MEGA ŠAMAR PARTIZANU: Crno-beli pali u TC "Dejan Milojević"! Majstorica odlučuje o finalisti

2. meč polufinala

Košarkaši Mege i Partizana igraće majstoricu u borbi za finale domaće Superlige.

Mega je u Trening centru "Dejan Milojević" savladala crno-bele rezultatom 92:88 (18:28, 23:19, 26:15, 25:26) i tako izjednačila u seriji na 1:1.

Partizan je u prvoj utakmici slavio rezultatom 82:72.

Majstorica se igra u četvrtak od 18 časova u Areni. Pobednik će igrati protiv Crvene zvezde za titulu šampiona Srbije.

U domaćem timu Jović je postigao 14 poena, Filips 13, a Milijašević i Jelavić po 12.

U ekipi Partizana Kaboklo je postigao 18 poena, Smit 17, a Ponitka 12.

MEGA - PARTIZAN 92:88 (18:28, 23:19, 26:15, 25:26)

4. ČETVRTINA

40. minut - Partizan je propustio napad za izjednačenje, a Filips sa penala pogađa oba bacanja - 90:85. Smit pogađa tri sekunde pre kraja trojku - 90:88. Jović zakucava za trijumf Mege - 92:88.

39. minut - Kaboklo poentira - 87:80. Obradović je dobio tehničku grešku. Jelavić je pogodio bacanje - 88:80. Ponitka u kontri pogađa za tri poena, njegovih 12 poena - 88:83. Anđušić smanjuje na 88:85.

38. minut - Smit je fauliran za dva bacanja. Pogodio je 13. i 14. svoj poen - 87:78.

37. minut - Smit pogađa za tri - 83:75. Đurišić precizan za dva, njegovih šest poena - 85:75. Smit je polovičan sa penala - 85:76. Jović pogađa svoj 12. poen - 87:76.

36. minut - Jelavić pogađa za dva - 83:72.

35. minut - Trifunović pogađa za tri - 81:72.

34. minut - Petrović je postigao svoj deveti poen - 81:68. Ponitka smanjuje na 81:69.

33. minut - Panter poentira za 73:67. Tajm-aut za Baraća. Milijašević je precizan za tri, njegovih devet poena i najveće vođstvo Mege - 76:67. Avramović je polovičan sa penala - 76:68. Milijašević pogađa još jednu trojku - 79:68. Prva dvocifrena prednost domaćeg tima.

32. minut - Jelavić pogađa pod faulom Ledeja - 72:65. Pogodio je i dodatvno bacanje - 73:65.

31. minut - Iljasova trojkom otvara poslednju četvrtinu - 70:62. Kaboklo jedini ima odgovor - 70:64. Pogodio je i dodatno bacanje - 70:65.

3. ČETVRTINA

30. minut - Iljasova polaže za najveću razliku u korist Mege - 67:62.

29. minut - Panter u kontri pogađa za dva - 63:62. Filips pogađa za dva, njegovih 11 poena - 65:62.

28. minut - Marković vraća prednost Megi sa linije penala - 61:60. Milijašević je fauliran. Precizan je oba puta - 63:60.

27. minut - Smailagić je oba puta precizan sa linije bacanja - 57:58. Iljasova pogađa uz zvuk sirene za napad pod faulom - 59:58. Pogodio je i dodatno - 60:58. Malovec je napravio faul, potom dobio i tehničku. Zbog pet faulova mora van terena. Smailagić pogađa oba bacanja za izjednačenje - 60:60.

26. minut - Jović za novo vođstvo Mege - 57:55. Njegov deseti poen. Avramović je polovičan sa penala - 57:56.

25. minut - Đurišić pravi četvrti faul. Anđušić je polovičan sa penala - 52:55. Kovačević poentira pod faulom - 54:55. Anđušić pravi treću ličnu. Pogodio je Kovačević za izjednačenje - 55:55.

24. minut - Kaboklo pogađa za dva pod faulom - 52:53. Precizan je u dodatnom bacanju - 52:54.

23. minut - Jović trojkom smanjuje na 47:51. Đurišić postiže nove poene - 49:51. Filips pogađa za tri - 52:51. Prvo vođstvo Mege u meču.

22. minut - Kovačević smanjuje sa linije penala - 44:49. Kaboklo peti put zakucava, njegov deseti poen - 44:51.

21. minut - Anđušić dvojkom otvara drugo poluvreme - 41:49. Filips vraća dvojku - 43:49.

2. ČETVRTINA

20. minut - Kaboklo pogađa svoj osmi poen, ima četiri zakucavanja - 39:47. Petrović smanjuje na 41:47.

