LUDILO! NEMAČKA POSLE DRAME SLAVILA U NAJBOLJEM MEČU NA SP! Strašna utakmica i trijumf koji je DONEO NESTVARNI Šruder!

MUNDOBASKET

Mundobasket -

Košarkaška reprezentacija Nemačke pobedila je Australiju u derbiju trećeg dana Svetskog prvenstva.

Nemce je do pobede rezultatom 85:82 vodio fantastični Denis Šruder sa 30 poena i osam asistencija.

Meč odigran u Okinavi u okviru grupe E od prvog do poslednjeg minuta bio je neizvestan.

Prva deonica završena je rezultatom 25:24 za Australiju, ali je Nemačka imala pet poena prednosti na poluvremenu.

Nemačka, Australija, Pati Mils

Usledio je odgovor Australijanaca koje je vodio Pati Mils, a Nemci su u četvrtoj četvrtini uspeli da se izbore sa naletom rivala, a meč je otišao u neizvesnu završnicu.

U dramatičnom finišu, u poslednjem minutu, Šruder je poenima nakon prodora doneo prednost svom timu.

Gidi je potom pogodio samo jedno od dva bacanja, onda je Šruder izgubio loptu, a Australija dobila novi napad.

Ipak, Nemci su se odbranili, a potom došli do poena kojim su potvrdili trijumf.

Maodo Lo je postigao 20 poena i tako bio podrška Šruderu, a u poraženom sastavu se istakao Pati Mils sa 21 poenom, šest asistencija i pet skokova. Dante Egzum je za 16 minuta u igri postigao devet poena, upisao četiri skoka, tri asistencije i jednu blokadu.

Nemačka je u prvom kolu pobedila Japan, a u trećem će igrati protiv Finske, dok će Australija nakon pobede nad Fincima grupnu fazu završiti mečom protiv domaćina.