10)

4. ČETVRTINA

40. minut - Još jedna Ulanovasa, serija Žalgirisa 13:0 - 70:64. Nedović prekida nalet Žalgirisa 22 sekunde pre kraja - 70:66. Ulanovas je 20 sekundi pre kraja fauliran, nije pogodio prvo, drugo jeste - 71:66.

39. minut - Dimša trojkom donosi izjednačenje svom timu - 64:64. Tajm-aut za Ivanovića. Ulanovas postiže trojku, neverovatna serija Žalgirisa - 67:64. Domaćin je napravio 10:0.

38. minut - Ulanovas smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 61:64.

37. minut - Hejs smanjuje na 59:64.

36. minut - Pogađa Vildoza posle ofanzivnog skoka - 57:64.

35. minut - Petrušev postiže svoj 16. poen - 55:62. Hejs pogađa - 57:62.

33. minut - Tejlor poentira - 55:58. Mitrović pogađa za dva uz zvuk sirene - 55:60.

32. minut - Petrušev pogađa trojku, ali sudije posle pregleda vraćaju na dvojku - 53:58.

31. minut - Butkevičijus pogađa pod faulom - 52:56. Dodaje i još jedan poen - 53:56.

3. ČETVRTINA

30. minut - Petrušev pogađa - 50:53. Njegovih 12 poena. Trojka Dobrića uz zvuk sirene - 50:56. Neverovatan preokret crveno-belih, od minus 12 do plus 6. Zvezda je treću četvrtinu dobila sa 26:12.

29. minut - Petrušev za prvo vođstvo Zvezde - 50:51. Imali su crveno-beli i 12 poena minusa.

28. minut - Nikola Ivanović se posle dva meseca vratio u tim. Mitrović pogađa svoje prve poene - 50:49.

27. minut - Lazarević ulazi pod koš i pogađa - 47:45. Brazdeikis pogađa za tri - 50:45. Petrušev je na liniji penala, oba puta je precizan - 50:47.

26. minut - Bentil smanjuje - 45:43. Šmits na snagu pogađa ispod koša za dva - 47:43.

25. minut - Lekavičijus pogađa trojku - 45:41.

24. minut - Serija trojki Zvezde, treća u trećoj četvrtini, Nedović je precizan - 42:41.

23. minut - Vildoza pogađa za tri - 40:38. Hejs lagano poentira - 42:38.

22. minut - Nedović posle solo-prodora pogađa - 38:35. Ulanovas pogađa za dva posle ofanzivnog skoka - 40:35.

21. minut - Druga trojka Bentila na utakmici - 38:33.

Žalgiris, Crvena zvezda, Evroliga

2. ČETVRTINA

20. minut - Lekavičijus pogađa za dva - 38:30.

19. minut - Brazdeikis sa penala povećava razliku na 36:30.

18. minut - Petrušev napada koš Žalgirisa i pogađa svoj šesti poen - 34:30.

17. minut - Vildoza postiže nova dva poena - 32:28. Ulanovas postiže dva poena - 34:28.

16. minut - Vildoza postiže svoje prve poene - 32:26.

15. minut - Bentil pogađa trojku - 30:21. Vildoza uspeva da uzme loptu, Holand pogađa trojku - 30:24. Tajm-aut za Žalgiris. Neverovatni Polonara postiže svoj deseti poen u nizu - 32:24.

14. minut - Polonara u tranziciji pogađa trojku - 30:18. Italijan je bio "viđen" u Crvenoj zvezdi, ali je zbog kazne kluba od strane Evrolige taj transfer propao. Polonara je vezao osam poena, a Ivanović zove tajm-aut.

13. minut - Polonara pogađa trojku - 25:18. Greška Vildoze, Polonara krade loptu i poentira - 27:18.

12. minut - Butkevičijus sa penala povećava na 22:16. Nedović posle solo prodora polaže - 22:18.

11. minut - Petrušev zakucava - 20:16.

1. ČETVRTINA

10. minut - Birutis poentira - 20:12. Nedović pogađa za dva - 20:14.

