Peković iščašio članak

NBA

Crnogorski reprezentativac i najbolji strelac Minesote odigrao je još jednu odličnu utakmicu, pošto je za 27 minuta postigao 20 poena i imao šest skokova, ali je krajem treće četvrtine morao je da izađe

BEOGRAD - Košarkaši Minesote pobedili su u gostima Dalas sa 90:82, iako su utakmicu završili u izmenjenom sastavu zbog brojnih povreda.Crnogorski reprezentativac i najbolji strelac Minesote Nikola Peković odigrao je još jednu odličnu utakmicu, pošto je za 27 minuta postigao 20 poena i imao šest skokova, ali je krajem treće četvrtine iščašio članak i morao je da izađe.Zvezde tima Kevin Lav i Riki Rubio još nisu igrali ove sezone zbog ozbiljnijih povreda.Vukovi su na teren izveli samo 10 igrača, ali su zadržali svoj zaštitni znak ove sezone - snažnu odbranu, kojom su slomili Dalas.Domaći tim je iz igre šutirao samo 36,3 odsto, ali nijednom nije vodio posle prva tri minuta. Peković se povredio kada je zgazio Vinsa Kartera pred kraj treće četvrtine.Najefikasniji u Dalasu bili su Vins Karter sa 21 poenom i Daren Kolison sa 18. Maveriksi su i dalje bez kapitena Dirka Novickog, koji se oporavlja od operacije kolena.Majami je u gostima pobedio Hjuston sa 113:110 zahvaljujući sjajnoj partiji Lebrona Džejmsa, koji je postigao 38 poena, što mu je najviše u ovoj sezoni NBA lige.Džejms je dao 32 poena u drugom poluvremenu i tako pomogao aktuelnom šampionu da konačno "preseče" meč protiv upornog Hjustona, koji je uspeo da nadoknadi 17 poena zaostatka i bio na dobrom putu ka trijumfu. Ovo je Majamiju bila peta pobeda u poslednjih šest mečeva i jubilarna 200. za trenera Erika Spoelstru.Najefikasniji u Hjustonu bio je Čendler Parsons sa 25 poena, što mu je lični rekord karijere. "Rakete" su u poslednjoj četvrtini vodile 101:93, ali su gosti do kraja meča preokrenuli serijom 20:9. Juta je svoju prvu pobedu u gostima ove sezone zabeležila u Torontu, gde je posle tri produžetka savladala Reptorse sa 140:133. Džez je sve vreme bio u zaostatku, u poslednjoj četvrtini čak i 11 poena, ali je centar Al Džeferson dve i po sekunde pre kraja postigao svoju drugu trojku u karijeri i tako obezbedio produžetak svom timu, prvi od tri.Juta je do trijumfa došla ujednačenim napadom, koji je predvodio Pol Milsap sa 34 poena, dok je Džeferson meč završio sa 24 poena i 16 skokova.

Najefikasniji u Torontu bio je Demar Derozan sa 37 poena, dok je Linas Kleiza postigao 20. Portland je kod kuće izgubio od Atlante 87:95, a srpski internacionalac Aleksandar Pavlović odigrao je šest minuta za domaćina i zabeležio je jedan skok.

Rezultati utakmica

Toronto - Juta 133:140 Filadelfija - Milvoki 96:105 Detroit - Oklahoma 90:92 Čikago - Boston 95:101 Hjuston - Majami - 110:113 Dalas - Minesota 82:90 Feniks - Denver 110:100 Portland - Atlanta 87:95