PRODUŽENO FINALE: Zvezda pokvarila Partizanovo slavlje

Košarkaška Superliga

Četvrti meč, igra se u sredu od 19 časova iuz domaćinstvo Crvene zvezde
1 / 6

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan 81:74 (20:24, 19:15, 20:21, 21:14), produžili finalnu seriju domaće Superlige, smanjivši prednost branioca titule na 2:1 i izborivši četvrti meč, koji će se u sredu od 19 časova igrati u Pioniru uz domaćinstvo Crvene zvezde. Prvo poluvreme obeležila je nervozna i rastrzana igra na obe strane u kojoj niti jedan tim nije uspevao da ostvari opipljiviju prednost. Partizan je dva puta imao pet peona prednosti, ali je Zvezda uspela da se vrati i posle koša Rakočevića na poluvreme ode sa nerešenim rezultatom 39:39.

Partizan je drugo poluvreme počeo bolje, pa je tri minuta pre kraja treće deonice imao do tada najveću prednost 58:48. Na tribinama je u tom trenutku krenulo skandiranje navijača Partizana: "Čemu se nadate"

Zvezda se neda te serijaom i posle tehničke greške trenera Radonjića ostaje u igri 61:60 minuta pre kraja treće deonice, koja je i okončana tim rezultatom.

Zvezda je bolje počela poslednji kvartal iako je Nelson promašio tri od četiri penala izabranici trenera Dejana Radonjića su boljom igrom poveli 70:64. Poenima Lučića i Muslija, Partizan se vratio 70:69 i odluka o pobedniku pala je u poslednjih pet minuta.

Partizanov napad je otupeo, a Nelson i Skot su sa četiri vezana poena uz Rakočevića doneli Zvezdi prednost 77:72.

Do poslednjeg minuta Partizan je postigao dva poena Lovernj, a sa druge strane opet je posle dobre rekacije Skota (ukrao loptu Lučiću) pogodio Nelson.

Četvrti meč igra se u sredu od 19 časova, a domaćin je Crvena zvezda

Tekstualni prenos

Konačan rezultat 81:74 za Crvenu zvezdu

Skot opet krade loptu Lučiću, a Nelson pogađa dvojku 79:74

Partizan ima napad 50 sekundi do kraja

Rakočević je promašio, a potom obezbedio novi napad za svoj tim, minut i po pre kraja, nema koša

Lovernj o tablu 77:74

Dvokorak Nelsona u stilu Navara, a potom Skot krade loptu i kuca 77:72 za Zvezdu

Kucanje Katića za 65:61

Tehnička za trenera Partizana, ali je Nelson oba puta promašio, dok na parket leti sve i svašta a navijači vređaju suprugu predsednika zvezde Nebojše Čovića

Koš Radivojevića i Zvezda vodi 62:61

Četvrta četvrtina

Trojka Savovića Zvezda na minus tri 61:58, a potom i dva poena Radivojevića 61:60

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić dobio je tehničku grešku zbog prigovora, a posle svega Partizan je poveo 60:53

Katić posle faula Bertansa za mini seriju Zvezde 58:53

Skot pogađa dva penala 58:50

Trojka Lučića i prvi put jedan od timova ima dvocifrenu prednost 58:48

Četri minuta pre kraja trećeg kvartala Partizan ima najveću prednost 55:48

Bek Partizana je ubacio sva tri penala 53:48, a u narednom pokušaju crno belih Lazić pravi peti prekršaj.

Milosavlejvić i Rakočević su bili u duelu, a kapiten Zvezde je faulirao igrača Partizana pri šutu za tri poena

Lovernj zakucava a Lazić pravi četvrti faul 50:48 polovinom četvrtine

U četvrtom minutu treće deonice Nelson je trojkom, što miu je prvi pogodak iz igre doneo novo izjednačenje 48:48

Savović uzvraća trojkom, a potom Lovernj ubacuje zicer, igra se koš za koš 43:42 za Partizan

Prvi koš postiže Dragan Milosavljević

Treća četvrtina

Musli nije pogodio sa pola terena

Dve sekunde pre kraja Rakočević izjednačuje 39:39

Dva poena Lučića sa penala 39:37

Katić promašuje zicer a potom pravi treći prekršaj

Simonović posle duže vremena postiže poee iz igre a Bertans ga faulira, posle dodatnog bacanja 37:37

Tri poena Lučića iz četiri bacanja 37:34

Rakočević pravi prekršaj u napadu, to je treći faul kapitena Zvezde

Rakočević donosi novo izjednačenje 34:34

Trojka Bogdanovića, kome je u narednom napadu dosuđen četvrti prekršaj, posle svega Partizan vodi 34:31

Prva četvrtina

Pola sata pre početka meča u Pioniru na tribinama je manje navijača Crvene zvezde nego u dosadašnjim mečevima, kada je Partizan čiji su navijači ispunili tribine bio domaćin. Na tribinama su između ostalih: Saša Pavlović, Aleks Marić, Nenad Čanak Dušan Kecman i Miloš Vujanić.

Crno-beli su slavili u prethodna dva duela serije i uveče će imati prvu meč loptu za 12. uzastopnu titulu i to pred svojim navijačima. Period između druge i treće utakmice obeležile su medijske konferencije predsednika Crvene zvezde Nebojše Čovića i trenera Partizana Duška Vujoševića, koji su govorili o krađi, tužbama...