ZVEZDA NANELA PRVI PORAZ ŽILAVIM PODGORIČANIMA: Crveno-beli u derbiju ABA lige savladali Budućnost, Tobi konačno pokazao KLASU!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Budućnost rezultatom 95:86 u derbi meču 6. kola ABA lige.

Zvezda je tako nanela prvi poraz Pogdoričanima , sa ove dve ekipe i Partizan imaju skor 5-1

Zvezda je loše ušla u meč i Budućnost je povela sa 6:13.

Usledio je kspresni preokret, gde najviše istakao Tobi i crveno-beli su na poluvreme otišli sa +11 53:42

U nastavku je prednost narasla na 17 poena, 61:44, a onda swe Budućnost potpuno vraća u meč i prilazi na -3 66:63.

Zvezda ponovo dodaje gas i dolazi do zaslužene pobede.

Zvezdu je do pobede predvodio Majk Tobi sa 23 poena, a pratili su ga Nemanja Nedović sa 16, Šabaz Nejpir sa 14 i Miloš Teodosić sa 10 poena.

Najefikasniji kod Budućnosti bili su Marvin Džons i Mekinli Rajt sa po 17 poena.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati Zadru, dok će Budućnost dočekati Split.

1 / 8 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Pogađa Bolomboj nakon ofanzicnog skoka 93:86

39. minut - Pogađa Nejpir iz naskoka 88:82, potom Makundu uz faul, ali promašuje dodatno bacanje 88:84. Potom trojka Nedovića, možda i prelomna 91:84.

38. minut - Pogađa Džons i iz reketa 84:80, potom Nedović sa penala 86:80

37. minut - Džons pogađa sa poludistance 84:77

35. minut - Pogađa Jago nakon prodora 80 :71

34. minut - Džons pogađa, opet se Budućnost vraća 75:69, a onda trojka Teodosića 78:69

32. minut - Serija Zvezde, trojka Nedovića, 75:63

31. minut - Pogađa Tobi 72:63

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Teodosić postiže važnu trojku 69:63

29. minut - Trojka Pola, 65:61, Sferopulos prinuđen da zatraži tajm -aut.

27. minut - Prekida je Nejpir 63:54

26. minut - Makundu sa penala 61:54, serija Podgoričana 10:0

25. minut - Mini serija Budućnosti 61:50

23. minut - Nejpir vezuje šest poena, tri sa linije penala 61:44

21. minut - Mitrović postiže prve poene u nastavku 55:42

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Sjajna akcija, asistencija Nejpira za Davidovca i trojka za kraj poluvremena 53:42

20. minut - Pol pogađa za tri, pa zakucavanje Tobija, onda Rajt sa poludistance 50:42

19. minut - Opet raspoloženi Tobi iz reketa 48:37

18. minut - Rokas Gedraitis postiže svoju prvu trojku na meču, 44:34

Zvezda

17. minut - Flečer Megi održava Podgoričane, njegova treća trojka 39:31, poton Nejpir krade loptu i pogađa iz kontre 41:31

16. minut - Tobi vrlo raspoložen, osam vezanih poena, dve trojke 39:28

14. minut - Flečer Megi pogađa za tri. Potom Gedraitis nako lee akcije 31:23

13. minut - Fantastična asistencija Teodosića za Jaga koji pogađa trojku 27:20. A potom Brazilac pogađa i nakon prodora 29:20

12. minut - Teodosić pogađa za tri 24:20

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine 21:18

9. minut - Tobi pogađa horogom za izjednačenje 16:16, a potom i za tri i za vođstvo Zvezde 19:16

8. minut - Lepa akcija i poeni Davidovca iz reketa 13:16

7. minut - Davidovac pogađa za tri 11:14

6. minut - Nedović sa penala prekida lošu seriju Zvezde 8:13

Zvezda

5. minut - Pogađa Džons nakon sjajne asistencije 6:13

4. minut - Podgoričani u seriji, Vilijams zakucava 6:11

3. minut - Pogađa Nejpir, pa trojka Pola 6:7

2. minut - Budućnost postiže 4 vezana poena 4:4

1. minut - Mitrović postiže prve poene na meču 2:0

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Budućnost u derbi meču 6. kola Evrolige.

Budućnost je za sada jedini neporaženi tim u ligi sa skorom 5-0.

Crvena zvezda sa druge strane ima jedan poraz u prošlom kolu od Partizana.

Janis Sferopulos

Trener Crvene zvezde Janis Sferopulos oprezan je pred ovaj meč.

"Igramo narednu utakmicu protiv jako dobrog tima. Za sada su neporaženi u ABA ligi i već ta činjenica pokazuje njihov kvalitet. Moramo da budemo fokusirani i ono što je takođe vrlo važno da se držimo dogovora i našeg plana tokom svih 40 minuta utakmice", rekao je Sferopulos, prenosi klub.

Petar Mijović

Sa druge strane trener Podgoričana Budućnost Petar Mijović očekuje dobar meč.

"Sigurno da idemo na noge jednom od najvećih favorita lige, uz Partizan sigurno favorit broj jedan. Crvena zvezda je ekipa koja je sastavljena od velikog broja izuzetnih igrača, po njihovom samom priznanju građeni za najveće ambicije u Evroligi. Mi posle teškog poraza u Burgu gde smo imali svoje šanse, gde smo imali svoje periode dobre igre koje nismo valorizovali do kraja, idemo sa svojim ambicijama u Beograd. Sigurno da će biti teška utakmica, sigurno da nam za dobar rezultat treba perfektna utakmica. Posebno defanzivno, gde treba da odgovorimo njihovim najvećim napadačkim moćima, kroz individualni kvalitet, igru jedan na jedan, pik en rol igru moramo da svedemo na minimum ako želimo da ostanemo u meču. Meč u Beogradu je za nas jedan veliki izazov, tako pristupamo ovoj utakmici i želimo da se nadigravamo, želimo da u toj utakmici pokažemo da i mi imamo svoj kvalitet i da nismo slučajno tu gde jesmo nakon pet kola ABA lige", rekao je Petar Mijović, trener Budućnosti.