ZVEZDA FURIOZNO PROŠLA KROZ LAKTAŠE: Oslabljeni crveno-beli RAZBILI Igokeu na startu nove sezone i potvrdili šampionske ambicije

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu u Laktašima rezultatom 81:63 (20:17, 20:15, 26:13, 15:18), u utakmici 1. kola ABA lige.

Gledali smo tvrdu utakmicu u prvom poluvremenu sa dobrim odbranama i mnogo nervoze na parketu.

Zvezda je trojkom Gedraitisa na odmor otišla sa +8 32:40

U trećoj četvrtini crveno-beli su potpuno razbili rivala i došli do maksimalnih +21

Poslednja deonica bila je samo otaljavanje posla za prvu pobedu crveno-belih u novoj sezoni.

Zvezdu je do pobede predvodio Majk Tobi sa 19 poena i osam skokova, a pratili su ga Rokas Giedraitis sa 12, Dalibor Ilić sa 11 i Luka Mitrović sa 10 poena.

Najefikasniji kod Igokee bili su Nikola Tanasković sa 16 i Marko Jeremić sa 15 poena.

U narednom kolu, Zvezda će dočekati Cedevita Olimpiju, dok će Igokea gostovati Splitu.

1 / 4 Foto: Printskrin

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj, ubedljiva pobeda Zvezde!

38. minut - Finiš meča u Laktašima, Tanasković siguran sa penala, pa zakucavanje Ilića na asistenciju Nedovića 61:79

36. minut - Sjajna asistencija Teodisća za Tobija, koji pogađa uz faul 59:75

35. minut - Trojka Gordića, ne predaje se Igokea 56:70

33. minut - Mitrović poentira pod faulom 50:69

31. minut- Trojka Milosavljevića 48:66

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Egzibicija Zvezde, Mitrović poentira 45:66

29. minut - Trojku pogađa i Jago dos Santos 43:62

27. minut - Tobi se razigrao 41:57

25. minut - Sjajna asistencija Teodosića i laki poeni Tobija 36:52

24. minut - Trojka Branka Lazića za maksimalnih +16, 34:50

23. minut- Tobi poentira nakon skoka 34:47

22. minut - Tanasković pogađa uz faul, promašuje bacanje 34:45

21. minut - Tobi pogađa trojku, njegovu drugu 32:43

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Završeno je prvo poluvreme, trojkom Gedraitisa 32: 40

18. minut - Trojka Lazarevića 29:35

17. minut- Pogađa Milosavljević 27:32

16. minut - Pogađa Dos Santos, pa Gedraitis iz kontre 25:32

15. minut - Mini serija Igokee, 24:28. Tajm- aut Ivanović

13. minut - Dosta prekida u Laktašima 18:25

12. minut - Poentira Nedović nakon ukradene lopte 17:24.Tajm-aut Igokea

11. minut- Ilić pogađa na asistenciju Teodosića 17:22

Prva četvrtina:

10. minut - Pogađa Gordić za kraj prve četvrtine, 17:20

9. minut - Trojka Jeremića, potom Nedovića za dva 15:20

8. minut - Ilić je fauliran nakon sjajne asistencije Teodosića. Pogađa oba bacanja 11:16

7. minut - Gedraitis trojkom prekida seriju promašaja na obe strane 8:12

- Miloš Teodosić je ušao u igru

5. minut - Mini serija Igokee 8:9

4. minut - Trojka Gedraisa 4:8

3. minut - Izjednačen početak meča, Simonović pogađa iz horoga 4:5

20.00 - Meč je počeo

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Igokei na otvaranju nove sezone ABA lige

Crveno-beli su u prošloj sezoni izgubili titulu od Partizana u finalnoj seriji i ne kriju šampionske ambicije.

Duško Ivanović

Trener Zvezde Duško Ivanović očekuje težak meč u Laktašima.

Gostovanje Igokei je težak početak sezone u ABA ligi protiv ekipe koja je odlično formirana sa iskusnim i dobrim igračima. Tim koji je popunjen na svim pozicijama, sa odličnim spot ap šuterima. Uostalom, pokazali su u utakmicama tokom priprema da se radi o vrlo ozbiljnoj ekipi, i čeka nas težak posao. Znam da u Republici Srpskoj ima mnogo navijača Crvene zvezde i pozivam ih da dođu i pruže nam podršku u ovoj utakmici“ rekao je trener crveno-belih.

Vladimir Jovanović

Zvezda će u Laktašima biti oslabljena. Igraće bez četvorice igrača, Nemanje Bjelice. Adama Hange, Dejana Davidovca i Šabaza Nejpira.

Sa druge strane trener Igokee Vladimir Jovanović svestan je težine posla.

"O njihovom individualnom i timskom kvalitetu ne trebamo trošiti reči, ali i mi imamo svoje adute i svoje ambicije, verujem u naš tim i ovo što smo radili do sad. Na ovoj i kao na svakoj sledećoj utakmici pokušaćemo da budemo pravi, da damo sve od sebe i da pokušamo da pobedimo", rekao je nekadašnji strateg crveno-belih