ZVEZDINO NAJBOLJE POLUVREME ZA TRIJUMF NAD EFESOM: Crveno-beli na krilima Nedovića i Mitrovića stigli do četvrte pobede VIDEO

11. kolo

Košarkaši Crvene zvezde stigli su do četvrte pobede u Evroligi.

Crveno-beli su u utakmici 11. kola u "Areni" savladali Efes rezultatom 97:83 (22:21, 21:28, 29:21, 25:13).

Efes je doživeo šesti poraz i ostao je na pet pobeda.

Nedović je postigao 23 poen, Mitrović 19, Bolomboj i Jago po 13.

Kod gostiju larkin je postigao 21, Klajburn 17, a Boboa 13 poena.

Gledali smo dva različita lica tima Joanisa Sferopulosa. Crveno-beli su u prvom delu bili u podređenoj ulozi, pa je Efes u finišu poluvremena imao i devet poena viška. U tom periodu domaćin je imao čak 11 izgubljenih lopti, naspram tri u nastavku utakmice.

Potpuni preokret je nastao u drugom poluvremenu. Razigrao se Nemanja Nedović i u svega nekoliko minuta postigao 14 poena, uz tri trojke. Zvezda je preokrenula rezultat i u nastavku meča zadržala vođstvo za pobedu.

Zvezda je utakmicu završila sa 43 skoka, od toga 13 u napadu. Imala je 21 asistenciju.

Crveno-belima sledi put u Španiju gde će u duplom kolu naredne nedelje gostovati prvo Valensiji, zatim i Baskoniji. Efes u narednom kolu dočekuje Panatinaikos.

CRVENA ZVEZDA - EFES 97:83 (22:21, 21:28)

4. ČETVRTINA

40. minut - Jago sa penala za 93:80. Dos Santos za 95:80. Nedović stavlja tačku na pobedu za 97:80. Jilmaz uz zvuk sirene za 97:83.

39. minut - Boboa smanjuje trojkom - 89:80. Nedović sa penala za 91:80.

38. minut - Bolomboj zakucava za 88:77.

37. minut - Larkin pogađa za dva - 84:77. Bolomboj pogađa za dva - 86:77.

36. minut - Lazarević pogađa - 84:75.

35. minut - Boboa je siguran za tri - 80:75. Mitrović pogađa za dva pod faulom - 82:75. Promašio je dodatno bacanje.

34. minut - Teodosić na ofanzivnom skoku upisuje dva poena - 80:72.

33. minut - Tobi zakucava na fantastično dodavanje Teodosića ispod ruke - 78:70. Najveće vođstvo crveno-belih. Larkin sa penala smanjuje na 78:72.

32. minut - Tobi zakucava posle promašaja Lazića - 76:70.

31. minut - Nejpier u kontri pogađa za dva - 74:70.

3. ČETVRTINA

29. minut - Jilmaz trojkom vraća Efes - 71:68. Teodosić promašuje prvo bacanje, a pogađa drugo - 72:68. Džons na drugi obruč za dva poena - 72:70.

28. minut - Tompson smanjuje sa penala na 70:65. Tobi je fauliran. Pogodio je jedno od dva - 71:65.

27. minut - Nezaistavljiv je Nedović - 70:63.

26. minut - Nedović pogađa novu trojku - 68:61. Njegovih 12 poena za dva minuta, od toga tri trojke. Klajburn posle tajm-auta prekida nalet Zvezde. Njegovih 17 poena - 68:63.

25. minut - Bolomboj je precizan sa penala - 60:61. Nedović pod faulom pogađa za 62:61. Pogađa za 63:61. Njegovih devet poena u dva minuta. jago je fauliran u kontri, pogodio je oba bacanja - 65:61.

24. minut - Nedović je precizan za tri - 55:57. Džons pogađa za dva - 55:59. Nedović vezuje dve trojke - 58:59. Džons je ponovo precizan za dva - 58:61.

23. minut - Larkin pogađa dva bacanja - 50:54. Bolomboj je precizan za dva - 52:54. Sada tehnička greška i Nedoviću. Larkin je precizan - 52:55. Klajburn je precizan za dva - 52:57.

22. minut - Dos Santos pogađa za tri - 48:51. Mitrović smanjuje na 50:51. Tehnička greška Mitrovića. Larkin pogađa za 50:52.

21. minut - Larkin dvojkom otvara treću četvrtinu - 43:51. Mitrović daje prve poene za Zvezdu u nastavku - 45:51.

2. ČETVRTINA

Crvena zvezda je izgubila čak 11 lopti u prvom poluvremenu i to je jedan od ključnih razloga zaostatka.

20. minut - Boboa pogađa za tri - 40:49. Teodosić pogađa za tri 3.6 sekundi pre isteka poluvremena - 43:49.

19. minut - Nedović smanjuje na 40:44. Njegov peti poen. Daum je precizan za dva, njegov deseti poen - 40:46.

