PARTIZAN GAZI SVE REDOM: Konačno je pala Valensija, crno-beli ostvarili petu uzastopnu pobedu u Evroligi!

15. kolo

Košarkaši Partizana savladali su kao gosti u 15. kolu Evrolige Valensiju rezultatom 72:67 (19:14, 14:20, 20:10, 19:23).

Crno-beli su ostvarili petu vezanu pobedu u Evroligi, ukupno devetu. Bila je ovo treća pobeda tima Željka Obradovića u gostima, a prvi put su crno-beli uspeli da pobede Valensiju.

Partizan je ostao četvrti na tabeli sa 9-6, dok je Valensija posle ovog kola na 8-7.

U ekipi Partizana po 14 poena su postigli Ledej i Naneli, a poen manje Panter.

Kod domaćina Džons je postigao 14 poena, a Robertson 12.

Partizan je protiv najbolje odbrane Evrolige odigrao još čvršće u odbrani. U utakmici sa malim brojem poena, presudile su odbrane crno-belih u finišu meča. Panter, Naneli i Smailagić su u poslednjem minutu oduzeli lopte domaćim igračima.

Partizan je vodio većim delom meča. U pojedinim trenucima je imao dvocifrenu prednost, najveću početkom poslednje četvrtine kada je stekao 11 poena viška.

Domaćin je, međutim, uspeo u finišu meča da se približi na dva razlike. Tada je četa Željka Obradovića zaigrala još snažnije u odbrani, Panter je pogodio bitnu trojku, pa je crno-beli tim odneo pobedu.

Za dva dana Partizan gostuje Realu u 16. kolu, a Valensija dočekuje Virtus.

VALENSIJA - PARTIZAN 67:72 (14:19, 20:14, 10:20, 23:19)

4. ČETVRTINA

40. minut - Smailagić krade loptu. Sjajna odbrana crno-belih u finišu meča! KRAJ!

Smailagić je fauliran 21.4 sekunde pre kraja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 67:72.

Džons 22 sekunde pre kraja smanjuje na 67:71.

Anđušić je fauliran 53 sekunde pre kraja, ali Valensija tek sada u 10. minutu izlazi iz bonusa. Naneli krade loptu i poentira 27.9 sekundi pre kraja - 65:71. Njegov 14. poen.

39. minut - Robertson smanjuje na 63:67. Njegovih 12 poena. Ledej je fauliran na 1:11 pre kraja za dva bacanja. Pogodio je prvo, potom i drugo, njegovih 14 poena - 63:69. Dejvis tačno minuta pre kraja smanjuje na 65:69.

38. minut - Panter pogađa za tri - 61:67.

37. minut - Robertson je fauliran u prodoru. Pogodio je oba za 59:61. Njegovih deset poena. Smailagić pogađa za tri - 59:64. Džons smanjuje na 61:64. Njegovih 12 poena. Valensija ima čak 16 ofanzivnih skokova.

36. minut - Džons pogađa za dva uz prekršaj Kaminskog - 56:59. Valensija je na samo dva poena minusa - 57:59. Naneli pogađa za dva, njegov 12. poen - 57:61.

35. minut - Sjajna akcija crno-belih, Kaminski je precizan - 51:59. Džons postiže trojku, druga vezana domaće ekipe - 54:59.

34. minut - Puerto pogađa trojku - 51:57.

33. minut - Robertson pogađa za dva - 48:55. Tajm-aut za Obradovića. Doužer postiže dvojku sa poludistance - 48:57.

31. minut - Doužer dvojkom otvara poslednju četvrtinu. Partizan prvi put na dvocifrenoj razlici - 44:55. Puerto postiže dvojku - 46:55.

3. ČETVRTINA

30. minut - Ledej trećim faulom šalje Dejvisa na liniju penala. Centar Valensije je pogodio samo prvo - 44:51. Ledej pogađa svoj 12. poen u trećoj četvrtini - 44:53.

29. minut - Panter je fauliran u kontri. Pogodio je prvo bacanje, odmah i drugo - 42:51. Dejvis je promašio prvo bacanje posle trećeg faula Smailagića. Pogodio je drugo za 43:51.

28. minut - Ledej pogađa trojku, deset njegovih poena u ovoj četvritni i najveće vođstvo Partizana u meču - 40:49. Džons posle tajm-auta Mumbrua pogađa za dva - 42:49. Sudije su poništile trojku Partizana, tačnije Doužera, i dosudile faul u napadu Smailagiću.

27. minut - Inglis je fauliran pri šutu. Pogodio je prvo, a promašio drugo bacanje - 40:46.

26. minut - Naneli pogađa svoju drugu trojku, ukupno deseti poen - 39:44. Panter je zaustavljen prekršajem u kontri. Pogodio je oba bacanja - 39:46. Njegovih osam poena. Partizan je ponovo na najvećih plus sedam.

