PARTIZAN PREŽIVEO CEDEVITU: Crno-beli nakon preokreta i SILNIH MUKA slomili svog rivala i pobegli Zvezdi u borbi za prvo mesto!

ABA LIGA

Mnogo teško! Mnogo teže od Olimpijakosa!

To je u nakraćem rezime velike pobede Partizan nad Cedevita Olimpijom u 23. kolu Aba lige. Crno-beli su slavili sa 76:73.

Partizan je prošao kroz "pakao" na putu do jedne od najvažnijih pobeda u Aba ligi ove sezone! Bili su crno-beli iscrpljeni od meča sa Olimpijakosom i to se videlo od prvog minuta utakmice u Areni.

Podrška 16.000 Grobara bila je neverovatna i čini se presudila u poslednjem kvartalu kada su izabranici Željka Obradovića dodali gas u odbrani i slomili rivala.

Gosti su vodili gotovo čitav tok meča, a u jednom momentu razlika je bila i 12 poena na njihovom kontu... Međutim, pali su u ključnim momentima i to na polju - napada.

Cedevita Olimpija je ubacila samo 3 poena za osam minuta u četvrtoj četvrini! Nije se ni Partizan proslavio u napadu, ali je odbrana bila granitna. Prednjačio je mladi Uroš Trifunović čija energija je dizala sve u dvorani na noge.

Dodaćemo, ogroman problem za Partizan bio je izostanak Lesora, posebno jer Smailagić nije bio na potrebnom nivou.

Ovom pobedom crno-beli su napravili veliki korak ka liderskoj poziciji na kraju ligaškog dela sezone. Valjak ima pobedu više od Crvene zvezde, do kraja sezone Partizan ima četiri utakmice, a Zvezda pet.

Već za dva dana Partizan čeka novi veliki meč, ovoga puta u Areni stiže Barselona u okviru 31. kola Evrolige.

Partizan
1 / 10 Foto: Kurir sport

Četvrta četvrtina:

Kraj utakmice

40. minut - Egzum siguran sa penala 76:73

40. minut - Radović pogađa nakon ofanzivnog skoka 74:73

40. minut- Ledej sa penala postiže možda i ključne poene 74:71

40. minut - Ferel pogađa jedno bacanje 72:71

39. minut - Radović takođe polovičan sa penala 72:70

Partizan

39. minut - Egzum polovičan sa penala 72:69

- Neverovatno mali broj poena u poslednjoj deonici, revija grešaka i promašaja

37. minut - Papapetru pogađa jako važnu trojku za vođstvo 71:69

36. minut - Egzum polovičan sa penala 68:69

- Nakon pet minuta rezultat je 3:3 u poslednjoj četvrtini.

Partizan

35. minut - Trojka Trifunoviča, Partizan konačno postiže poene 67:69

34. minut - Velika nervoza na terenu, serija promašaja sa obe strane.

32. minut - Trojka Jeremića 64:69

Partizan

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće četvrtine gosti vode 64:66. Čeka nas prava drama u poslednjoj četvrtini

29.minut - Trifunović pogađa uz faul, sa druge strane Rebec 60:61

27. minut - Pogađa Ledej za novo vođstvo Partizana 56:55

25. minut - Papapetru pogađa iz teške pozicije 54:55

Partizan

24. minut - Novi problem za Partizan Smajlagić pravi četvrtu ličnu grešku, Adams sa penala ne greši 52:55

23. minut - Mini serija Kevina Pantera, pet vezanih poena 52:50

22. minut - Trojka Ledeja, pa Adams za dva 47:50

21. minut - Matković, njegov 12 poen, 44:48

Partizan

Definitivno se oseća umor na timu Partizana. Pre samo dva dana crno-beli su imali težak meč u Evroligi, a uz to danas nemaju u rosteru Matijasa Lestora. Gosti imaju minimalnu prednost, što je i dobro za crno-bele jer su u jednom momentu gubili čak 12 razlike.

Druga četvrtina:

20. minut - Sjajan prodor Džoša Adamsa, pa trojka istog igrača 44:46

18. minut - Problem za Partizan Dante Egzum pravi treću ličnu grešku

17. minut - Papapetru se razigrao, trojka, vraća Ferel 37:37

16. minut - Smailagić pogađa nakon ofanzivnog skoka 32:29

15. minut - Avramović pogađa trojku za prvo vođstvo Partizana 28:26

13. minut - Sjajna akcija i polaganje Egzuma 23:26

12. minut - Fantastično zakucavanje Egzuma 21:26

11. minut - Pogađa Avramović nakon prodora 19:23

Partizan

Prva četvrtina:

10. minut - Trojka Murića 17:23

9. minut- Panter pogađa trojku, Partizan se vraća 15:20. Tajm-aut Olimpija.

8. minut - Partizan je popravio odbranu, sa penala preko Papapetrua smanjuje na 12:20

6. minut - Potpuno neočekivan start utakmice, poeni Radovića 6:15, pa trojka Adamsa 6:18

Partizan

5. minut - Mnogo bolji start gostiju, 6:13, Obradović traći tajm-aut.

5. minut- Partizan je do sada postigao sve poene sa linije penala 6:8

4. minut - Nervozan početak utakmice, mnogo promašaja na obe strane 2:4

1. minut - Adams je postigao prve poene na meču, 0:2

1. minut - Utakmica je počela

00:18

Atmosfera pred početak meča Partizan - Cedevita

U Areni se nalazi oko 15.000 gledalaca. Atmosfera je neverovatna.

Košarkaši Partizana dočekuju Cedevita Olimpiju u derbi meču 23. kola ABA lige.

Nakon velike pobede protiv Olimpijakosa crno-bele očekuje novi izazov protiv rivala koji im tradicionalno ne leži.

Cedevita Olimpija dobila je poslednja tri meča protiv Partizana i pokazala da ume sa crno-belima.

Trener Partizana Željko Obradović oprezan je pred ovaj meč.

"Okrećemo se onom što dolazi, a to je jako važna utakmica u nedelju protiv Cedevita Olimpije u ABA ligi. Tu nećemo moći da računamo na Lesora, kao i na još dve u ABA ligi. Rekao sam igračima da odmah idu kući na spavanje, da se dobro odmore i da se danas pripremimo kroz jedan trening za Olimpiju", rekao je Obradović posle pobede nad Olimpijakosom.

Sa druge tim iz Ljubljane svestan je kome ide na noge.

"Igramo sa timom koji je jedan od glavnih favorita za osvajanje titule u ABA lige. Do sada su naši rivali pokazali lepu igru. Odlično igraju i u Evroligi, gde su veoma blizu proboja među osam najboljih timova. Partizanovi košarkaši igraju veoma agresivno, posebno defanzivci, a pre svega su samouvereni. Pred nama je teško gostovanje. Očekujem da momci igraju brzo, agresivno, disciplinovano i pametno. Svaki pojedinac mora da da sve od sebe“, rekao je trener Cedevite Olimpije Miro Alilović pred odlazak u Beograd.