KORAK KA FINALU SVETSKE LIGE: Vaterpolisti porazili Rusiju

Nova pobeda

Izabranici selektora Dejana Savića u utakmici trećeg kola A grupe pobedili Rusiju u Kazanju sa 12:8

Vaterpolo reprezentacija Srbije napravila je veliki korak prema plasmanu na finalni turnir Svetske lige, pošto je u utakmici trećeg kola A grupe savladala Rusiju u Kazanju sa 12:8 (1:1, 6:2, 3:2, 2:3).Srbija, koja brani trofej, u prvom kolu bila je slobodna, dok je u drugom kolu ubedljivo savladala Rumuniju sa 18:6.Narednu utakmicu Srbija igra kao gost 11. marta protiv Rumunije.Sigurnom pobedom u Rusiji vaterpolisti Srbije napravili odlučujući korak ka završnici Svetske lige u Dubaiju. Kvalitet je presudio, a izabranicima selektora Dejana Savića bila je dovoljna odlična igra u drugoj četvrtini, kada je u mreži domaćina završilo čak šest lopti.Rusi su poveli golom Latipova, izjednačio je Mandić, da bi Prlainović sa dva brza gola u nastavku uveo igru u očekivano stanje. Na veliki odmor Srbija je otišla sa četiri gola viška (7:3), pa je preostali deo susreta protekao u odrađivanju posla, a najveća prednost iznosila je plus šest (11:5), Odbrana je dobro funkcionisala do finiša, kada je domaćin sprečio teži poraz. Tri četvrtine branio je Gojko Pijetlović, a poslednju Živojinović

"Očekivali smo pobedu i sada imamo prostor za miran rad. Zadovoljan sam, mada je odbrana u poslednjoj četvrtini malo popustila", rekao je posle meča selektor Savić.Tabela A grupe: Srbija 6 bodova, Rusija 3, Rumunija 0.Završni turnir Svetske lige biće održan u Dubaiju od 15. do 21. juna.