ZVEZDA POTPUNO NEMOĆNA U ATINI: Panatinaikos sjajnom ODBRANOM zaustavio Teodosića i RAZMAGNETISANE crveno-bele!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Panatinaikosa rezultatom 82:65 u Atini u utakmici 17. kola Evrolige.

Zvezda sad ima skor šest pobeda i 11 poraza, dok je Panatinaikos zabeležio desetu pobedu uz sedam poraza.

Gledali smo vrlo tvrdo poluvreme sa mnogo grešaka na obe strane.

Zvezda je povela sa 4:7, ali je domaćin brzo preuzeo vođstvo i bio u blagoj prednosti tokom celog prvog poluvremena koja je dostizala maksimalnih + 9 poena.

Domaćin je u potpunosti sjajnom odbranom zaustavio Miloša Teodosića, što je napravilo velike probleme crveno-belima u organizaciji napada,

Pantinaikos je na odmor otišao sa +7, 38:31.

U nastavku Panatinaikos stiče dvocifrenu prednost, Zvezda se vratila najviše zahvaljujući Bolomboju, ali potom Simonović greškama omoguvama grčkom velikanu +11 pred poslednju deonicu 61:50.

Zvezda je pokuašala da uhvati priključak u finišu,ali uz očajan procenat šuta to je bilo nemoguće i Panatinaikos je zasluženo slavio.

Mitoglu sa 15, Džerijan Grant sa 14 i Lesor sa 13 poena bili su najbolji u pobedničkoj ekipi, a u Zvezdi Bolomboj i Nedović po 15, Jago i Mitrović po 12 poena. Teodosić bez poena, uz tri asistencije i jedan skok.

Dodatni problem za Zvezdu mogla bi da bude povreda Luke Mitroviča koji je nezgodno doskočio i potom nije više ulazio u igru.

U narednom kolu crveno-beli gostuju Fenerbahčeu, dok će Panatinaikos u goste Baskoniji.

1 / 10 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraj utakmice, zaslužena pobeda Panatinaikosa.

39. minut - Hanga postiže utešne poene za crveno-bele 77:63.

38. minut - Grigonis sa penala rešava sve dileme 75:61.

37. minut - Grent siguran sa penala, potom Tobi zakucava 71:61.

36. minut - Pogađa Mitoglu nakon lepe akcije 69:59.

Zvezda

35. minut - Jago prekida mučenje bez poena, trojka 67:59. Ataman, traži tajm-aut.

33. minut - Konačno poeni za Zvezdu, Nedović, ali uzvraća Ernangomez. Potom Nedović poentira sa penala 65:54.

32. minut - Adetokumbo prekida seriju promašaja i grešaka na obe strane 63:50.

Zvezda

Treća četvrtina:

29. minut - Simonović greškama omogućava domaćinu da ponovo ode na dvocifrenu prednost 61:50.

28. minut - Fantastični Bolomboj zakucava nakon promašene trojke Jaga 57:50.

27. minut - Mitoglu još jednom, Panatinaikos ima dvocifrenu prednost 55:44. Sferopulos ponovo prinuđen da zatraži tajm-aut. Nakon minuta odmora pogađa Bolomboj 55:46.

26. minut - Mitoglu pogađa iz jako teške pozicije uz faul 53:44.

25. minut - Laki poeni Mitoglua, pa trojka Jaga. Grigonis pogađa sa distance, pa Mitrović iz reketa na asistenciju Nedovića 50:44. Prilikom doskoka se i povredio.

Zvezda

24. minut - Jago promašuje zicer, ali Lesor je dirao obruč, potom pogađa Grent 46:39.

23. minut - Teodosić je odlično čuvan, ali uspeva da asistira za Bolomboja koji zakucava 44:37.

22. minut - Jago poentira nakon što mu je Mitrović otvorio prostor, potom Grigonis za tri. Bolomboj smanjuje sa penala 44:35.

21. minut - Slukas trojkom otvara nastavak meča 41:31.

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Slukas poentira nakon prodora. Onda se Bolomboj sjajno izborio u reketu sa centrima Panatinaikosa. Na poluvremenu +7 za PAO, 38:31.

19. minut - Sjajna asistencija Teodosića za Mitrović, a onda Nan pogađa preko Bolomboja 36:29

18. minut - Loša reakcija Teodosića, što koristi Grent 31:27, Sferopulos traži tajm-aut.Međutim Zvezda nije realizovala napad, Slukas pogađa za tri 34:27. Sferopulos ponovo reaguje.

17. minut - Nedović pogađa iz kontre na asistenciju Tobija 29:27.

16. minut - Ernagomez je bukvalno ugurao loptu u koš 29:25.

15. minut - Sjajna akcija Zvezde i trojka Nedovića 27:25.

14. minut - Gedraitis polovičan sa penala 27:22.

13. minut - Nova trojka Grenta, onda Nedović nakon prodora, pa Grigonis pogađa iz reketa 27:21.

11. minut - Jago pogađa nakon sjajnog prodora 20:19.

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Grigonis pogađa za dva, potom Nedović pogađa za kraj prve četvrtine 20:17.

9. minut - Trojka Grenta, prva za Panatinaikos, potom ponovo sjajni Mitrović 18:15.

8. minut - Četiri vezana poena Panatinaikosa, potom Mitrović lepo poentira 15:13.

7. minut - Novi poen Lesora iz reketa, uzvraća Bolomboj na isti način , a onda i Mitrović nakon kontre 11:11.

6. minut - Lesor pogađa za vođstvo domaćih 8:7.

5. minut - Mitroglu siguran sa penala, a onda Hanga iz prodora 4:7.

4. minut - Bolomboj pogađa za tri 2:5.

3. minut - Serija promašaja na obe strane.

1. minut - Mitrović postiže prve poene na meču, kod domaćina Adetokumbo se upisao u listu strelaca 2:2.

1. minut - Utakmica je počela.

Zvezda

- Zvezda će na ovom meču biti bez Nikole Topića

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Panatinaikosu u Atini u utakmici 17. kola Evrolige.

Zvezda je trenutno na deobi 14. mesta sa Armanijem sa skorom od šest pobeda i deset poraza.

Sa druge strane Panatinaikos je u grupi čak sedam timova sa skorom 9-7 na pozicijama od četvrtog do desetog mesta.

Janis Sferopulos

Trener crveno- belih Janis Sferopulos svestan je težine zadatka u Atini.

Igramo protiv tima koji je u najboljoj formi od početka sezone. Igraju odlično na psihičkom planu i odlazimo im na noge posle tri pobede u gostima. Znamo odakle preti najveća opasnost i moramo da budemo veoma skoncentrisani, ako izgubimo koncentaciju oni će nas kazniti. Za nas je veoma važno da nastavimo da igramo našu igru i da ostvarimo pozitivan rezultat. Moramo da budemo mentalno i fizički spremni za težak meč", rekao je Sferopulos.

Ergin Ataman

Trener Panatinaikosa Ergin Ataman izuzetno je oprezan pred ovaj meč.

Naravno da su dobra ekipa, imaju mnogo dobrih poentera, prošle nedelje su ubacili 98 poena protiv Makabija. Imaju iskusne igrače poput Teodosića, teško ga je sačuvati. Takođe, Nedovića, kao i druge. Moramo da budemo oprezni, jer smo prošle nedelje upisali dve pobede. Moramo da nastavimo, važna utakmica da ostanemo u pobedničkom ritmu.

Utakmica se igra u "Oaka Areni" sa početkom u 20.15 časova.