ZVEZDA SILOVITO KRENULA U ODBRANU TITULE: Crveno-beli DEKLASIRALI Zadar i STOTKOM poslali jasnu poruku rivalima!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Zadar u prvoj utakmici četvrtfinala plej-ofa ABA lige rezultatom 100:73 (25:20, 33:16, 20:17, 22:20)

Zvezda je tako povela sa 1:0 u seriji, a igra se nadva dobijena meča.

Nakon izjednačee prve četvrtine, crveno-beli su u drugoj i trećoj dodali gas i stekli ogromnu prednost.

Do kraja meča usledilo je otaljavanje posla.

Svi igrači Zvezde upisali su se među strelce, a najefikasniji bili su Nemanja Nedović i Filip Petrušev sa po 16 poena. Luka Mitrović pobedi je doprineo sa 13 poena, Fakundo Kampaco sa osam poena i osam asistencija, a sa po osam poena utakmicu su završili i Luka Vildosa, Hasan Martin i Ognjen Dobrić.

U ekipi Zadra najefikasniji je bio Luka Božić sa 18 poena uz pet skokova i pet asistencija. Marko Ramljak postigao je 17 poena, Arijan Lakić 11 poena uz šest skokova, a Dario Drežnjak 11 poena.

Druga utakmica na programu je 8. maja u Zadru.

1 / 6 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Četvrta četvrtina:

40. minut - Puče stotka, Dobrić, 100:71

36. minut - Mitrović pogađa uz faul 95:62

34. minut - Razigrao se i Stefan Marković, 90:57

31. minut - Nedović trojkom otvara poslednju deonicu 81:53

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Završena je treća četvrtina, Zvezda ima vrlo ubedljivu prednost

28. minut - Mini serija Zadrana, 76:51, Ivanović reaguje tajm-autom

24. minut - Egzibicija crveno-belih 72:41

21. minut - Utakmica je nastavljena, Petrušev pogađa 60: 36

Zvezda

Druga četvrtina:

30. minut - Završeno je prvo poluvreme 58:36

29. minut - Majstorija Kampaca 56:32

28. minut - Zvezda u seriji nova trojka, Nedović, pa još jedna 52:31

26. minut - Bentil pogađa nakon lepog rolinga, a onda i Vildoza sa tri. Prva ubedljivija prednost crveno-belih. 44:31. Tajm-aut Zadar

24. minut - Trojka Vildoze, pa pogađa Ravnjak, uz promašeno bacanje 36:28

23. minut- Raspucao se Dobrić, nova trojka 31:23, potom asistencija za Mitrovića 33:23

21. minut - Trojka Ognjena Dobrića 28:20

Zvezda

Prvo četvrtina:

10. minut- Nakon trojke Drežnjaka pogađa Mitrović 25:20

8. minut - Kampaco siguran sa penala 19:15

6. minut - Nedović postiže trojku 14:11

5. minut - Lazarević pogađa uz faul 11:9

4. minut - Sada serija promašaja na obe strane, prekida je Božić 6:7

2. minut - Festival trojki na početku Kampaco, pa Lakić, pa Petrušev 6:5

1. minut - Utakmica je počela

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Zadar u u prvoj utakmici četvrtfinala plej -ofa ABA lige.

Zvezda je regularni deo lige završila na drugom a Zadrani na sedmom mestu.

Serija se igra na dva dobijena meča.

Crveno-beli u odranu titule kreću protiv velikog dužnika iz Zadra koji im je naneo jedini poraz na svom parketu u regularnom delu ABA lige, nakon koga je i smenjen trener Vladimir Jovanović, a postavljen Duško Ivanović.

Ivanović je oprezan pred ovaj meč

"Plej-of je interesantno takmičenje i da je mogućnost svim ekipama, bez obzira što imamo prednost domaćeg terena, plej-of je zbog toga zanimljiv i svi mogu da pobede. Izuzetno poštujemo ekipu Zadra, to je ekipa koja je uspela da pobedi u Pioniru, ekipa koja igra atipično i u odbrani i u napadu. Ima talentovane i polivalentne igrače. Ja se nadam da ćemo biti fokusirani, da ćemo imati energiju naročioto u prvoj utakmici, koja je često najznačajnija. Nadam se da ćemo igrati maksimalno", rekao je Ivanović.

Duško Ivanović

Ivanović smatra da je ekipa u odličnoj formi pred nastupajući plej -of

"Mislim da smo u idealnoj formi i da sam zadovoljan. Da nisam zadovoljan, ne bi bilo dobro. Mislim da je ekipa u optimalnoj situaciji da počnemo plej-of", rekao je Ivanović. Veliki broj utakmica do kraja doneo je košarkašima, koji nisu puno igrali priliku da se dokažu pred plej-of. Nikola Ivanović je odigrao odlično u Ljubljani. Džon Holand je igrao dobro već nekoliko utakmica, iskoristi šansu na pravi način kada je dobijee. Mogu da prijavim samo 12 igrača, videćemo ko će igrati. Ben je počeo da trenira sa ekipom. Biće spreman, a da li će biti spreman sutra, ne znam", poručio je Ivanović.

Utakmica se igra u hali " Aleksandar Nikolić sa početkom u 20 časova.