JOŠ JEDAN NESTVARAN PREOKRET I ČUDESNA POBEDA PARTIZANA! Crno-beli gubili -18, a onda ubacili "U PETU" i SLAVILI u PAKLU Arene!

Evroliga

Košarkaši Partizana već su ostvarili zacrtani cilj, a to je plasman među osam najboljih ekipa Evrolige.

Bez obzira na to, tim Željka Obradovića želeo je svim silama da pobedom završi regularni deo takmičenja, a večeras u beogradskoj "Štark areni" je ugostio Panatinaikos!

I u tome je uspeo Partizan! Crno-beli su pobedili Panatinaikos rezultatom 83:81!

Očajno je Partizan otvorio večerašnji meč, mnogo su crno-beli grešili u početku meča, i dozvolili Panatinaikosu da odmah dođe do veće prednosti, a u jednom momentu grčki tim je imao i ogromnih +18.

Trgli su se nekako košarkaši Partizana u nastavku, i uspeli da se vrate u meč, međutim nikako nisu uspevali kada je bilo gusto da prelome meč u svoju korist, pa je Panatinaikos konstantno vodio.

Ljutio se Željko Obradović na svoje košarkaše koji su često bili nesigurni u napadu, dok u odbrani nisu imali potrebnu koncentraciju i protivniku dozvolili mnogo lakih poena.

1 / 15 Foto: Nenad Kostić

Ogromnu dramu smo gledali u Areni do poslednje sekunde meča!

Neizvesno je bilo do samog kraja, a heroj Partizana na večerašnjem meču bio je Naneli koji je pogodio trojku u poslednjim sekundama meča, da bi crno-beli potom odbranili napad i stigli do 20. pobede u EvroligI!

Najefikasniji u timu Partizana bio je Eksum sa 18 poena, dok je Panter ubacio jedan poen manje! U poraženom sastavu istakao se Bejkon koji je na svom kontu imao 19 poena, dok je Ponitka ubacio 12, a Gudaitis 11 poena!

U borbi za fajnal for Evrolige, košarkaši Partizana igraće protiv madridskog Reala!

Uživo,

Partizan - Panatinaikos: 83:81

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

Završena je utakmica!

40. minut - Naneli pogađa trojku, ludnica u Areni 83:81

39. minut - Ponitka je pogodio dva slobodna bacanja 80:79 Ponovo je Ponitka bio siguran sa penala 80:81

38. minut - Grigonis je sjajno probio i pogodio 76:77 Panter pogađa, opet vodi Partizan 78:77 Ponovo pogađa Panter, crno-beli imaju +3

37. minut - Naneli tek sada stiže do prvih poena 74:73 Bejkon je pogodio uz faul, a onda je promašio slobodno bacanje 74:75

Partizan, Panatinaikos

36. minut - Partizan konačno vodi, Eksum je pogodio veoma važnu trojku za crno-bele 72:71

35. minut - Smailagić je pogodio dva slobodna bacanja 69:71

34. minut - Mini seriju Partizana prekida trener Panatinaikosa novim tajm-autom 67:71

33. minut - Manzukas postiže trojku 60:71 Ledeju se otvorio put ka protivničkom košu, što je sjajni košarkaš iskoristio i lako došao do novih poena 62:71

32. minut - Ponovo loša odbrana Parnog valjka, što koriste gostujući igrači i Panatinaikos ponovo ima +8

31. minut - Laki poeni za Avramovića 60:66

Treća četvrtina:

Završena je treća četvrtina!

30. minut - Ponovo crno-beli primaju koš u poslednjoj sekundi napada 58:66

29. minut - Još jednu trojku pogađa Bejkon, neverovatno kako igra ovaj momak večeras 57:64

28. minut - Dante Eksum pogađa trojku, gosti imaju +3 Na drugoj strani, Bejkon uzvraća istom merom 55:61

26. minut - Bejkon postiže trojku 48:54

25. minut - Eksum pogađa samo jedno slobodno bacanje 46:49 Eskum je brutalno zakucao preko Gudaitisa 48:51

24. minut - Vilijams je ostao sam na trojci i pogodio bez većih problema 45:49

23. minut - Panter u karakterističnom stilu pogađa sa poludistance 42:46 Avramović pogađa trojku u isteku napada 45:46

22. minut - Polovičan učinak Gudaitisa sa linije za slobodna bacanja 40:46

21. minut - Matijas Lesor promašuje prvo a pogađa drugo slobodno bacanje 40:45

Druga četvrtina:

Završeno je prvo poluvreme!

