DOMAĆIN RAZBIJEN NA OTVARANJU MUNDIJALA: Ekvador RASTUŽIO Katar, Valensija HEROJ pobede na premijeri SP! VIDEO

kurir u kataru

Mundijal 2022 -

Fudbalska reprezentacija Ekvadora pobedila je danas u Dohi domaću selekciju Katara sa 2:0, u utakmici u Grupi A, prvoj na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu.

Na stadionu Al Bajt dvostruki strelac bio je kapiten Ener Valensija, koji je golove postigao u 16. minutu iz jedanaesterca i u 31. minutu.

On je izašao iz igre u 77. minutu zbog povrede kolena.

Ekvador je postigao gol u trećem minutu kada je bio strelac Valensija, ali je posle upotrebe VAR tehnologije sudija Danijel Orsato poništio pogodak.

Ekvador je imao više loptu u posedu, a u 15. minutu dosudjen je jedanaesterac kada je domaći golman Sad Al Šib oborio Valensiju pred svojim golom.

Katar

Valensija je minut kasnije iskoristio penal i doneo prednost Ekvadoru. On je postao prvi fudbaler Ekvadora koji je postigao četiri gola na svetskim prvenstvima.

Ekvador je kontrolisao igru, a udvostručio je prednost u 31. minutu novim golom Valensije, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle centaršuta Anhela Presjada.

Katar nije uspeo da napravi ozbiljniju šansu sve do završnice prvog poluvremena, kada je glavom pokušao Almoez Ali, ali je iz dobre prilike bio vrlo neprecizan.

Ekvador je bio bolji i u nastavku, imao je šanse preko Romarija Ibare u 55. i Pedra Migela u 62. minutu, ali oni nisu uspeli da savladaju domaćeg golmana.

U 75. minutu domaći su zapretili preko Akrama Afifa, ali je on sa 30-ak metara šutirao preko prečke. Njegov saigrač Mohamed Muntari dobro je šutirao u 86. minutu posle duge lopte, ali je lopta otišla preko gola.

Posle toga nije bilo većih prilika pa je Ekvador sigurnom pobedom počeo takmičenje na Mundijalu.

U drugoj utakmici u Grupi A u ponedeljak od 17 časova igraju Senegal - Holandija.

U drugom kolu 25. novembra, Ekvador će igrati protiv Holandije, a Katar protiv Senegala.

1 / 12 Foto: EPA/Ronald Wittek

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta

86. minut - Konačno prilika za domaćina, pokušao je Muntari , ali preko gola

82. minut - Ekvador propušta izgledne situacije da definitivno prelomi utakmicu.

- Utakmici prisustvuje 67. hiljada gledalaca

75. minut - Sifuentes menja dvostrukog strelca Valensiju, koji deluje da nije ozbiljnije povređen

67. minut - Ekvador zadovoljan rezultatom čuva stečenu prednost, Katar ima prividnu inicijativu, ali bez pravih prilika

62. minut - Poluprilika za Katar, pokušao je Pedro Migel glavom, pored gola.

55. minut - Velika prilika za Ekvador šutirao je Estrada, ali sjajno brani Al Šid!

50. minut - Ekvador je i u nastavku zaigrao ofanzivno gosti žele i treći gol.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Ekvador

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za pet minuta

42. minut - Problem za Ekvador , povredio najbolji igrač idvostruki strelac Ener Valensija, Za sada ostaje na terenu, iakom se vidmo muči.

38. minut - Pokušavaju domačini da se vrate u igru, ali nemaju nikkavu ideju u fazi napada.

31. minut - GOOOL, 0:2, ponovo Valensija, nakon centaršuta sa desne strane Presiada glavom je sjajnim udarcem matirao Al Šiba

25. minut - Ništa se nije promenilo nakon vodećeg gola Ekvadora, Katar potpuno nemoćan, gosti kontrolišu utakmicu

16. minut - GOOL, 0:1, Ekvador vodi! Valensija je oboren u šesnaestercu Katara nakon sjajnog proigravanja. Penal za Ekvadorce, Valensija rutinski matira golmana domaćina.

Katar

9. minut - Ekvadorci nisu pali nakon poništenog gola , nastavljaju da napadaju

3. minut - Ekvador je preko Enera Valensije nakon konfuzije u odbrani Katara postigao vodeći gol već na startu utakmice, koji je na opšte iznenađenje poništen zbog navodnog ofsajda, nakon VAR intervencije.

1. minut - Počelo je Svetsko prvenstvo u fudbalu!

