NIKOLA ZAUZDAO KONJANIKE: Nadrealni Jokić već u trećoj četvrtini stigao do tripl-dabl protiv Klivlenda

NBA

Košarkaši Denvera savladali su na svom terenu u "Bol" areni ekipu Klivlenda rezultatom 130:101 (35:30, 30:26, 36:21, 29:24).

"Nagetsi" su tako prekinuli niz od dva poraza i zabeležili 52. pobedu, što ih ostavlja u trci za prvo mesto na Zapadu. Ekipa iz Kolorada ima i 23 poraza, a najveći konkurenti za vrh konferencije su Minesota i Oklahoma koje imaju 51-22.

Nikola Jokić je utakmicu završio sa novim tripl-dablom. Nadrealno zvuči podatak da je to uradio još tokom treće četvrtine, kada je stigao do 24 poena, 14 skokova i 13 asistencija.

Kraj meča Jokić je dočekao sa 26 poena, 18 skokova i 16 asistencija.

DENVER - KLIVLEND 127:101 ( 35:30, 30:26, 36:21, 29:24)

4. ČETVRTINA

Srpski košarkaš je presedeo prva četiri minuta poslednje četvrtine, a ušao je u igru tačno osam minuta pre kraja meča pri rezultatu 108:88.

Jokić je upisao novi tripl-dabl u sezoni. Ima 24 poena, 14 skokova i 13 asistencija za 30 minuta u igri, a na kraju treće četvrtine

3. ČETVRTINA

30. minut - Već 18 poen, srpskog superstara , upisao je dabl - dabl ima 10 skokova.

26. minut - Serija Denvera na početku treće deonice, Jokić upisuje 16 poen, ima 8 asistencija i devet skokova

2. ČETVRTINA

24. minut - Jokić postiže svoj 14 poen, ima već 9 skokova..

22. minut - Srpski košarkaš beleži svoju sedmu asistenciju, uz osam skokova za sada. 58:50

20. minut - Jokić pogađa iz reketa uz faul 46:45, njegov deseti poen.

18. minut - Nikola Jokić se vratio u igru.

13. minut - Jokić je ostao je na klupi, pošto je odigrao svih 12 minuta u prvom kvartalu.

To je Klivlend iskoristio i napravio seriju 8:3 i Majk Meloun je mora da traži tajm-aut.

Rezultat je 34:33 za goste iz Ohaja.

1. ČETVRTINA

12. minut - Jokić je odigrao svih 12 minuta u prvoj četvrtini. Postigao je sedam poena, a takođe ima i sedam skokova. Upisao je i četiri asistencije.

9. minut - Prvi uspešan šut Jokića za dva poena, posle tri promašaja. Njegov peti poen za 22:21. Srpski as ima i pet skokova i tri asistencije.

3. minut - Jokić je upisao prve poene na meču, i to trojku - 6:9.

Jokić je u stratnoj petorci Denvera.

Aktuelni NBA šampion Denver od 21.30 po srpskom vremenu dočekuje Klivlend u Bol areni.

Tim iz Kolorada u meč ulazi posle poraza od Minesote i gubitka liderske pozicije na Zapadu, pa je pobeda u ovom meču imperativ.

Svakako, Nikola Jokić je glavno oružje "Nagetsa", ali srpski as i dalje nije fit jer ga muče problemi s leđima i šakom.

Denver uoči ovog meča ima 51-23 učinak, dok su Minesota i Oklahoma na 51-22.

Klivlend, sa druge strane, ima skor od 45 pobeda i 29 poraza i gotovo da nemaju šanse da sustignu Seltikse, koji su upisali čak 13 pobeda više i deluje da će završiti regularni deo sezone na prvom mestu.