24. minut - Lopez-Arostegi postiže trojku - 39:41.

23. minut - Ofanzivni skok i poeni Turea - 36:39. Ledej sa zadrškom pogađa jednom rukom - 36:41.

22. minut - Trojka Ledeja iz ćoška - 34:39.

21. minut - Ledej je pogodio za dva posle ofanzivnog skoka Pantera - 34:35. Kaboklo je fauliran u kontri za dva bacanja. Pogodio je samo jedno - 34:36.

Trener Valensije Aleks Mumbru je dobio po završetku druge četvrtine tehničku gršeku, pa je Panter izveo slobodno bacanje, ali beuspešno.

2. ČETVRTINA

20. minut - Panter pogađa pod faulom - 32:32. Panter za vođstvo Partizana - 32:33. Pradilja vraća prednost domaćinu - 34:33.

19. minut - Kaboklo prekida seriju domaćina - 30:30. Pradilja poentira - 32:30.

18. minut - Pradilja je fauliran. Pogodio je prvo za izjednačenje - 28:28. Dejvis za prvo vođstvo Valensije - 30:28. Serija domaćina 8:0 i novi tajm-aut za Obradovića.

17. minut - Pradilja smanjuje na 24:28. Robertson pogađa drugu vezanu trojku - 27:28.

16. minut - Robertson je precizan za tri - 22:26. Kaminski poentira posle tajm-auta Obradovića - 22:28.

14. minut - Ture posle ofanzivnog skoka pogađa pod faulom - 19:21. naneli pogađa trojku, njegovih sedam poena - 19:24. Ponjitka beleži peti poen na asistenciju Nanelija - 19:26.

13. minut - Naneli precizan za dva - 17:21.

12. minut - Jović pogađa prvu trojku - 17:19.

1. ČETVRTINA

10. minut - Naneli pogađa u završnici prve četvrtine - 14:19.

9. minut - Ponjitka pogađa trojku u tranziciji - 12:17. Dejvis smanjuje na 14:17.

8. minut - Klaver pogađa za tri - 12:12. Kaminski posle ofanzivnog skoka pogađa za dva - 12:14.

7. minut - Inglis smanjuje sa linije bacanja - 9:12. Dejvis promašuje oba bacanja.

6. minut - Doužer pogađa trojku - 8:12.

5. minut - Kaboklo povećava na 6:9. Puerto posle ofanzivnog skoka pogađa za 8:9.

5. minut - Velika tuča na tribinama! Utakmica je trenutno u prekidu! Policija je sa pendrecima uletela na deo tribine gde se nalaze navijači Partizana.

4. minut - Inglis smanjuje na 6:7.

3. minut - Džons smanjuje na 4:5. Doužer je fauliran pri šutu. Pogodio je oba bacanja - 4:7.

2. minut - Panter trojkom otvara utakmicu - 0:3. Puerto sa linije bacanja smanjuje rezultat - 2:3. Kaboklo zakucava - 2:5.

Velika podrška sa tribina za crno-bele.

Doužer, Panter, Ledej, Smailagić i Kaboklo startuju za Partizan. Puerto, Džons, Inglis, Klaver i Dejvis za domaćina.

Sjajna vest za Partizan je da se u tim vratio Frenk Kaminski.

VALENSIJA - PARTIZAN

Hala: Fuente De San Luis

Sudije: Fernando Roča, Pjotr Pastusjak, Leandro Lezkano

VALENSIJA: Klaver, Puerto, Rujvers, Pradilja, Lopez-Arostegi, Džons, Inglis, Jović, Ture, Hermanson, Robertson, Dejvis. Trener: Aleks Mumbru.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana duplu nedelju u Evroligi počinju u Valensiji u utakmici 15. kola.

Obe ekipe su na učinku 8-6.

Valensija je u nizu od tri pobede, Partizan ima četiri vezane pobede. Ako se računaju i utakmice ABA lige, crno-beli su u naletu sa osam uzastopnih pobeda.

Međutim, "Narandžasti" nikako ne leže crno-belima. Prošle godine Valensija je dva puta dobila Partizan u Evroligi. Isti slučaj desio se i u Evrokupu u sezoni 2018/19.

Biće ovo duel sjajne odbrane i sjajnog napada. Valensija je druga najbolja odbrana u Evroligi sa 1038 primljenih poena u 14 mečeva. Sa druge strane, Partizan je posle Reala najbolji napad u Evroligi sa 1186 datih poena.

Prosečno, Valensija postiže 74.2 poena, a prima 74.1 poen. Partizan postiže 87.6 poena, a prima 85.4 poena.

Valensija je kod kuće prilično dobra, ima učinak 5-2. Partizan je u gostima na 2-5.