Katar
Katar

Danas u Kataru počinje Svetsko prvenstvo u fudbalu, a Kurir je rešio da vas na najbolji način informiše o svim mundijalskim dešavanjima. I to iz minuta u minut!

U našem blogu uživo na jednom mestu će pronaći najnovije informacije, rezultate, najave, kao i brdo zanimljivosti koje prate najvažniju sporednu stvar na svetu.

Mundijal počinje, a na tebi je da nađeš dobro društvo, piće i grickalice, i zajedno sa nama ispratiš sva dešavanja iz Katara!

Dobro došli na Kurir sport!

16:25 - Poznati sastavi Ekvadora i Katara

Napad domaćeg sastava očekivano predvode Almoez i Afif. Sa druge strane najviše se očekuje od Enera Valensije.

U sastavu Ekvadora je i mlada zvezda Kaisedo, koji će zajedno sa Mendezom držati sredinu terena južnoameričkog sastava.

16:15 - Ostalo je još 45 minuta do početka utakmice Katar - Ekvador.

16:10 - Nakon govora zvaničnika i završnog performansa, zvanična ceremonija je zatvorena.

Katar

16:00 - Na scenu je stupila korejska zvezda, Jung-Kook, koji će izvesti himnu Mundijala u Kataru - "Dreamers", zajedno sa katarskim pevačem Fahadom al-Kubaisijem.

15:58 - Otpevana je i čuvena pesma Šakire sa Mundijala u Južnoj Africi.

15:57 - Sjajni efekti na ceremoniji. Istinski spektakl.

ceremonija
ceremonija

15:55 - Traje predstavljanje i drugih reprezentacija.

Ceremonija, Katar

15:45 - Ceremonija je počela predstavljanjem domaćina. Pojavila se velika glumačka zvezda - Morgan Frimen.

On se nalazi na sredini terena gde drži inspirativan govor.

15:40 - Svečana ceremonija otvaranja Svetskog prvenstva počeće svakog trenutka.

00:20

Atmosfera sa stadiona Al Bajat

15:25 - Fudbaler Crvene zvezde, Milan Borjan, mogao bi da propusti prvu utakmicu na Mundijalu. Više o tome pročitajte OVDE.

15:17 - Vreli ples Srbina sa navijačicom Gane!

U jednom autobusu, kojim su navijači putovali do Al Kora zabeležena je spektakularna scena.

00:29

Vreli ples Srbina i navijačice Gane

14:56 - Navijači Srbije spremni za spektakl!

navijači Srbije

14:48 - Priča o stadionu Al Bajat

01:31

Priča o stadionu Al Bajat

14:05 - Novi odustanak zbog povrede

Australijski fudbaler Martin Bojl neće igrati na Svetskom prvenstvu u Kataru, zbog povrede kolena, saopštio je fudbalski savez Australije.

Napadač Hibernijana se povredio se krajem oktobra, našao se na spisku selektora Australije za Mundijal, ali na kraju nije uspeo da se oporavi.

Njega će zameniti 21-godišnji napadač Melburn sitija, Marko Tilio.

13:55 - Lukaku propušta prva dva meča

Vest iz tabora Belgije ozbiljno je zabrinula navijače te reprezentacije. Naime, jedna o najvećih zvezda tima, Romelu Lukaku, neće biti na raspolaganju selektoru za mečeve protiv Kanade i Maroka.

13:50 - Katar - Ekvador od 17h

Katar i Ekvador od 17h igraju prvu utakmicu na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu. Najavu ove utakmice požete pogledati OVDE.

Ekvador, Katar

13:25 - Ogromne gužve na prilazima stadionu Al Bajat

13:02 - Srpski navijači napravili šou u metrou

U 15.40 počinje svečana ceremonija otvaranja Mundijala. Srpski navijači krenuli su put stadiona kako bi ispratili ovaj spektakl. U metrou se orila njihva pesma!

00:34

Navijači Srbije krenuli na svečano otvaranje Mundijala

12:17 - Navijači zgroženi cenama u Kataru

Cene hrane u Kataru zaprepastile su navijače koji su doputovali u ovu zemlju kako bi bodrili svoju reprezentaciju na Svetskom prvenstvu.

Na društvenim mrežama pojavila se fotografija jedne grčke salate koja je kupljena u Kataru i navijači su zgroženi njenim izgledom i cenom.

Opširnije pročitajte OVDE.

11:40 - Trening u Dohi

Reprezentativci Srbije odradili su prvi trening u Dohi.

11:15 - Spektakularna ceremonija otvaranja

Svetsko prventsvo u Kataru samo što nije počelo, odbrojavanje do prve utakmice svelo se na sate, a pre toga bićemo svedoci veličanstvenog otvaranja u stilu Olimpijskih igara.

