PARTIZAN NA KRILIMA LEDEJA DOBIO "RAT" U MORAČI PROTIV BUDUĆNOSTI: Crno-beli sa druge pozicije ulaze u plej-of

25. kolo ABA

Koliko je samo falio Zek Ledej Partizanu u mečevima protiv Baskonije, Reala i Olimpijakosa.

Košarkaši Partizana ući će u plej-of ABA lige sa druge pozicije.

Crno-beli su na krilima Zeka Ledeja dobili "rat" u Podgorici protiv Budućnosti i slavili sa 89:83 (23:21, 21:23, 26:19, 19:20) i stigli do 19. pobede.

Ledej, koji se vratio posle dve nedelje u tim, je bio najefikasniji sa 22 poena, Panter je ubacio 19 poena, Naneli 15, a Kaminski 11 u timu Partizana.

Kod domaćina Megi je postigao 17 poena, Kamenjaš 14, a Frimen 10.

Crno-beli ni ovog puta nisu mogli bez drame. Ispustili su visoku prednost sredinom poslednje četvrtine i ušli u nepotrebnu dramu u prepunoj "Morači".

U finišu meča Ledej je odigrao ključnu ulogu. Prvo je pogodio tešku dvojku, potom još težu trojku, a onda sjajno odigrao u odbrani i blokirao šut domaće ekipe.

Partizan u poslednjem kolu dočekuje Zadar, ali bez obzira na ishod tog meča neće ugroziti drugo mesto. Budućnost gostuje gradskom rivalu SC Derbiju.

BUDUĆNOST - PARTIZAN 83:89 (21:23, 23:21, 19:26)

4. ČETVRTINA

40. minut - Megi poentira - 83:84. Ledej pogađa trojku 29 sekundi pre kraja - 83:87. Tajm-aut za domaćina. Odbrani ose Partizan, blokirali su Ledej i Doužer. panter pogađa 17 sekundi pre kraja svoj 18. i 19. poen - 83:89.

39. minut - Panter u bitnom momentu pogađa svoj 17. poen - 79:82. Tajm-aut za domaći tim. Do kraja utakmice minut i 42 sekunde. Makundu zakucava pod faulom - 81:82. Tajm-aut za Obradovića na 1:27 pre kraja. Makundu je promašio bacanje. Ledej jednom rukom pogađa - 81:84. Njegovih 19 poena.

38. minut - Ferel pogađa oba bacanja - 79:80. Prethodila je izgubljena lopta crno-belih.

37. minut - Ferel je fauliran za dva bacanja. Pogodio je prvo, ali ne i drugo - 75:79. Ledej je oduzeo loptu, potom je fauliran. Promašio je prvo bacanje, pogodio drugo - 75:80. Kamenjaš se razigrao. Smanjio je sa linije penala na 77:80. Njegovih 14 poena.

36. minut - Kamenjaš unosi dramu - 74:76. kaminski pogađa važnu trojku - 74:79. Njegovih 11 poena.

35. minut - Kamenjaš seče napad Partizana i poentira - 72:76.

34. minut - Pol pogađa za tri - 70:74. Budućnost se vraća u meč, tajm-aut za Obradovića. Doužer koristi prvi napad posle tajm-auta - 70:76.

33. minut - Ledej povećava na 65:74. Njegovih 16 poena. Kamenjaš smanjuje na 67:74.

32. minut - Ponitka postiže svoje prve poene, nova najveća prednost Partizana - 63:72. Ferel smanjuje - 65:72.

3. ČETVRTINA

30. minut - Ledej je promašio prvo bacanje, a pogodio drugo - 63:70. Njegov 14. poen.

29. minut - Ledej postiže svoj 12. i 13. poen - 60:67. Megi pogađa svoju petu trojku - 63:67. Naneli postiže 15. poen - 63:69.

28. minut - Frimen postiže novu trojku za domaći tim - 58:61. kaminski na sjajan pas Doužera za 58:63. Frimen iz teške pozicije smanjuje - 60:63. Panter pogađa svoj 15. poen - 60.65.

27. minut - Četvrta trojka Megi - 55:59. Naneli pogađa za dva - 55:61.

25. minut - Kaminski je promašio prvo slobodno bacanje, drugo pogodio - 50:56. Velika greška igrača Partizana, Rajt u kontri pogađa pod faulom - 52:56. Promašio je dodatno bacanje. Doužer vraća za dva pod faulom - 52:58. Siguran je za 52:59. Njegovih osam poena.

24. minut - Slavković smanjuje na 48:52. Kaminski pogađa za tri - 48:55. Tajm-aut za Budućnost. Kamenjaš smanjuje - 50:55. Njegovih šest poena.

23. minut - Popović postiže prve poene za Budućnost u nastavku - 46:48. Naneli postiže nove poene - 46:50. Doužer donosi novu najveću prednost Partizanu - 46:52.

22. minut - Doužer pogađa oba slobodna bacanja, Partizan je ponovo stigao do svoje najveće prednosti od četiri poena - 44:48.

21. minut - Kaboklo otvara poenima drugo poluvreme - 44:46.

Neverovatno prvo poluvreme u Morači i potpuni egal - 44:44. Partizan je pogodio devet trojki, domaćin šest.

Panter ima 13 poena, Ledej 11, a Naneli 9 u timu Partizana.

