SIGURNA POBEDA: Partizan nadigrao Budućnost

Trijumf crno-belih

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Budućnosti rezultatom 63:50
1 / 5

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Budućnosti rezultatom 63:50 (18:11, 20:10, 11:14, 14:15) u meču 18. kola ABA lige.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vladimir Lučić sa 12 poena, dok je Dru Gordon dodao 11. U poraženoj ekipi najbolji je bio Aleksa Popović sa 16 poena.Prvo mesto na tabeli drži Igokea sa 15 pobeda i tri poraza, a potom slede Crvena zvezda i Partizan sa po 12 trijumfa i šest neuspeha.

Budućnost Partizan Crno-beli Partizana
Crno-beli Podgoričani Budućnost Partizan Partizan Podgoričani
Rezultati, 18. kolo subota, 19. januar Zadar - Cibona 78:76 Solnok - Radnički 66:78 MZT Skoplje - Split 93:84 Igokea - C. zvezda 80:77 Cedevita - Olimpija 73:67 Partizan - Budućnost 63:50 nedelja, 20. januar Krka - Široki Tabela: Igokea 15/3 Crvena zveda 12/6 Partizan 12/6 Budućnost 10/8 Radnički 10/8 Cedevita 10/8 MZT 10/8 Olimpija 9/9 Krka 7/10 Zadar 7/11 Split 7/11 Široki 6/11 Cibona 6/12 Solnok 4/14

TEKSTUALNI PRENOS UTAKMICE PARTIZAN - BUDUĆNOST

Partizan je na kraju slavio s 63:50.

Gordon atraktivnim zakucavanjem tri minuta pre kraja dovodi Partizan u vođstvo od 59:44. Trener gostiju traži tajm-aut. Partizan je zadržao dvocifrenu prednost i zasluženo je stigao do pobede.

U toku je 33. minut, a Partizan vodi 54:35. Gosti u 35. minutu smanjuju na 55:39. Budućnost tri minuta pre kraja meča angažovanijom igrom smanjuje na 57:44.Partizan odličnom odbranom ne dozvoljava gostima da postignu poene u prva tri minuta poslednje četvrtine.Četvrta četvrtinaPartizan je u 27. minutu povećao vođstvo na 47:33. Domaći su držali prednost od 14 poena i u poslednju četvrtinu ulaze sa vođstvom od 49:35.Partizan ima prednost od 43:28. Usledio je period nešto lošije igre oba tima. Gosti smanjuju na 43:31.Partizan održava visoku prednost, a domaći košarkaši sigurnom igrom ne daju gostima da smanje razliku.U 23. minutu bilo je 41:23.

Treća četvrtinaCrno-beli su bez ikakvih problema održavali vođstvo do odmora, a dvojkom Bertansa u poslednjim trenucima na pauzu su otišli sa 38:21.

Partizan tu nije stao, raspoloženi su bili i Bertans, Lovernj i Bogdanović i vrlo brzo su prednost povećali na 16 razlike 30:14. ‘

U nastavku, crno-beli su nastavili u istom ritmu i samo su povećavali razliku, koja je u 13. minutu bila plus 12 (24:12).

Druga četvrtina

Partizan je prvih 10 minuta rešio u svoju korist 18:11.

Partizan nastavlja seriju i u devetom minutu vodi s 16:8.

Gordić u osmom minutu pogađa za 12:8

Partizan je serijom 10:4 došao do prednosti od 10:8

U prvih 60 sekundi nije bilo pogodaka, a Budućnost do prvog koša stiže preko Vitkovca. Crno-beli nisu iskoristili naredni napad, a gosti postižu još jedan koš, 4:0. Ovo je bilo prvo vođstvo crno-belih na meču.