Nije otkriveno ko će sve biti gost, a za sada je poznato da će južnokorejska pop zvezda Jung Kook iz benda BTS, zajedno sa katarskim pevačem Fahadom al-Kubaisijem, izvesti kompoziciju “Dreamers”, službenu himnu Mundijala u Kataru.

10:42 - Navijači Srbije i Hrvatske zajedno u Kataru

Srpski navijači naleteli su u jednoj metro stanici u Dohe na pristalice hrvatske reprezentacije.

Pogledajte kako je to izgledalo:

10:13 - Ronaldo: Imamo obavezu da pobedimo Srbiju!

Brazil je po mnogima glavni favorit za osvajanje Svetskog prvenstva, a svoj put ka tituli započeće 24. novembra protiv Srbije.

Ronaldo ističe da je taj meč ključan za Selesao.

"Istorija pokazuje da kada startujemo dobro, dobro se i završi. Veoma je bitan prvi meč u grupi, ali imamo obavezu da pobedimo Srbiju na samom startu", rekao je Ronaldo.

Kakva očekivanja ima Ronaldov bivši saigrač Rivaldo možete pročitati OVDE.

09:35 - Mesi i Ronaldo srušili internet

Po mnogima dva najbolja fudbalera svih vremena, Lionel Mesi i Kristijano Ronaldo, prvi put su objavili zajedničku fotografiju i tako zapalili društvene mreže.

Zanimljivo, obojca su uz spektakularnu fotku autorke Eni Lebovic, koja je za kratko vreme sakupila desetine miliona lajkova, stavili isti opis: "Pobeda je stanje uma". Opširnije OVDE.

08:50 - Namešten meč Katar - Ekvador???

Ogromna tenzija vlada pred ovaj meč jer je domaćin nedavno optužen da je namestio ishod ove utakmice.

Naime, poznati novinar Ahdžad Taha koji radi za britanski "ITV" tvrdi da su domaćini podmitili čak osam fudbalera Ekvadora. Navodno su dali 7.400.000 dolara igračima te reprezentacije da izgube od Katara rezultatom 1:0.

Selektor Katara Feliks Sančez oštro je demantovao te tvrdnje!

08:29 - Sjajan doček za Orlove u hotelu.

Fudbalskoj reprezentaciji Srbije priređen je predivan doček u hotelu gde će boraviti tokom Mundijala u Kataru.

08:05 - Benzema se oglasio nakon ŠOK vesti.

Ljubitelje fudbala širom planete rastužila je vest da će najbolji igrač sveta Karim Benzema zbog povrede butine morati na propusti Mundijal u Kataru.

To je potvrdio i sjajni francuski fudbaler.

"Nikada u životu nisam odustajao, ali večeras moram da razmišljam o timu kao i uvek, pa mi razum govori da prepustim svoje mesto nekome ko može da pomogne timu da imamo sjajno Svetsko prvenstvo"

07:40 - Najskuplji Mundijal u istoriji!

Mundijal u Kataru biće ubedljivo najskuplji u istoriji.

U njegovu organizaciju uloženo je nestvarnih 220 milijardi dolara, što je gotovo 20 puta više nego što je pre četiri godine potrošila Rusija.

Katar je za izgradnju osam modernih stadiona izdvojio između 6,5 i 10 milijardi dolara, ali to je samo kap u moru troškova. Naime, većinu novca utrošili su na izgradnju puteva, aerodroma, metroa, hotela, ma čitavih gradova za budućnost ove arapske države.

Opširnije možete pročitati OVDE.

07:30 - Danas počinje Svetsko prvenstvo u Kataru!

Svetsko fudbalsko prvenstvo u Kataru, prvo koje će biti održano u jednoj arapskoj zemlji i prvo na kraju kalendarske godine, počinje danas utakmicom izmedju domaćina i selekcije Ekvadora.

Uoči prve utakmice između Katara i Ekvadora, koja je na programu od 17 časova, biće održana spektakularna ceremonija u stilu otvaranja Olimpijskih igara.

Ceremonija na stadionu Al Bajtu pripremana je čitavih godinu dana, a scenario je kreirao poznati Italijan Marko Balič koji je radio na scenarijima za čak pet otvaranja OI.

Ceremnoija svečanog otvaranja počinje u 15.40.

Na Mundijalu koji će trajati od 20. novembra do 18. decembra učestvovaće 32. najbolje reprezentacije sveta, među kojima je i naša Srbija.