NIŠTA OD ZLATA: Odbojkaši poraženi u polufinalu EP!

Orlovi za bronzu protiv Bugara

Srpski odbojkaši su izgubili od Rusije s 3:1, po setovima 25:19, 24:26, 25:23, 25:15

KOPENHAGEN - Muška odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je u Kopenhagenu od selekcije Rusije s 3:1, po setovima 25:19, 24:26, 25:23, 25:15 u polufinalu Evropskog prvenstva.Srbija će u nedelju od 15,00 sati igrati za bronzanu medalju sa Bugarskom, koja je u drugom polufinalu poražena od Italije s 3:1. Za zlato će se od 18,00 sati boriti Rusija i Italija.Najbolji u srpskom timu bili su Miloš Nikić i Aleksandar Atanasijević sa po 13 poena, dok se u selekciji Srbije istakao Nikolaj Pavlov sa 19. Pred prepunim tribinama Parken stadiona u Kopenhagenu podmlađeni srpski tim pružio je žestok otpor zvaničnim olimpijskim prvacima i pobednicima Svetske lige, posebno u drugom i trećem setu. Utakmici je prisustvovao i ministar omladine i sporta Srbije Vanja Udovičić.Naša selekcija nije uspela da odbrani zlatnu medalju osvojenu pre dve godine u Beču.TOK MEČARusi su bolje počeli i četvrti set, a na prvom tehničkom tajm-aut imali su plus tri (8:5). Rusi su nastavili su odličnom igrom i stigli do 16:8. Prednost našeg rivala rasla je iz minuta u minut, a Rusi su kažnjavali svaku grešku našeg tima i zasluženo su stigli do pobede i plasmana u finale EP.IV set

Na početku trećeg seta uglavnom se igralo poen za poen, a Rusija je ponovo imala prednost (8:7) na prvom tehničkom tajm-autu. Rusija je potom zaigrala angažovanije, dok su naši reprezentativci napravili veliki broj grešaka. Usledila je serija Rusije od 8:3 za vođstvo od 16:10. Naša reprezentacija je fenomenalnom igrom uspela da serijom od 11:5 izjednači na 21:21. Potom se igralo poen za poen do 23:23. Rusi su poveli s 24:23, a onda su iskoristili prvu set loptu i poveli s 2:1.III set

Srbija je dobro ušla u drugi set, imala čak i vođstvo (6:5), ali je Rusija na prvom tehničkom tajm-autu imala prednost od 8:7. Odbojkaši Rusije su napravili manje grešaka od naših reprezentativaca i na drugom tajm-autu stigli do 16:13. Naša selekcija je uspela da sustigne prednost protivnika u finišu drugog seta, 23:23. Srbija je fenomenalnom igrom dobila drugi set s 26:24.II setRusija je bolje ušla u meč i zahvaljujući snažnom servisu do prvog tehničkog tajm-auta stigla do prednosti od 8:4. Rusija je održavala prednost od tri do pet poena, a na drugom tehničkom tajm-autu ponovo su imali plus četiri (16:12). Naša selekcija je previše grešila, što su rivali iskoristili i prvi set dobili s 25:19.I setTOK MEČA

Kolaković: Šansa za finale propuštena u trećem setuSelektor muške odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković rekao je da je Rusija bila bolja u polufinalu Evropskog prvenstva, ali i da je njegova ekipa svoju šansu propustila u trećem setu. "Rusija je danas bila bolji protivnik od nas i po rezultatu i po igri. U drugom setu, koji je igledalo da ćemo izgubiti, doveli smo do toga da smo ga u samoj završnici izuzetnom borbenošću dobili. Sledeći set smo, takođe, izuzetnom borbenošću doveli do toga da ga igramo egal u samoj završnici iako smo gubili. Tu je možda propuštena šansa kompletne utakmice jer su Rusi odradili ta dva poslednja poena na najbolji mogući način i pobedili 25:23", kazao je Kolaković. On je ocenio da se u četvrtom setu videlo da odbojkaši Srbije nisu bili sposobni za preokret."Probaćemo da tražimo svoju priliku sutra u meču za treće mesto da se nađemo na podijumu", kazao je Kolaković.