AMERIKA ZAUSTAVILA ENGLESKU: Jedan od favorita Mundijala na korak od osmine finala, SAD mora da pobedi Iran, SPEKTAKL u najavi!

KATAR 2022

Mundijal 2022 -

Fudbaleri Engleske i Sjedinjenih Američkih Država odigrali su u Dohi nerešeno 0:0, u meču drugog kola Grupe B na Svetskom prvenstvu.

U izjednačenoj igri Amerika je uptila 10 šuteva ka golu protivnika, dok su Englezi imali sedam udaraca ka golu.

Posed lopte je bio skoro izjednačen, za nijansu je lopta bila više u posedu engleskih reprezentativaca.

Englezi su do prve prilike stigli u 10. minutu. Saka je vratio loptu na devet metara za Kejna, koji je šutirao iz prve, ali je njegov udarac izblokirao Zimerman.

Amerikaci su uzvratili u 26. minutu. Mekkeni je neometan šutirao sa osam metara, ali je lopta otišla visoko preko gola.

U 26. minutu vidjena je najbolja šansa. Kristijan Pulišić je šutirao iskosa sa ivice šesnaesterca, golman Engleske je već bio savladan, ali je lopta pogodila prečku.

U poslednjem minutu prvog poluvremena Mejson Maunt je oprobao udarac sa oko 17 metara, ali je golman Amerike Tarner dobro reagovao.

Engleska

U nastavku meča, Amerika je imala više loptu u svojim nogama, za 20 minuta igre u nastavku izvela je šest udaraca iz ugla, ali nije uspela da stvori ozbiljniju šansu.

Do kraja meča, igralo se bez velikog tempa, oba tima su igrala bez mnogo rizika, i bili su fokusirani na odbranu sopstvenog gola.

Engleska je imala priliku za pobedu u trećem minutu zaostavnog vremena, ali je Hari Kejn glavom šutirao pored gola.

Ranije danas, u istoj grupi, Iran je pobedio Vels sa 2:0.

Engleska je prva u grupi sa četiri boda, Iran drugi sa tri, Amerika treća sa dva, a Vels četvrti sa jednim bodom.

U narednom kolu Engleska će u utorak igrati protiv Velsa, dok će se Amerika istog dana sastati sa Iranom.

Engleska je vrlo blizu osmine finala dok će se drugi putnik za nokaut fazu prema svemu sudeći rešavati u direktnom duelu SAD - Iran

Amerikancima je neophodna pobeda, Iranu igra i bod.

1 / 5 Foto: Profimedia

90. minut - Utakmica je produžena 4 minuta

88. minut - Opasan napad Amerikanaca, Deklan Rajs, reaguje u poslednji čas

82. minut - Opao je ritam meča, kao da su i jedni drugi zadovoljni bodom

77. minut - Rašford menja Saku

75. minut - Englezi preuzimaju inicijativu u ovim momentima

Engleska

68. minut - Sautgejt reaguje dvostrukom izmenom. Umesto Belingema i Sterlinga u igri su Griliš i Henderson

63. minut - Amerikanci vrlo opasni iz prekida, ređaju se korneri pred golom Engleza

57. minut - Amerikanci ofanzivniji u ovim momentima kao da više žele pobedu. Pokušao je Pulišić

49. minut - Mekeni ponovo neprecizan iz povoljne situacije

46. minut - Utakmica je nastavljena

Engleska

Prvo poluvreme:

45. minut - Velika šansa , pokušao je Mount ali sjajno brani Tarner

44. minut - Sjajna akcija Enleza ,na kraju je probao Saka, ali nije bio precizan.

40. minut - Sjajan prodor Seržinjo Desta, Englezi u poslednji čas otklanjaju opasnost

33. minut - Sjajan šut Kristijana Pulišića, Pikford je samo pogledom ispratio loptu, koja je srećom po Engleze pogodila prečku

29. minut - Novi pokušaj Amerikanaca, šutirao je Musa, Pikford siguran.

25. minut - Velika šansa za Ameriku, centrirao je Vea, Mekeni zahvatio loptu iz odlične situacije, ali šutira preko gola.

Engleska

19. minut - Amerikanci su se oslobodili pritiska, počinju da prete Pikfordu.

15. minut - Inicijativa Engleza, ređaju se opasne situacije pred golom Amerikanaca

9. minut - Sjajna akcija Engleza u tri poteza, Kejn je u poslednji čas izblokirao Zimerman.

5. minut - Miran početak utakmice, ispitivanje snaga.

1. minut - Utakmica je počela

Sastavi:

Engleska: Pikford - Tripije, Stouns, Megvajer, Šo - Rajs, Belingem, Maunt - Saka, Sterling, Kejn SAD: Tarner - Dest, Cimerman, Rim, Robinson - Adams, Mekkeni, Musa - Vea, Pulišić, Rajt

Katar

Fudbaleri Engleske i SAD sastaju se u drugoj utakmici 2. kola grupe B na Svetskom prvenstvu u fudbalu.

Englezi su sjajno startovali na Mundijalu prosto demoliravši Iran sa 6:2

SAD je odigrala nerešeno 1:1 protiv Velsa iako je vodila do pred sam kraj susreta.

Pre ovog meča Iran je pomalo iznenađujuće savladao Vels sa 2:0

Na tabeli posle nepotpunog drugog kola Engleska i Iran imaju po 3 boda, a SAD i Vels samo bod.