NESTVARNI JOKIĆ NOSIO ŠAMPIONA DO UBEDLJIVE POBEDE: Denver DEKLASIRAO Oklahomu, Micić i Pokuševski gledali MAJSTORA!

NBA

Košarkaši Denvera savladali su Oklahomu u gostima u utakmici NBA lige rezultatom 95:128.

U redovima šampiona dominirao je kao po običaju Nikola Jokić koji je postigao 28 poena, imao 14 skokova i pet asistencija.

Majkl Porter postigao je 20 poena uz devet skokova, Džamal Marej imao je 19 poena i osam asistencija, a Pejton Votson 17 poena.

U ekipi Oklahome najefikasniji je bio Čet Holgrem sa 19 poena. Džejlen Vilijams dodao je 13 poena i pet asistencija, Tre Man 12 poena, a Lu Dort 10 poena

Kod Oklahome nastupili su Vasa Micić i Aleksej Pokuševski ali sa epizodnom rolom.

Pokuševski je postigao jedan poen i jednu blokadu, a Micić dva i zabležio tri asistencije.

Denver je vodio od starta utakmice i pitanje pobednika nije se postavljalo ni u jednom momentu.

Denver je i dalje maskimaan ima skor 3-0, dok je Oklahoma doživela prvi poraz i ima skor 2-1.

Četvrta četvrtina:

48. minut - Kraj 95:128, pobeda Denvera

43. minut - Sve je ovde odavno jasno, 82:113. Jokić odmara na klupi, nema potrebe da igra pri ovakvom rezultatu.

39. minut - Micić je upisao treću asistenciju 79:105

38. minuta - Sjajna akcija Denvera i zakucavanje Votsona 77:103

Treća četvrtina:

36. minut - Završena je treća četvrtina 75: 97

34. minut - Denver sipa iz svih oružja 68:93

29. minut - Šampion sigurno gazi ka pobedi, Oklahoma nemoćna 62:80

26. minut - Utakmica je nastavljena, Jokić nastavlja gde je stao 51:73, već njegovih 26 poena.

Druga četvrtina:

24. minut - Denver igra šamponski, Jokić maestralan već 22 poena. Na poluvremenu +18 51:69

21. minut - Jokić nastavlja da puni koš rivala, već 15 poen 47:58

20. minut- Jokić se vratio u igru sa penala postiže svoj 11 poen 43:54

16. minut - Micić postiže svoje prve poene na meču 33:43

13. minut - U igri je i Vasa Micić, Jokić je trenutno na klupi, a Denver ima ubedljivu prednost 23:38.

Prva četvrtina:

12. minut - Završena je prva četvrtina, Denver u prednosti 23:34

11. minut - Sjajna asistencija Jokića za Votsona 20:31

9. minut - U dresu Oklahome u igri je Pokuševski.

7. minut - Jokić pogađa uz faul, siguran sa penala, njegov sedmi poen. Potom u narednom napadu još jednom. Denver ima dvocifrenu prednost 11:23

4. minut - Bolji start Denvera, Marej pogađa za 7:11

2. minut - Jokić je postigao prva četiri poena na meču 0:4

1.minut - Utakmica je počela.

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera dočekuju Denver Nagetse posle dve uzastopne pobede na startu sezone

Isti skor ima i šampion NBA lige posle dve pobede u nizu nad Los Anđeles Lejkersima (119:107) na premijeri i Memfis Grizlisa u drugom meču (104:108).

Na drugoj strani, Oklahoma je slavila protiv Čikago Bulsa (104:124) i Klivlend Kavalirsa (105:108).

Pored toga što obe ekipe ulaze sa maksimalnim učinkom u meč, ovaj duel je specifičan pošto će prvi put jedan naspram drugog stati srpski reprezentativci Nikola Jokić i Vasilije Micić.

Vasilije Micić

Zanimljivo, njih dvojica su jedan period u karijeri zajedno igrali u ekipi Mege, ali po odlasku Jokića u NBA, nije moglo da dođe do njihovog duela.

Podsetimo, Jokić je dvostruki MVP najjače lige na svetu, dok je Micić isto toliko puta osvajao priznanje za najboljeg igrača u Evropi.

S obzirom na to da je Miciću ovo prva sezona u NBA ligi, verovatno neće dobiti veliku minutažu protiv šampiona.

Ove sezone je propustio prvi meč, dok je u drugom dobio šest minuta, za kojih je uspeo da upiše tri poena i asistenciju uz dve izgubljene lopte.

Sa druge strane, Jokić je odlično započeo sezonu sa 25,5 poena u dva meča uz 12,5 skokova i devet asistencija.

Aleksej Pokuševski

U timu Oklahome, naći će se još jedan Srbin, a radi se o Alekseju Pokuševskom, koji je u prvom meču ove sezone dobio dva minuta šanse i uhvatio jedan skok, dok u drugom duelu nije ulazio sa klupe.

Utakmica je na programu od 20 časova i 30 minuta po Centralnoevropskom vremenu.