ŠTA SE KRIJE IZA ZVEZDINIH NESHVATLJIVIH PORAZA? Rivali surovo kaznili CRNE MINUTE, a Duško Ivanović nema odgovor na to

ŠTA SE DEŠAVA?

Nakon dobrog prvog poluvremena, košarkaši Crvene zvezde Meridianbet su stigli i do 16 poena prednosi na startu drugog dela, a onda su jednostavno stali.

I trener Duško Ivanović je poručio posle poraza od Panatinaikosa, jedne od najlošijih ekipa u Evroligi ove sezone, da su njegovi igrači prestali da igraju košarku sredinom treće četvrtine.

Duško Ivanović

Međutim, objašnjenje i odgovor na pitanje "zašto se to dešava?" nije dao iskusni trener.

Crveno-beli su ove sezone po gotovo identičnom scenariju izgubili nekoliko utakmica u Evroligi.

Neshvatljivi padovi za jednu ekipu koja je razmišljala o plasmanu u Top 8 događali su se u drugim poluvremenima, a uglavnom u poslednjim četvrtinama.

Delovalo je u Atini da su košarkaši Zvezde odjednom isključeni i da povratka nije bilo, a to nije prvi put da se tako nešto dešava ove sezone.

16. kolo Crvena zvezda - Barselona 94:99 posle produžetka (4/4 19:27)

20. kolo Žalgiris - Crvena zvezda 71:66 (4/4 21:10)

25. kolo Crvena zvezda - Alba 72:87 (4/4 11:27)

26. kolo Bajern - Crvena zvezda 87:80 (4/4 35:24)

28. kolo Panatinaikos - Crvena zvezda 75:66 (4/4 23:11)

KK Crvena zvezda

Takođe, nedavno su crveno-beli poraženi i u ABA ligi od Cibone rezultatom 85:81. U Zagrebu je domaćin poslednju četvrtinu rešio u svoju korist rezultatom 24:14.

Ivanović je i pre Panatinaikosa nekoliko puta govorio da su slučajevi njegovog tima dokaz da se utakmica igra 40 minuta, ali uprkos tome, izgleda da nije pronašao rešenje za neverovatne padove.

Zvezdi je ostalo još šest utakmica u Evroligi, ali u ovom trenutku znatno je bitnije za Ivanovića i njegove igrače šta će biti u ABA ligi.

Crveno-beli u ponedeljak gostuju Partizanu u okviru 21. kola ABA lige. U toj utakmici mogu da naprave veliki korak ka osvajanju prvog mesta čime bi obezbedili prednost domaćeg terena u plej-ofu regionalnog takmičenja.

Poraz bi zaboleo prilično jako i verovatno bi u velikoj meri otežao posao pred plej-of.