19. minut - Iljasova je fauliran u šutu za tri poena. Pogodio je dva od tri - 36:44. Tajm-aut za Obradovića. Milijašević iz kornera pogađa za tri - 39:44. Smailagić pogađa jedno od dva bacanja - 39:45.

18. minut - Marković smanjuje rezultat - 34:42. Ledej pogađa dva od dva bacanja - 34:44.

17. minut - Anđušić je oba puta precizan sa penala - 32:42.

16. minut - Đuirišić je pogodio za dva - 30:37. Crno-beli imaju čak osam izgubljenih lopti, od toga pet u drugoj četvrtini. Filips smanjuje - 32:37. Smit pogađa za tri - 32:40.

15. minut - Ledej pogađa za dva - 27:35. Panter pravi svoj treći faul. Jović je polovičan sa penala - 28:35. Smit pogađa za dva iz teške pozicije - 28:37.

14. minut - Trifunović je precizan - 24:33. Malovec pogađa za tri - 27:33. Druga trojka iz sedmog pokušaja za Megu.

12. minut - Jelavić je precizan - 22:31. Jović pogađa pod faulom - 24:31. Tajm-aut za Obradovića.

11. minut - Jović zakucava - 20:28. Avramović pogađa za tri - 20:31.

1. ČETVRTINA

10. minut - Milijašević smanjuje na 16:26. Ledej povećava sa linije bacanja - 16:28. Penal završnica, Filips je precizan - 18:28.

9. minut - Marković je precizan - 15:22. Kaboklo se razigrao - 15:24. Panter povećava na 15:26.

8. minut - Avramović je polovičan sa linije penala - 11:19. Kovačević smanjuje - 13:19. Panter pogađa pod faulom. Pogodio je i dodatno bacanje - 13:22.

7. minut - Kaboklo upisuje dva poena - 11:16. Još jednom Kaboklo - 11:18.

6. minut - Petrović pogađa prvu trojku za svoj tim - 7:11. Ponitka pogađa za tri - 7:14. Marković smanjuje - 9:14. Minuti koji pripadaju Megi, Petrović je precizan za dva - 11:14.

4. minut - Jelavić upisuje nove poene - 4:9. Ponitka u kontri postiže lake poene - 4:11.

3. minut - Jelavić pod faulom pogađa prve poene za domaći tim - 2:6. Promašio je dodatno bacanje. Smit pogađa za tri, tri trojke Partizana u uvodnim minutama - 2:9.

2. minut - Trifunović pogađa za tri - 0:6.

1. minut - Ponitka pogađa trojku na startu meča - 0:3.

Domaćin startuje sa petorkom Jović, Malovec, Đurišić, Iljasoglu, Jelavić.

Gosti sa petorkom: Smit, Avramović, Trifunović, Ponitka i Kaboklo.

MEGA - PARTIZAN

Hala: TC Dejan Milojević

Sudije: Obrknežević, Stefanović, Pešić

MEGA: Filips, Milijašević, Jelavić, Marković, Popović, Iljasoglu, Ðurišić, Kovačević, Petrović, Jović, Mušicki, Malovec. Trener: Marko Barać

PARTIZAN: Smit, Ledej, Drezgić, Avramović, Panter, Smailagić, Jaramaz, Dimitrijević, Trifunović, Anđušić, Ponitka, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

Ekipa Mege dočekuje Partizan u drugoj utakmici polufinala Superlige.

Utakmica se igra u TC "Dejan Milojević" od 20 časova.

Partizan je u prvoj utakmici u Areni slavio sa 82:72.

Zbog ograničenog kapaciteta hale, ulaznice neće biti u prodaji, već će biti podeljene prijateljima i sponzorima kluba. Trener Mege Marko Barać izneo je očekivanja pred revanš:

– Još jedna utakmica protiv velikog tima i prilika za naše mlade igrače da pokažu svoj talenat. Ovoga puta igramo u našoj sali i maksimalno smo motivisani pred ovaj duel. Analizirali smo prvi meč i pokušali da napravimo određene korekcije kako bismo bili što spremniji. Biće nam potrebna velika energija i koncentracija u pokušaju da vratimo seriju u Arenu, rekao je Barać.

- Odigrali mnogo bolje u drugom poluvremenu protiv mlade ekipe Mege koja uvek igra na isti način, sa velikom željom, entizijazmom. U prvom meču su tako igrali, biće potrebno da se spremimo za ponedeljak za drugu utakmicu da probamo da odigramo bolje nego u prvoj, poručio je Obradović.

Ukoliko Mega slavi i izjednači u seriji, treći susret odigraće se u četvrtak, 30. maja, od 18.00, a Partizan će ponovo biti domaćin u Beogradskoj areni.