20. minut - Novi poeni za Aleksu Avramovića 37:45 Ponovo Avramović sjajno probija i lako poentira 39:45

19. minut - Ponovo Panter pogađa trojku, crno-beli su uspeli da se "probude" posle katastrofalnog početka 35:45

17. minut - Konačno dobra odbrana Partizana i nova trojka Pantera 26:38 A onda Aleksa Avramović krade loptu i poentira 28:38

16. minut - Bejkon pogađa 20:38 Panter konačno pogađa trojku na drugoj strani, gosti i dalje imaju ubedljivu prednost 23:38

15. minut - Manzukas pogađa trojku na isteku napada 20:36

14. minut - Još jedna greška Partizana u napadu, i ponovo gosti postižu lake poene 20:33

13. minut - Grigonis postiže trojku preko Smailagića 20:31

12. minut - Smailagić pogađa iz veoma teške pozicije 20:28

11. minut - Posle slobodnih bacanja, grčki tim je došao do dvocifrene prednosti 18:28

Prva četvrtina:

Završena je prva četvrtina!

9. minut - Još jedna greška Partizana u napadu, pa je Bejkonu lako bilo u kontri da pogodi 18:21 Vilijams pogađa trojku, Željko Obradović nezadovoljan kako njegov tim igra večeras 18:24

Grobari su večeras oborili neverovatan rekord!

8. minut - Grigonis ponovo pogađa, grči tim vodi 15:17 A onda Dante Eksum pogađa trojku 18:17

7. minut - Matijas Lesor je pogodio uz faul, a potom promašio dodatno slobodno bacanje 15:13

00:30

Grobari napravili sjajnu atmosferu

6. minut - Grigonis pogađa trojku 11:13 Eksum na drugoj strani sjajno prolazi i pogađa 13:13

5. minut - Lesor brutalnim zakucavanjem podiže publiku na noge, Partizan vodi prvi put večeras 11:10

4. minut - Prvi poeni za Madara 6:8 Papapetru pogađa trojku, gostujući tim ima +1

Navijači Partizana napravili su sjajnu koreografiju!

00:32

Koreografija navijača Partizana

3. minut - Novi poeni za Ponitku 4:6 Anđušićevu grešku Vilijams koristi i lako poentira u kontri, Željko Obradović je zatražio tajm-aut 4:8

2. minut - Anđušić sepa mrežicu sa poludistance 4:4

1. minut - Gudajtis postiže prve poene na večerašnjoj utakmici 0:2 Na drugoj strani Lesor zakucava 2:2

Uoči meča:

Kao i na svakom evroligaškom meču Partizana do sada, i večeras je atmosfera u Areni spektakularna!

00:30

Neverovatna atmosfera u Areni

- Panatinaikos je prekršio pravila finansijskog fer-pleja u sezoni 2020-21, pa će se grčkom klubu zbog toga oduzeti dve pobede iz ove sezone!

- Partizan je gledaniji od više od polovine NBA klubova!

- Atmosfera u beogradskoj "Štark areni" je sjajna!

00:28

Atmosfera pred početak meča Partizan - Panatinaikos

- Navijači Partizana pripremili su spektakularnu koreografiju za večerašnju utakmicu!

Navijači Partizana

Bez obzira na to, tim Željka Obradovića želi da pobedom završi regularni deo takmičenja, a večeras u beogradsku "Štark arenu". Taj meč je na programu večeras od 20 sati i 30 minuta!

Na konferenciji za medije pred večerašnju utakmicu, trener Partizana Željko Obradović rekao je da je njegov tim maksimalno pripremljen.

"Pripremali smo se kao i za svaku utakmicu do sada. Nama je važna utakmica i igraćemo sa željom da odigramo dobro i da pobedimo. Znamo da će dvorana ponovo biti puna, protiv tima koji po svemu onome kako izgleda tim koji imaju ne zaslužuje tu poziciju na tabeli. To je ono od čega moramo da krenemo, da ne razmišljamo na taj način već da ih prihvatimo kao najozbiljnijeg mogućeg protivnika. I tako smo se i spremali", poručio je Obradović.

Partizan, Željko Obradović

Bek crno-belih Danilo Anđušić istakao je da je cilj njegove ekipe da pobedom završi regularni deo sezone.

"Verujem da je sigurno važna utakmica jer može da odluči na koga idemo u plej-ofu. Mislim da možemo da stignemo do pete pozicije, to ćemo saznati večeras. Želimo da završimo regularni deo sezone pobedom pred našim navijačima. Panatinaikos kao ekipa je odavno izgubila šanse za plej-of. Možda je to njima olakšavajuća okolnost, s obzirom da igraju bez ikakvog pritiska, znači da su samim tim opasniji. Svakako imaju sjajan tim i sjajna imena u timu bez obzira na njihovu poziciju na tabeli. Neće biti nimalo lako, ali verujem da možemo do pobede, da završimo na pravi način i da ovim ljudima pripredimo još jednom dobru košarku", istakao je Anđušić.

Partizan je plasman u TOP 8 Evrolige već obezbedio, a navijače Parnog valjka posebno zanima na koga će crno-beli ići u plej-ofu.

Partizan će za plasman na fajnal for Evrolige igrati protiv Reala ili Barselone!

Jučerašnja pobeda Zvezde značajno je povećala šanse Partizana za lakšim rivalom na putu do fajnal fora...

Ali, onda je Real sve "pokvario" porazom posle produžetka od Makabija. Da su kraljevi pobedili, crno-beli bi išli na Monako, ovako čeka ih daleko teži protivnik!