18. minut - Daum precizan za dva - 38:42. Klajburn je precizan sa linije bacanja - 38:44.

17. minut - Larkin sa penala menja lidera - 36:37. Mitrović je precizan - 38:37. Daum pogađa trojku - 38:40.

16. minut - Nejpier za vođstvo Zvezde - 34:32. Larkin pogađa za tri - 34:35. Mitrović je precizan - 36:35.

15. minut - Bolomboj smanjuje na 28:29. Mitrović je precizan - 30:29. Daum trojkom vraća prednost Efesu - 30:32. Bolomboj donosi izjednačenje Zvezdi - 32:32.

14. minut - Klajburn u kontri pogađa - 27:29.

13. minut - Džons smanjuje sa penala na 27:24. Tompson pogađa za dva pod faulom - 27:26. Pogodio je za izjednačenje - 27:27.

12. minut - Davidovac je precizan - 27:23.

11. minut - Klajburn dvojkom otvara drugu četvrtinu - 22:23. Teodosić pogađa trojku, svoju prvu na meču - 25:23.

1 / 49 Foto: Petar Aleksić

1. ČETVRTINA

10. minut - Larkin pogađa svoju drugu trojku - 22:21.

9. minut - Klajburn pogađa za - 14:18. Jago pogađa trojku - 17:18. Mitrović za novo vođstvo Zvezde - 19:18. Nejpir za tri - 22:18.

8. minut - Tompson pogađa pod faulom - 14:16. Promašio je bacanje.

7. minut - Giedraitis u tranziciji pogađa za dva - 14:14.

6. minut - Klajburn iz drugog pokušaja pogađa za dva - 12:14.

5. minut - Zakucava Mitrović - 12:9. Klajburn pogađa trojku - 12:12.

4. minut - Bolomboj posle ofanzivnog skoka poentira - 10:7. Boboa pogađa za 10:9.

3. minut - Nedović postiže prvu trojku na utakmici - 5:4. Dos Santos pogađa trojku - 8:4. Larkin odmah uzvraća za 8:7.

2. minut - Tompson postiže svoje prve poene - 2:4.

1. minut - Bubua za vođstvo Efesa - 0:2. Mitrović za prve poene Zvezde - 2:2.

Dos Santos, Nedović, Giedraitis, Mitrović i Bolomboj počinju za Zvezdu. Larkin, Boboa, Tompson, Klajburn, Džons za Efes.

CRVENA ZVEZDA - EFES

Hala: Arena

Sudije: Karmelo Paterniko, Karlos Kortes, Alberto Baenja

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Nejpier, Tobi, Bolomboj, Nedović, Giedraitis, Dos Santos. Trener: Joanis Sferopulos.

EFES: Larkin, Boboa, Altuntas, Gaci, Klajburn, Tompson, Jildizli, Holac, Osmani, Daum, Jilmaz, Džons. Trener: Erdem Džan.

Košarkaši Crvene zvezde u 11. kolu Evrolige dočekuju turski Efes.

Utakmica se igra od 20 časova u beogradskoj "Areni".

Crveno-beli su na 16. poziciji sa tri pobede u 10 utakmica. Imaju pozitivan učinak kao domaćini, tačnije sve tri pobede su ostvarili na pet utakmica u "Areni".

Efes je trenutno 11. sa polovičnim učinkom u 10 kola. Turci imaju, međutim, samo jednu pobedu na pet godstovanja.

Crvena zvezda će u ovu utakmicu ući u dobrom raspoloženju posle pobede u Novom Mestu nad Krkom, a takođe i pojačana pošto se u tim vraća kapiten Branko Lazić. Dobre vesti su i to da je Adam Hanga počeo da radi na fizičkoj spremi.

"Igramo protiv veoma talentovanog tima. Imaju iskusne igrače. To što imaju nekoliko odustnih ne bi trebalo mnogo da nam promeni u organizaciji igre. Imaju rešenja, igrače koji mogu da pokriju nedostatke, koji znaju da igraju i to rade na visokom nivou. Zato moramo da budemo koncentrisani, da znamo kako da ih branimo. Ako date previše prostora pojedinim igračima, mogu da vas ubiju. S druge strane, moramo da igramo pametno u ofanzivi i nađemo način da ih napadnemo. Rade različite stvari u odbrani, počevši od odbrane pik en rola, moramo dobro da čitamo utakmicu. Želimo da napredujemo, da igramo bolje. Nismo srećni jer smo izgubili prethodnu utakmicu, ali Evroliga je maraton. Morate biti čvrsti i snažni kako bi igrali svaku sledeću. Trenutno nam je najbitnije da sutra odigramo dobro", rekao je trener crveno belih.

Ovo će biti 19. susret protiv ekipe iz Istanbula, a trenutno skor je 12-6 za tursku ekipu.