REZERVISTA SPASAO NEMCE BRUKE PROTIV OMANA! Poljska MINIMALCEM pobedila Čile

pripreme za sp

Mundijal 2022 -

Fudbaleri Nemačke su uz dosta muke sa 1:0 savladali rerpezentaciju Omana u poslednjoj proveri pred Mundijal.

Selektor "pancera" Hansi Flik izveo je tim u sastavu: Nojer- Klosterman, Kerer, Ginter, Raum, Gundogan, Gorecka- Hofman, Haverc, Sane - Mukoko, a poštedu je dobio iskusni Tomas Miler.

Samo dve prilike imali su Nemci u prvom poluvremenu protiv autsajdera. Prvo je Sane pokušao iz slobodnjaka u 33. minutu, a onda je u nadoknadi vremena mladi Mukoko promašio izglednu šansu.

Golman Omana Al Mukaini istakao se u drugom poluvremenu sa nekoliko intervencija, a najbolju je imao u 55. minutu, posle udarca Kerera.

Mogao je Oman da šokira velikog favorita, a šansu utakmice propustio je Abd Raboh u 73. minutu

Ipak su Nemci uspeli da stignu do pobede večeras. Gol odluke postigao je rezervni napadač Niklas Fulkrug deset minuta pre kraja na asistenciju Haverca i tako spasio Flikovu ekipu blamaže pred Mundijal.

Pobedu pred Mundijal ostvarila je i Poljska koja je golom Kšištofa Pjonteka u završnici meča savladala Čile sa 1:0.

Nemci će u Kataru biti u grupi E zajedno sa Španijom, Kostarikom i Japanom, dok je Poljska u grupi C i rivali će joj biti Argentina, Meksiko i Saudijska Arabija.