HIT SCENA: Kad je video šta radi sudija, Kolina od MUKE pričao sam sa sobom!

mundijal

Mundijal 2022 -

Greške koje je pravio zambijski sudija Jan Sikazve nisu samo razbesnele igrače Kanade, već i predsednika sudijske komisije FIFA, legendarnog Pjerluiđija Kolinu.

Kanađani su bili mnogo bolji od Belgije, ali su na kraju totalno nezasluženo minimalno poraženi: Belgija - Kanada 1:0 (1:0).

Tokom meča kamere su u par navrata uhvatile Kolinu sa začuđenim izrazom lica nakon katastrofalnih odluka koje je donosio njegov "izabranik" na terenu.

Kolina je bio šokiran zbog grešaka arbitara iz Zambije i njegovih pomoćnika, pa je uhvaćen i kako priča sam sa sobom.

Sikazve nije vido očigledno igranje rukom Karaska, ali je na asistenciju VAR dosudio penal za Kanadu. U 13. minutu napravio je ovu kardinalnu grešku. Igrač Kanade je srušen u šesnaestercu, a on je na opšte iznenađenje svih prisutnih svirao ofsajd.

U finišu poluvremena usledio je novi šok. Vitsel je srušio igrača kanadske reprezentacije, a sudija iz Zambije ponovo nije svirao penal, iako je faul bio očigledan.

Inače, Sikazve se "proslavio" kada je na utakmici Afričkog Kupa Nacija svirao kraj utakmice u 85. minutu meča.