SUROVA CRVENA ZVEZDA PREGAZILA MORNAR: Demonstracija sile u Baru! Smart postigao najveći poena uz KATASTOFALAN šut

regionalno takmičenje

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Mornar u Baru sa 102:66 u meču 21. kola Aba lige.

Nije delovalo posle 10 minuta košarke da će ovo biti ubedljiva pobeda crveno-belih. Mornar je počeo bolje utakmicu, poveo i četiri poena razlike u prvom kvartalu, ali... To je bilo sve od njih ove večeri u Baru.

Od početka druge četvrtine na parketu je postojao samo jedan tim - Crvena zvezda. Razlika je konstatno bila sve veća i veća, pa je jedno pitanje bilo šta će na kraju pisati na semaforu.

Nekoliko igrača imalo je svoje odlične role u beogradskom timu. Mitrović je ubacio 14, Davidovac 13, a Tobi 11 poena.

Iako je zabeležio 16 poena, Smart se nije proslavio. Trojke je šutirao katastofalnih 1/8, a uglavom su svi ti "hici" bili potpuno otvoreni. Dvojke je gađao 6/6, a slobodna bacanja 1/4.

Crvena zvezda ostala je lider na tabeli sa 18 pobeda uz samo tri poraza. Dok je Mornar na poslednjem mestu sa četiri pobede i 17 neuspeha.

Mornar, Crvena zvezda

Evo kako je izgledao tok meča:

Ubedljiva pobeda Zvezde na kraju. Lazarević je na kraju došao do devet poena, većinom u poslednjem kvartalu.

34. minut - Smart postiže nekoliko poena u nizu, doduše šut za tri mu je katastrofalan 1/6. Jedino pitanje u Baru je konačne razlike za goste - 61:87.

32. minut - Malo su popustili na početku poslednjeg kvartala gosti iz Beograda. Čisto da razlika ne ode na 40 ili više poena - 57:83.

IV ČETVRTINA

Kraj trećeg kvartala - 50:78. Rezultat dovoljno govori. Imamo meč koji savršeno pokazuje zašto je Zvezda prva, a Mornar poslednji na tabeli.

27. minut - Razlika je sada već ogromna. Zvezda na plus 22. Mornar se raspao i sada postaje jasno zašto su oni na začelju tabele u Aba ligi - 45:67.

25. minut - Nema više dilema oko pobednika. Najslabiji tim u ligi ne može da parira Zvezdi, razlika je najveća od početka meča - 42:59.

22. minut - Dobar početan na obe strane, po četiri poena iz prva dva napada - 40:51. Zatim, Tobi nastavlja da dominira i poentira posle skoka u napadu.

III ČETVRTINA

36:47 - Kraj prvog poluvremena. Mornar je naljutio Zvezdu u drugom kvartalu! Pošto su Barani vodili posle 10 minuta, Beograđani su se uozbiljili u nastavku u za samo nekoliko minuta okrenuli meč i došli do dvocifrene prednosti. Tobi je ubacio 9 poena, Mitrović 8, a Davidovac 6.

18. minut - Zvezda potpuno kontroliše sva dešavanja na parketu i dolazi do velike razlike - 31:43. Smart je "ušao u istoriju" jer je prestupio tokom izvođenja slobodnog bacanja?!

16. minut - Davidovac igra jako dobro. Smart pogađa trojku i donosi crveno-belima najveće vođstvo - 29:37.

14. minut - Tobi i Voler razmenjuju po trojku. A, onda Voler ponovo precizan van linije 6,75 - 29:30.

13. minut - Serija crveno-belih 6:0 na početku drugog kvartala. Mornar je počeo da "divlja" sa nerezonskim šutevima, a Hanga je vezao četiri poena na drugoj strani - 23:27.

Majk Tobi

II ČETVRTINA

Crvena zvezda za tri poena šutira 0/5

Kraj prve četvrtine 23:21. Dan Marin je vezao dve trojke za domaći tim koji je prikazao više u prvih deset minuta.

9. minut - Davidovac i Tobi donose Zvezdi energiju u napadu, a sa druge strane Dan Martin postiže prvu trojku - 20:19.

7. minut - Velika borba. Domaći tim je izuzetno motivisan ušao u meč, sa druge strane Zvezda ne deluje dobro na početku - 17:14.

5. minut - Gavrilović je ubacio pet poena za Mornar. Veders vezuje isto toliko poena za 20 sekundi - 14:10.

3. minut - Efikasan početak meča. Mitrović je glavna "figura" za sada, domaći nemaju rešenje za njega - 7:10.

1. minut - Nedović i Mitrović sa jedne, a Gavrilović sa druge strane otvaraju ovaj meč poenima - 3:4.

I ČETVRTINA

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Mornaru u Baru u utakmici 21.kola ABA lige (21 čas). Zvezdi ovaj duel dolazi svega 48 časova posle poraza u Minhenu od Bajerna.

Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos očekuje težak meč protiv motivisanog domaćina koji se bori za opstanak.

"Očekuje nas utakmica protiv tima koji se izuzetno bori u poslednjim utakmicama. Posebno na svom terenu gde su dobili poslednje tri utakmice. Mi želimo da odigramo utakmicu na našem nivou. Moramo da budemo posebno fokusirani i skoncentrisani, kao i da se držimo plana za ovu utakmicu“ rekao je trener crveno belih.

Zvezda je prva na tabeli sa skorom 17-3. Mornar i Krka su na samom dnu sa skorom 4-16.