ARGENTINA I MESI MOĆNI PRED START MUNDIJALA: Gaučosi petardirali Emirate VIDEO

U sjajnoj formi

Mundijal 2022 -

Fudbaleri Argentine deklasirali su Ujedinjene Arapske Emirate rezultatom 5:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Abu Dabiju.

Bila je to generalna proba Gaučosa pred start Svetskog prvenstva.

Jedan od najvećih favorita za titulu je poveo u 17. minutu golom Hulijana Alvareza, kome je asistirao Lionel Mesi.

Osam minuta kasnije viđen je najlepši gol na utakmici, a autor je Anhel Di Marija. Akunja je centrirao, a fudbaler Juventusa volej udarcem pocepao mrežu. Di Marija je u 36. minutu postigao novi gol za 3:0.

Lionel Mesi je sjajnu igru u prvom poluvremenu krunisao pogotkom u smiraj prvog dela igre, tačnije u 44. minutu.

U nastavku je Argentina spustila ritam, isprobala neke taktičke stvari, pa je jedini gol viđen u 60. minutu, a strelac je bio Hoakin Koreja.

Argentina prvu utakmicu u Kataru igra 22. novembra, kada će za rivala imati tim Saudijske Arabije. U grupi C su još Meksiko i Poljska.

Argentina je počela meč u sastavu Emilijano Martinez - Huan Fojt, Nikolas Otamendi, Lisandro Martinez, Markos Akunja - Anhel Di Marija, Leandro Paredes, Rodrigo De Pol, Aleksik Mekalister - Lionel Mesi, Hulijan Alvarez. U igru su ulazili još Nahuel Molina, Gonzalo Montijel, Hoakin Koreja, German Pecelja, Enco Fernandez i Gvudo Lodrigez.