Kod domaćina Megi ima devet, a Tanasković osam poena.

2. ČETVRTINA

19. minut - Ledej postiže svoju treću trojku - 38:41. megi vraća trojku - 41:41. Serija trojki - Naneli je precizan - 41:44. Deveta trojka Partizana. Megi još jednom za tri - 44:44. Šesta trojka Budućnosti.

18. minut - Megi pogađa trojku - 38:38.

17. minut - Džons pogađa - 35:35. naneli cepa mrežicu šutom za tri - 35:38.

16. minut - Rajt pogađa trojku - 31:32. Tanasković postiže osmi poen - 33:32. naneli sa zvukom sirene pogađa trojku - 33:35.

15. minut - Ledej je precizan sa linije slobodnih bacanja, njegovih osam poena - 28:32.

14. minut - Koprivica za najveće vođstvo Partizana - 26:30. Kamenjaš smanjuje na 28:30.

13. minut - Pol pogađa trojku - 26:25. Ledej vraća trojku , njegova druga u meču - 26:28.

12. minut - Makundu je precizan - 23:23. Raspoloženi Panter još jednom pogađa - 23:25.

Budućnost, Partizan

1. ČETVRTINA

10. minut - Frimen je precizan - 21:20. Avramović trojkom zatvara prvu četvrtinu - 21:23.

9. minut - Kamenjaš poentira - 19:17. Panter pogađa za tri - 19:20. Kapiten Partizana je upisao već 11 poena.

8. minut - Frimen postiže trojku posle ofanzivnog skoka Budućnosti - 17:13. Panter sa linije penala smanjuje na 17:15. Koprivica je posle ofanzivnog skoka precizan - 17:17.

7. minut - Lepa akcija Pantera i Kaminskog koji zakucava - 12:12. Rajt se upisao u strelce - 14:12. Avramović je pogodio jedno od dva - 14:13.

6. minut - Tanasković krade loptu i zakucava - 10:7. Bivši košarkaš Partizana je upisao šest poena. Ledej tek što je ušao pogađa trojku - 10:10. Džons je precizan sa linije bacanja - 12:10.

5. minut - Panter pod faulom pogađa za tri poena - 6:6. Precizan je u dodatnom bacanju za prvo vođstvo Partizana - 6:7. Slavković pogađa posle ofanzivnog skoka - 8:7.

4. minut - Slavković pogađa - 6:3.

3. minut - Laki poeni za Tanaskovića u kontri - 4:1. Panter postiže svoje prve poene i prve poene za Partizan iz igre - 4:3.

2. minut - Doužer je polovičan sa penala, prvi poen Partizana u meču - 2:1.

1. minut - Tanasković otvara utakmicu poenima - 2:0.

Partizan startuje sa petorkom Doužer, Panter, Ponitka, Kaminski i Kaboklo.

Domaćin počinje u petorci Ferel, Popović, Slavković, Tanasković, Džons.

Kalkulacije su jasne, Partizanu pobeda donosi drugo mesto bez obzira na ishod u poslednjem kolu. Jednako tako, ako Budućnost pobedi sa više od 13 razlike onda će ona biti sigurno druga posle ove utakmice. Pobeda domaćina do 13 razlike ostavlja otvoreno pitanje drugog mesta, a ono će biti rešeno u poslednjem kolu u kome se sastaju SC Derbi - Budućnost i Partizan - Zadar.

Dobra vest za crno-bele je da se Zek Ledej vratio u tim.

Obradović je ostavio Smita i Jaramaza van tima za ovu utakmicu.

BUDUĆNOST - PARTIZAN

Hala: Morača

Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Hordov, Milan Nedović

BUDUĆNOST: Magi, Frimen, Slavković, Makundu, Ferel, Džons, Jagodić Kuridža, Tanasković, Rajt, Popović, Pol, Kamenjaš. Trener: Andrej Žakelj.

PARTIZAN: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Derbi 25. kola ABA lige igra se u hali "Morača" u Podgorici od 19.30 časova.

Košarkaši Budućnosti i Partizana odlučiće u direktnom duelu o drugoj poziciji pred plej-of.

Praktično, ovaj meč može da odluči i ko će biti domaćin u eventualnom polufinalu u kome će se gotovo sigurno sastati ova dva rivala.

Obe ekipe imaju po 18 pobeda i šest poraza.

"Znamo da je utakmica veoma značajna za nas i Budućnost, pobednik osigurava drugu poziciju. Probali smo ova dva dana da se spremimo. Znamo da igramo u pravoj košarkaškoj atmosferi, protiv veoma dobrog tima. Na nama je da probamo da odigramo najbolju moguću utakmicu", rekao je Željko Obradović.

Za razliku od Partizana koji dolazi posle naporne utakmice u Evroligi protiv Olimpijakosa, Budućnost nije imala meč poslednjih desetak dana i sigurno odmornija i spremnija dočekuje duel.

“Očekujem da momci pruže maksimum. Glavni su pristup, energija i koncentracija. Ako u tim elementima budemo dobri, onda imamo šansu. Imali smo vremena da se spremimo taktički, ali pre taktike su ovi elementi bitni. Partizan će biti na nivou, bitna je utakmica i njima. Ali, više brinemo o sebi. Siguran sam da ćemo uz pomoć vernih navijača pokazati pravo lice”, rekao je trener Budućnosti Andrej Žakelj.