AVRAMOVIĆ I LEDEJ MALO ZA IZNENAĐENJE: Partizan poražen u Barseloni, predstoji grčevita borba za 10. mesto

29. kolo

Košarkaši Partizana nisu uspeli da iznenade Barselonu u utakmici 29. kola Evrolige.

Crno-beli su poraženi u "Blaugrani" rezultatom 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8).

Tim Željka Obradovića je ostao na 13 pobeda, a sada ima 16 poraza, koliko i Valensija na deobi desetog mesta, poslednjeg koje vodi u doigravanje. Barselona je zabeležila 20. pobedu i ostala na drugoj poziciji.

Naredne nedelje je duplo kolo u Evroligi. Partizan u utorak dočekuje Baskoniju, a zatim dva dana kasnije i Real.

Avramović je bio najefikasnijji sa 27 poena. Ledej je postigao 16 i njih dvojica su jedini bili dvocifreni u timu Partizana.

Kod domaćina Laprovitola je postigao 17 poena, Ernangomez 15, Jokubaitis 13, a Parker 12.

Partizanu se ponovila situacija da mentalno pada u finišu meča. Crno-beli su u 31. minutu imali četiri poena minusa (74:70), a zatim potpuno stali i skoro pet minuta bili bez koša. Barselona je to iskoristila i napravila krucijalnu prednost.

Domaći tim je u nekoliko navrata tokom meča pravio serije, Partizan se vraćao, ali nije uspeo to da uradi u poslednjem delu igre.

Crno-belima su bili nedovoljni Avramović i Ledej, koji su uspevali da vrate crno-bele u igru u drugoj i trećoj četvrtini, ali se niko od ostalih igrača nije priključio.

Barselona je imala sjajan procenat šuta, pogodila 12 trojki iz 24 pokušaja, dok je za dva šutirala sjajnih 75.8 odsto (25/33). Partizan je imao 52.5 odsto za dva (21/40) i 33.3 odsto za 3 (6/18).

Barselona je imala čak 26 asistencija, a Partizan samo 12.

Partizan je dobro počeo i predvođen Avramovićem poveo je 6:0 i 16:9. Domaći su posle toga pojačali i preko Jokubaitisa, Džabarija Parkera preokrenuli na 19:18. Do kraja deonice Barselona je stekla pet razlike, 29:24.

Poenima Ernangomesa Barselona je otišla na 32:24, a posle troje Aleksa Abrinesa i sa 37:28. Na drugoj strani Avramović i Danilo Anđušić pogodili su trojke i smanjili na tri poena zaostatka.

Košem Nanelija i poenima sa linije za slobodna bacanja Alena Smailagića Partizan je izjednačio na 38:38, ali su crno-beli posle toga popustili u odbrani i Barselona je otišla na 44:40.

Svojom trećom trojkom Avramović je smanjio zaostatak, Laprovitola je posle toga vratio trojku, a ubrzo je Barselona povela šest razlike (51:45). Naneli je zatim pogodio trojku i crno-beli su na poluvreme otišli sa tri poena zaostatka.

Barselona je dobro počela, pogađali su Kalinić i Parker, a posle trojke Rubija povela je 67:52. Posle toga šest uzastopnih poena postigao je Ledej, seriju je prekinuo Jan Veseli, a posle troje Laprovitole domaći su otišli na 12 razlike.

Trojku je vratio Avramović, a njegova ekipa je uspela da smanji na šest razlike 68:74, na kraju treće četvrtine.

Partizan je poslednju deonicu počeo košem Ledeja, posle toga četiri poena vezao je Ernangomes, a zatim je trojku pobedio Abrines za 81:70. Partizan se mučio u napadu dugo je bio bez poena, što je kaznio Laprovitola novom trojkom.

Avramović je pogodio dva bacanja na četiri i po minuta pre kraja utakmice, što je bio tek četvrti poen Partizana u deonici. Crno-beli su gubili lopte, Barselona je to kažnjavala i na kraju je ostvarila ubedljivu pobedu.

BARSELONA - PARTIZAN 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8)

4. ČETVRTINA

40. minut - Veseli pogađa - 92:74. Kaboklo smanjuje na 92:75. Jakubaitis povećava na 94:75. Avramović postavlja konačnih 94:76.

39. minut - Kaboklo smanjuje na 90:74.

38. minut - Još jedna kontra Barselone, Laprovitola povećava na 90:72.