9. minut - Žalgiris povećava poenima Lekavičijusa sa penala - 18:9. Lazić trojkom smanjuje rezultat - 18:12.

8. minut - Butkevičijus sa linije bacanja prekida minute bez poena - 14:9. Šmits pogađa svoj osmi poen - 16:9.

6. minut - Petrušev poentira - 12:9.

5. minut - Šmits još jednom pogađa trojku - 12:5. I to posle ofanzivnog skoka domaćih. Kuzmić posle ofanzivnog skoka pogađa svoj peti poen - 12:7.

4. minut - Kuzmić je promašio prvo slobodno bacanje, a drugo pretvorio u poen - 9:5.

3. minut - Dimša postiže svoj četvrti poen - 6:4. Prva trojka na meču, strelac je Šmits - 9:4.

2. minut - Dobrić postiže prve poene za Zvezdu - 4:2. Zvezda preko Kuzmića dolazi do izjednačenja - 4:4.

1. minut - Brazdeikis postiže prve poene na meču - 2:0. Kradu loptu Litvanci, a Dimša pretvara u poene - 4:0.

Crvena zvezda startuje u sastavu: Vildoza, Dobrić, Lazarević, Bentil, Kuzmić. Žalgirisova petorka: Brazdeikis, Dimša, Smits, Ulanovas, Hejes.

Košarkaši Crvene zvezde u 20. kolu Evrolige gostuju Žalgirisu u Kaunasu.

ŽALGIRIS - CRVENA ZVEZDA

Hala: Žalgiris arena, Kaunas

Sudije: Migel Anhel Perez, Marćin Kovalski, Rain Perandi

ŽALGIRIS: Tejlor, Lekavičijus, Hejes, Kalnietis, Šmits, Birutis, Lukosiunas, Brazdeikis, Polonara, Dimša, Butkevičijus, Ulanovas. Trener: Kazis Maksvitis.

CRVENA ZVEZDA: Holand, Vildoza, Lazarević, Mitrović, Lazić, Dobrić, Ivanović, Nedović, Marković, Kuzmić, Petrušev, Bentil. Trener: Duško Ivanović.

Ta utakmica je na programu od 19 časova u rasprodatoj "Žalgiris" areni.

Biće ovo izuzetno bitan meč u borbi za jedno od prvih osam mesta koje vode u plej-of. Žalgiris je trenutno šesti sa 11 pobeda i 8 poraza, dok je Crvena zvezda deseta sa 10 pobeda i 9 poraza.

Crveno-bele očekuje paklen doček od strane domaćih navijača. Stvorena je velika tenzija, počev je od prethodnog meča u Kaunasu, kada su crveno-beli bili na meti domaćih navijača jer nisu hteli da drže transparent u bojama zastave Ukrajine.

Pred ovaj meč trener Duško Ivanović kaže:

"Izuzetno važna utakmica protiv ekipe koja igra čvrsto, disciplinovano i uporno. Protiv svih ekipa u Evroligi pokazali su kvalitet, pobedili su velike rivale, naročito kod kuće igraju stabilno. Pokušaćemo, pa ćemo videti... Nikola Ivanović je trenirao sa nama, biće u ekipi, putovaće sa nama, nadam se da će moći da nam pomogne” rekao je trener crveno-belih pred put i dodao da puna Žalgirio Arena samo može da motiviše:

"Navikli smo na pune sale. Nije to ništa strano, a to zna da motiviše neke igrače."

Nikola Ivanović se nakon skoro dvomesečne pauze ponovo vratio u tim i biće na raspolaganju treneru Dušku Ivanoviću i ekipi na utakmici u Kaunasu:

"Teško smo ih pobedili i mislim da se nisu mnogo promenili, igraju čvrsto, imaju odlične igrače, idu na skok u napadu, čeka nas zahtevan meč", rekao je Ivanović.

Ekipa se odmah nakon utakmice u Kaunasu vraća u Beograd i počinje pripreme za meč sa Cedevita Olimpijom koji je na programu u ponedeljak od 18 sati u hali "Aleksandar Nikolić".