PARTIZAN SE MUČIO, PA SLOMIO HRABRE BARANE! Sjajni Glas dominirao, ali nedovoljno za ČUDO u Pioniru - novi trijumf Parnog valjka!

aba liga

U utakmici 17. kola ABA lige, košarkaši Partizana savladali su Mornar rezultatom 92:74.

Ušao je Partizan u ovaj meč kao favorit, uzimajući u obzir odnos kvaliteta ove dve ekipe, možda i sa oprvadanim razlogom. Ipak, crno-beli dugo su se mučili da slome otpor Barana, koji su u prestonicu Srbije došli sa ciljem da pokažu zube.

I u tome su uspeli. Tokom prve, druge pa i većim delom treće čevtrinu u hali "Aleksandar Nikolić" gledali smo veoma neizvesnu utakmicu, međutim tim Mihaila Pavićevića posustao je na kraju, što su crno-beli iskoristilii došli do nove pobede u regionalnom takmičenju.

1 / 8 Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Bivši košarkaš Partizana, Gregor Glas, bio je jedan od najzaslužnijih za to što je Mornar tokom većeg dela utakmice bio u životu.

Glas je meč završio sa 20 poena, dok je Džons na svom kontu imao 15 poena.

Na drugoj strani, najbolji u timu Partizana bio je Papapetru sa 19 poena, a pratio ga je Smailagić koji je ubacio 15 poena.

Uživo,

Partizan - Mornar: 89:74

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica.

9. minut - Avramović u isteku napada pogađa trojku, crno-beli pred poslednji minut meča imaju +15

7. minut - Trifunović postiže veoma važnu trojku za svoj tim 86:74

6. minut - Brodzijanski je pogrešio u dodavanju, što je Glas iskoristio i ponovo smanjio prednost Partizana 83:74

KK Partizan

5. minut - Džons se lepo snašao i stigao do svog 15. poena 81:70

3. minut - Ledej postiže lake poene, na drugoj strani Đoković pogađa

1. minut - Uroš Trifunović postiže trojku, crno-beli imaju najveću prednost na današnjoj utakmici 74:62

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina.

10. minut - Sjajno se snašao Smailagić i poenirao uz faul 69:60

9. minut - Novi poeni za Papapetrua 66:60

7. minut - Mornar ne želi da se preda u Beogradu, Kovačević novom trojkom vraća svoj tim u egal 60:57

5. minut - Uroš Trifunović je presekao loptu u odbrani i potom atraktivnim zakucavanjem podigao je publiku na noge 55:49

KK Partizan

4. minut - Prošetao se Avramović kroz protivničku odbranu u svom stilu i lako poentirao 51:47

3. minut - Aleksa Avramović siguran sa linije za slobodna bacanja, na drugoj strani Vujačić postiže poene iz teške pozicije 47:47

1. minut - Papapetru lakim poenima otvara treću deonicu, Partizan ponovo vodi 43:41 Glas potom pravi faul u napadu, a Brodzijanski onda pogađa na drugoj strani 45:41

Završeno je prvo poluvreme.

Druga četvrtina:

10. minut - Ledej siguran sa linije za slobodna bacanja 41:41

8. minut - Novi poeni Brankovića, Mornar ponovo vodi 39:41

6. minut - Gregor Glas je presekao pas Pantera i lako poentirao, a u narednom napadu je Džons zakucao, što je nateralo Željka Obradovića da zatraži tajm-aut

KK Partizan

4. minut - Džons stiže do novih poena 34:31 Ledej se odlično snašao u protivničkom reketu i stigao do četvrtog poena na današnjem meču

2. minut - Smailagić pogađa trojku 31:28

1. minut - Nikolić lakim poenima otvara drugu četvrtinu 28:28

Završena je prva deonica.

9. minut - Papapetru je u odličnoj seriji, grčki košarkaš jev vezao dve trojke za vođstvo Partizana 26:23

7. minut - Partizan stiže do izjednačenja, Brodzijanski pogađa trojku 18:18

6. minut - Papapetru pogađa prvu trojku za Partizan na današnjoj utakmici 13:16

5. minut - Novi poeni Alena Smailagića 10:14

4. minut - Alen Smailagić atraktivno zakucava posle dodavanja Papapetrua 8:11

2. minut - Gregor Glas postiže trojku 2:6

1. minut - Đoković trojkom otvara današnju utakmicu, a na drugoj strani Smailagić se odlično snašao i poentirao pod faulom 2:3

Uoči meča:

Utakmica je na programu danas od 19 časova, a zbog zauzetosti Štark arene, igraće se u hali "Aleksandar Nikolić".

Uoči duela sa Mornarom, očekivanja od te utakmice, izneo je trener Partizana, Željko Obradović:

- U ovom ritmu utakmica u kom igramo, važno je ono što je sledeće ispred nas. Treba da pripremimo utakmicu protiv Mornara koji kao i svaki tim zaslužuje maksimalno poštovanje. Potom sledi u utorak Asvel ovde, i Žalgiris u gostima u petak. Neverovatan ritam i to nije nimalo lako. Naravno da moramo sve da uradimo da održimo svežinu nekim igračima, što znači da minutaža mora biti podeljena u narednim utakmicama - istakao je proslavljeni trener.

Aleksa Avramović je pred večerašnju utakmicu rekao da njegov tim očekuje veoma važan meč.

"Čeka nas važna utakmica protiv Mornara. ABA liga je najvažnija jer preko nje obezbeđujemo Evroligu. Moramo što bolje da se pripremimo i maksimalno uđemo u taj meč. Svi znaju koliko ekipa Mornara može da bude nezgodna, tako da je veoma važno da ih dočekamo u potpunosti spremni", poručio je Avramović.