37. minut - Jokubaitis postiže svoj 11. poen - 88:72.

36. minut - Laprovitola postiže trojku iz teške pozicije, njegova peta - 84:70. Partizan je pet minuta bez poena, samo dva poena je postigao za pet i po minuta. Avramović prekida post sa linije penala, njegovih 26 poena - 84:72. Jokubaitis je pogodio za dva - 86:72.

33. minut - Abrines pogađa trojku, Barselona u seriji 7:0 - 81:70.

32. minut - Ernangomez ponogo pogađa za dva - 78:70. Obradović traži svoj drugi tajm-aut u drugom poluvremenu.

31. minut - Ledej postiže svoj 16. poen - 74:70. Ernangomez pogađa svoj 13. poen - 76:70.

3. ČETVRTINA

30. minut - Kaminski je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje - 74:66. Panter je precizan sa penala - 74:68. Njegovih šest poena. Barselona je imala 15 poena viška, pogodila čak pet trojki u kratkom periodu, crno-beli u finišu uspeli da se približe.

29. minut - Satoranski je precizan - 74:63. Kaminski polaže za 74:65.

28. minut - Veseli podiže na 69:58. Avramović smanjuje na 69:60. Laprovitola postiže svoju četvrtu trojku - 72:60. Avramović vraća trojku, i njegova četvrta trojka i 24. poen - 72:63.

26. minut - Ledej zakucavanjem u kontri prekida nalet Barselone - 67:54. Ledej dodatno manjuje rezultat na 67:56. Kradu loptu crno-beli, a Ledej pogađa nove poene, njegov 14. - 67:58. Tajm-aut za Grimaua.

25. minut - Nastavlja se serija Barselone, četvrta trojka u nizu - 67:52.

24. minut - Kalinić postiže novu trojku - 61:52. Parker pogađa trojku, Barselona je prvi put na dvocifrenoj razlici - 64:52. Barselona ima 13:4 za četiri minuta u trećoj četvrtini.

23. minut - Ernangomez je fauliran pri šutu. Povredio se Smailagić, doskočio je na nogu protivnika i izašao zbog problema sa skočnim zglobom. Promašio je prvo, promašio i drugo.

22. minut - Doužer smanjuje na 54:50. Parker pogađa za 56:50. Smailagić posle ofanzivnog skoka smanjuje na 56:52. Ernangomez je precizan - 58:52.

21. minut - Kalinić postiže trojku na startu treće četvrtine - 54:48.

Avramović je u prvih 20 minuta postigao 19 poena, slede Ledej sa osam i Naneli sa sedam poena.

U domaćem timu po devet poena su postigli Ernangomez i Laprovitola, a Parker i Jokubaitis po sedam.

Partizan je za nijansu bolji u skokovima (14-12), crno-beli imaju šest ofanzivnih skokova, a dopustili su rivalu samo jedan ofanzivni.

Crno-beli imaju tri izgubljene lopte manje (4 - 7) i jednu osvojenu loptu manje (4 - 5).

Obe ekipe imaju po pet trojki, ali Partizan iz dva pokušaja više.

2. ČETVRTINA

20. minut - Parket u kontri pogađa za 51:45. Naneli preko ruke pogađa za tri - 51:48.

18. minut - Avramović pogađa trojku, njegovih 19 poena - 44:43. Laprovitova vraća trojku - 47:43. Kontra Barse, precizan je Satoranski - 49:43. Panter smanjuje na 49:45.

17. minut - Kalinić je polovičan sa linije penala - 41:38. Avramović pogađa svoj 16. poen - 41:40. Laprovitova pogađa trojku - 44:40. Tajm-aut za Obradovića.

16. minut - Babeli je precizan za 38:36. Smailagić smanjuje na 38:38. Satoranski pogađa za 40:38.

15. minut - Satoranski diže na 38:34.

14. minut - Abrines postiže svoju prvu trojku - 37:28. Avramović vraća trojku, njegova druga trojka i 14 poena - 37:31. Anđušić postiže svoju prvu trojku - 37:34.

13. minut - Avramović pogađa svoj 11. poen - 32:28. Ernangomez postiže svoj deveti poen - 34:28.

12. minut - Ledej smajuje na 32:26. Njegovih osam poena.

11. minut - Ernangomez je pogodio za dva pod faulom. Pogodio je i dodatno bacanje - 32:24.

