MAESTRALNI JOKIĆ VODIO DENVER DO PRVE POBEDE U FINALU: Srpski as upisao tripl-dabl i oborio rekord star 25 godina VIDEO

Bitka za prsten

Košarkaši Denvera poveli su u finalu NBA lige sa 1:0 protiv Majamija.

Nagetsi su na svom terenu slavili rezultatom 104:93.

Šampion će biti ekipa koja prva stigne do četiri pobede.

Druga utakmica se igra u noći između nedelje i ponedeljka, takođe u Denveru.

Nikola Jokić je upisao tripl-dabl, deveti u ovosezonskom plej-ofu. Jokić je upisao 27 poena, 10 skokova i 14 asistencija.

Jokić je oborio rekord star 25 goina kao igrač koji je u prvom poluvremenu upisao 10 asistencija na svom debiju u finalu.

Ujedno je tek drugi igrač koji je na debiju u finalu ostvario tripl-dabl.

Nikola Jović je u finišu meča ušao u tim Majamija.

DENVER - MAJAMI 104:93 (29:20, 30:22, 25:21, 20:30)

4. ČETVRTINA

Majami pravi seriju 8:0 na startu poslednje četvrtine i približava se na 84:71. Majami je ekipa koja je čalk pet puta u ovom plej-ofu u poslednjoj četvrtini uspela da preokrene utakmice u kojima je imala dvocifren zaostatak.

Ni tajm-aut nije pomogao Denveru, Majami pravi seriju 11:0 za 84:74 za manje od tri minuta igre u poslednjoj četvrtini. Majami je to učinio bez Džimija Batlera.

Jokić odgovara serijom od šest vezanih poena, Denver odlazi na 90:74.

Majami je još jednom prišao na deset poena (92:82) tri minuta pre kraja, ali Jokić sa četiri vezana poena ponovo odvaja Denver - 96:82.

To je to, deseti skok Jokića i tripl-dabl srpskog asa.

3. ČETVRTINA

Majami je pripretio serijom 9:0 i prišao na jednocifren zaostatak, ali je nalet gostiju prekinuo Jokić. Prvo je pogodio sa penala, potom postigao i prvu trojku, pa Denver sredinom treće četvrtine vodi sa 71:55.

Jokić je na pragu tripl-dabla. Ima 14 poena, 11 asistencija i 7 skokova.

Dve vezane trojke Denvera za 79:60 tri minuta pre kraja treće četvrtine.Jokić je na dva skoka od tripl-dabla.

Jokić je u finišu treće četvrtine otišao da odmori, do sada je upisao 15 poena, 12 asistencija i 9 skokova.

Jović nije ulazio u igru u ekipi Majamija.

2. ČETVRTINA

Marej je trojkom doneo Denveru prvo dvocifreno vođstvo na meču - 32:22. Ubrzo Porter postiže drugu vezanu trojku za Denver, pa domaćin u 15. minutu vodi sa 35:24.

Jokić je skroman u napadu, ali ne forsira šut. Njegovih šest poena, ali i čak osam asistencija do sredine druge četvrtine. Srpski košarkaš ima i dva skoka do sada. Denver ima dvocifreno vođstvo - 48:37.

Svojim osmim poenom Jokić je doneo Denveru najveće vođstvo do sada - 50:37.Do poluvremena je ostalo nešto više od tri minuta.

Sjajan finiš Denvera za prednost 59:42 na kraju prvog poluvremena.

Tačku na poluvreme je stavio Jokić svojim desetim poenom. Nikola Jokić ima dabl-dabl sa 10 poena i 10 asistencija, uz tri skoka.

1. ČETVRTINA

Jokić je u 3. minutu upisao prve poene na meču, za vođstvo Denvera 8:7.

Gordon je sjajno započeo utakmicu i u uvodnim minutama upisao već osam poena. Denver vodi 14:9. Jokić ima dva poena, dve asistencije i jedan skok posle pet minuta igre.

Sjajna partija Gordona na startu meča, njegovih 12 poena za 24:16. Jokić ima već pet asistencija posle sedam minuta igre.

Jokić je tri sekunde pre kraja četvrtine uputio prvi šut ka košu protivnika i pogodio. Posle dva slobodna bacanja, to su njegova četiri poena, ali je obeležio četvrtinu sa čak šest asistencija. Denver vodi sa 29:20 posle prve četvrtine.

Srbija će narednih 20-tak dana sa velikom pažnjom pratiti finale NBA lige.

Prvi put u istoriji gledaćemo "srpsko" finale, pošto i u Denveru i u Majamiju imamo naše igrače.

Sa jedne strane, u dresu Denver Nagetsa stajaće Nikola Jokić. Sa druge strane, u dresu Majami Hita stajaće Nikola Jović.

Prva utakmica igra se od 2.30 časova po srpskom vremenu, a domaćin je Denver.

Prvu utakmicu ove dve ekipe možete gledati na Arena sport 1 Premium kanalu, kao i putem tekstualnog prenosa na Kurir sportu, najčitanijem sportskom portalu u Srbiji.

Iako ih u imenu i prezimenu deli samo jedno slovo, na terenu je ipak situacija drastično različita.

Jokić je predvodnik Denvera, dvostruki uzastopni MVP lige i igrač koji pretenduje da ove sezone ponese epitet MVP-a plej-ofa.

Na putu ka velikom finalu i prilici da prvi put u karijeri osvoji NBA prsten, Jokić je rušio mnoge rekorde. Osam puta je ostvario tripl-dabl u ovosezonskom plej-ofu, što nikome pre njega to nije uspelo. U proseku u plej-ofu beleži 29,9 poena, 13,3 skoka i 10,3 asistencije.

Sa druge strane, Jović je tek u začetku NBA karijere i za sada dobija minutažu na kašičicu.

Majami je prva ekipa od 1999. godine i Njujorka, koja je sa osme pozicije stigla u veliko finale. "Hitsi" su preko Čikaga stigli u plej-of, a onda srušili Milvoki i Boston. Glavna snaga im je defanziva. Protivnike svode na 45 odsto šuta iz igre.

Svakako, jedno od ključnih pitanja jeste da li centar Majamija Bem Adebajo može da parira Nikoli Jokiću.

Kako god se završi ova serija koja se igra do četiri pobede, Srbija će dobiti petog igrača sa šampionskim prstenom. Do sada su ga osvajali Darko Miličić, Predrag Stojaković, Ognjen Kuzmić i Nemanja Bjelica.