KRAJ ZVEZDINE SERIJE: Partizan dobio, tukli se samo igrači

Derbi

Partizan bolji u jurnjavi po terenu, iako u timu crno bellih nije bilo Vladimira Lučića
1 / 4

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu 77:67 (16:17, 22:15, 19:16, 20:19) u derbi meču drugog kola Superlige Srbije, koji je bez incidenata igran pred više od pet hiljada gledalaca.

Izabranici trenera Duška Vujoševića, koji su u ovom meču bili oslabljeni neigranjem Vladimira Lučića (povreda leđa), bolje su počeli meč, ali su posle startnog vođstva 5:0, sve do poslednja tri minuta prvog poluvremena uglavnom bili u zaostatku. Pod kraj druge četvrtine Partizan se bolje snalazi u igri sa dosta grešaka, i na odmor odlazi sa šest poena prednosti 38:32.

U trećem kvartalu na terenu je viđebna prava jurnjava, u kojoj se Partizan bolje snašao i posle trojke Milosavljevića stigao do + 10 (45:35). Zvezda je pokušala da smanji tu prednost, ali je najveći problem za domaći tim, činjenica da su Partizanovi centri u prve tri četvrtine dominirali u skoku.

Na startu poslednje četvrtine Partizan je opet imao plus desert 58:48, ali je nedugo posle toga Vesterman napravio peti prekršaj. Faul u napadu Bertansa, doveo je do tuče Letonca sa Subotićem, a pošto su ostali igrači smirili strasti, sudije su obojici igrača dosudile ličnu grešku.

Crvena zvezda se posle toga, najjviše zahvaljujući Vuku Radivojeviću vratila u meč i smanjila na minus jedan 58:57, ali više od toga nije mogla, pre svega zato što je Nemanja Gordić, maestralno zamenio Vestermana

Tekstualni prenos

Partizan je lako sačuvao prednost i došao do druge pobede u ligi.

Trojka Gordića 69:65, a potom Radivojević pravi nesportsku ličnu grešku nad Gordićem.

Rakočević gubi loptu, a Lovernj će na liniju slobodnih bacanja. Oba je promašio 66:65

Katić poentira 66:65 za Partizan.

Igra se veoma oštro i jako, posebno u reketu, Partizan vodi 62:60, do kraja nešto više od četiri minuta

Vuk Radivojević predvodi Crvenu zvezdu koja se nošena navijačima potpuno vratila u meč

Partizan ostaje bez Vestermana koji brzo pravi dva prekršaja. Partizan pravi ličnu u napadu drugu uzastopnu, što dovodi do tuče na terenu. Prednjače Bertans i Subotić, a posle smirivanja situacije od strane igrača oba tima i kratkog prekida, sudije su dvojici košarkaša dosudile prekršaj.

Četvrta četvrtina

Gagić zakucavanjem kruniše dobru partiju do sada 57:48

Lovernj je pogodio trojku 55:48 za Partizan

Od minuta odmora, koji je na 52:43 tražio Vlada Vukoičić, napad Partizana je stao, iako je i Vujošević imao tajm aut.

Zvezda sa pet uzastopnih poena usepeva da se vrati u meč

U veoma brzoj na momente i rastrzanoj igri Partizan se snalazi mnogo bolje i tri minuta pre kraja treće deonice vodi 52:43

Trojka Milosavljevića za plus 10 45:35 za Partizan.

Treća četvrtina

Nemanja Gordić postiže poslednej poene u prvom kvartalu 38:32 za Partizan.

Partizan u poslednjem minutu prvog poluvremena, dolazi do najveće prednosti 36:30. Potom je pogodio Savović, koji je u narednom napadu blokirao Gordića

Mini serija crno belih i sada je +4 za Partizan 30:27, a Vukoičić kritikuje igrače, koji nisu dovoljno skoncentrisani.

Košem drugog Francuza u timu, Lovernja, Partizan sada vodi 26:25, polovinom drugog kvartala

Vesterman pogađa trojku 25:24.

I dalje se igra veoma brzo, Zvezda posle četiri minuta vodi 25:21.

Košem Bogdanovića, Partizan je poveo 19:17, ali je to anulirao Rakočević.

Druga četvrtina

Nelson nije pogodio Zvezda je dobila prvu četvrtinu 17:16.

Od kako je sustigla početno vođstvo Partizana, Zvezda je sve vreme u vođstvu, najviše šest poena 17:11, a gosti se polako vraćaju i mimni serijom od pet poena smanjuju na 17:16

Igra se dosta brzo, što za posledicu ima dosta grešaka u dodavanju.

Velika borba Zvezda u osmom minutu vodi 15:9

Druga sjajna blokada Skota

Pogađa Bertans, a potom i Rakočević.

Na polovini prve četvrtine Crvena zvezda vodi 7:6, iako je Partizan na startu imao 5:0.

Prva četvrtina

Nekoliko minuta pre početka meča deo tribina u kom bi trebalo da su pristalice Partizana je prilično prazan, ostali deo hale uglavnom je pun.

Trener Partizana Duško Vujošević, dočekan je zvižducima, koji nisu potrajali.

Košarkaši u crveno belim dresovima su u dosadašnjem delu sezone tri puta savladali najvećeg rivala (dva puta u ABA ligi i jednom u finalu Kupa Radivoja Koraća), a izabranici trenera Vlade Vukoičića imaće i značajnu podršku sa tribina. Nekoliko hiljada navijača Crvene zvezde se posle pobede fudbalera nad kulskim Hajdukom (3:0) sa Marakane uputilo ka Pioniru u kom se očekuje i nekoliko stotina navijača Partizana.

Partizan će biti značajno oslabljen, a u odsustvu kapitena Vladimira Lučića, koji je povređen, njegovu ulogu prvi put će imati Đorđe Gagić.