DRUGA POBEDA: Pregažena i Australija

Odbojka

Srbija će u utorak, u 3. kolu B grupe, igrati protiv Meksika

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije, igrači do 23 godine, zabeležila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu za mlađe seniore u Uberlandiji, u Brazilu. Srbija je u 2. kolu B grupe, savladala Australiju sa 3:0, po setovima 21:18, 22:20, 21:14, posle 58 minuta igre.Izabranici selektora Igora Kolakovića nisu briljirali protiv Australije, ali su odigrali koliko je bilo potrebno za maksimalnu pobedu i nova tri boda. Razlika u kvalitetu je bila očigledna, što je sigurno, pored umora, bio uzrok partije koja nije bila vrhunska, baš kao što to nije bio ni današnji rival Srbije.Povela je Srbija na početku meča sa 4:2, pa 6:3 i 9:4, odnosno 12:8 na tehničkom tajm – autu. Australija je tada napravila seriju od 4:0 i izjednačila, da bi Srbija posle 13:13 povela sa 15:13, a zatim dozvolila Australijancima da osvoje tri uzastopna poena i povedu sa 16:15. Posle tajm – auta Kolakovića, Srbija je serijom 5:0 stigla do četiri set lopte, 20:16. Iskoristila je Srbija treću set loptu za konačnih 21:18 i vođstvo od 1:0.U drugom setu Srbija je vodila sa 4:2, a posle izjednačenja na 4:4 i sa 6:4. Posle prednosti Srbije od 8:6 Australija je ponovo izjednačila, a zatim i povela sa 11:10. Održavala je Australija prednost i čak uspela da je poveća na dva poena, 18:16, kada je Kolaković zatražio tajm – aut. Izjednačila je Srbija na 18:18, pa 19:19, da bi Australijanci imali prvu set loptu koju nisu iskoristili. Uzvratila je Srbija zahvaljujući odličnim servisima Brđovića i sa tri uzastopna poena završila drugi set sa 22:20 za vođstvo od 2:0 u setovima.Početak trećeg seta najavio je i kraj meča, pošto je Srbija povela sa 4:0, pa 6:1. Smanjila je Australija na 6:3, pa posle 9:5 i na 9:7, a na tehničkom tajm – autu je bilo 12:9 za Srbiju. Povela je Srbija sa 14:10, pa zatim i sa 19:13, odnosno 20:14. Realizovala je Srbija prvu meč loptu za konačnih 21:14 i maksimalnu pobedu protiv Australije.Srbija će u utorak, u 3. kolu B grupe, igrati protiv Meksika od 19 časova.