Slušaj vest

Nikola Topić ponovo je dobio šansu u NBA letnjoj ligi. Imao je sin legendarnog Milenka Topića slabo šutersko veče, ali se u pobedi Oklahome protiv Orlanda (92:75) istakao nestvarnim asistencijama.

Nikola Topić u dresu Oklahome Foto: CHRIS GARDNER / Getty images / Profimedia

Najlepša je definitivno bila ona ka Brendonu Karlsonu kada su svi u hali ostali bez teksta - Topićev pas išao je preko cele odbrane protivničkog tima i saigrač je postigao lake poene. 

Za 30 minuta u igri, Topić je ubacio osam poena uz 4/12 iz igre (0/2 za tri), a dodao je šest asistencija i pet skokova.

Poznati NBA analitičar Bobi Marks dao je svoje viđenje Topićeve igre i istakao je kako mu je neimenovani košarkaški skaut rekao da bi Nikola bio u top pet pikova na ovogodišnjem draftu, da je preskočio prošlo leto.

Svoje prve minute u NBA letnjoj ligi dobio je i Lazar Stefanović. Dete Partizana, kasnije i bek UCLA univerziteta i igrač za koga se navodno interesuje Crvena zvezda, dobilo je priliku da zaigra u samom finišu utakmice i za dva i po minuta na terenu upisao je jedan skok i jedan promašaj iz igre.

Adžaj Mičel i Brenden Karlson sa 27, odnosno 23 poena bili su najbolji u timu Oklahome, dok je kod Orlanda bolji od ostalih bio Itan Tompson sa 16 poena.

 BONUS VIDEO:

Jokic i Bogdanović piju pivo na trkama u Somboru Izvor: Kurir