1. ČETVRTINA

10. minut - Naneli u prodoru pogađa - 25:24. Ernangomez je precizan sa linije penala - 27:24. Jokubaitis uz zvuk sirene za istek četvrtine pogađa za dva - 29:24. Partizan je primio čak 29 poena za 10 minuta.

9. minut - Ledej u kontri prekida nalet Barselone - 19:20. Rubio sa linije penala pogađa za 21:20. Ernangomez koristi kontru - 23:20. Tajm-aut za Obradovića. Doužer smanjuje na 23:22. On je peti košarkaš Partizana koji se upisao u strelce. Domaćin ima već osmoricu sa poenima. Rubio u prodoru pogađa - 25:22.

8. minut - Jokubaitis ponovo pogađa - 16:18. Parker u kontri pogađa pod faulom - 18:18. Pogodio je za 19:18.

7. minut - Jokubaitis pogađa trojku - 14:16. Ledej posle ofanzivnog skoka poentira - 14:18.

6. minut - Kaminski završava napad, njegov prvi koš iz igre - 9:16. Veseli smanjuje na 11:16.

4. minut - Avramović postiže svoju prvu trojku, njegov sedmi poen - 5:10. Satoranski je smanjio na 7:10. Panter se upisao u strelce - 7:12. Kalinić je smanjio na 9:12. Avramović postiže svoj deveti poen - 9:14. Tajm-aut za Grimaua.

3. minut - Parker postiže prve poene za domaći tim - 2:6. Kaminski je polovičan sa linije penala - 2:7. Laprovitola je pogodio prvu trojku na utakmici - 5:7.

2. minut - Ledej je precizan sa penala - 0:4. Avramović je još jednom precizan - 0:6.

1. minut - Avramović otvara utakmicu poenima - 0:2.

Avramović, Panter, Ponitka, Ledej, Kaminski počinju za Partizan.

Laprovitola, Satoranski, Parker, Kalinić i Veseli za Barselonu.

Partizan samo jednom dobio Barselonu na gostovanju

Partizan je samo jednom uspeo da pobedi Barselonu na gostovanju. Bilo je to u sezoni 1987/88, kada su crno-beli u obe utakmice bili bolji i kasnije otišli na Fajnal-for u Ganu.

Vujošević je tada trenirao Partizan, isto kao i 3. februara 2010. godine, kada je Partizan poslednji put dobio Barselonu, ali u Beogradu. Partizan je i te godine otišao na Fajnal-for, koji je igran u Parizu.

Bez dvojice u Blaugrani

Željko Obradović je za ovu utakmicu odlučio da su višak Džejlen Smit i Balša Koprivica.

BARSELONA - PARTIZAN

Palau Braugrana

Sudije: Olegs Latiševs, Pjotr Pastušijak, Arturas Sukis

BARSELONA: Veseli, Brizuela, Rubio, Kalinić, Satoranski, Ernangomez, Laprovitola, Abrines, Parker, Nadži, Jokubaitis, Para. Trener: Rože Grimau

PARTIZAN: Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

Košarkaši Partizana u 29. kolu Evrolige gostuju Barseloni.

Utakmica u "Blaugrani" počinje u 20.30 časova.

Partizan sa 13-15 vodi veliku borbu za ulazak u plej-in. Na drugoj strani, Barselona je druga sa 19-9 i do kraja ligaškog dela vodiće borbu za drugo mesto.

Uoči duela sa španskim timom, trener Partizana Željko Obradović kaže:

"Igramo protiv tima koji ima veliki kvalitet i igraju veoma dobro. Tim koji je sigurno među favoritima za fajnal for i osvajanje titule. Vraćajući se na početak i prvi meč u Beogradu, ništa se nije promenilo u njihovoj igri. Imaju jasan kvalitet i biće potrebno da odigramo fantastično ako želimo pobedimo", istakao je Obradović.

Centar crno-belih Alen Smailagić je uoči duela izjavio:

"Mi ćemo dati sve od sebe. Treniramo jako, radimo, pokušavamo da napravimo taktiku za sve, pokušaćemo da izborimo najbolje moguće mesto. Verujem da možemo da pobedimo, prošle godine smo pobedili Real, verujem da isto možemo i u Barseloni. Da pokažemo da smo tim", podvukao je Smailagić.

Barselona je jedan od najboljih domaćina, pošto na 15 utakmica ima 13 pobeda. Sa druge strane, crno-beli su očajni ove sezone. Imaju svega tri pobede u 15 utakmica.