TREĆA POBEDA U EVROLIGI: Partizan potopio Špandau

Vaterpolo

Crno-beli su napravili korak bliže ka plasmanu na završni turnir

Vaterpolisti Partizana savladali su u Beogradu ekipu Špandaua sa 7:5 (3:2, 2:2, 1:1, 1:0), u utakmici 5. kola B grupe Lige šampiona.Crno-beli su zabeležili treću pobedu i napravili korak bliže ka plasmanu na završni turnir, dok je nemački predstavnik pretrpeo treći poraz.Duel na Banjici doneo je veliku i izjednačenu borbu tokom većeg dela susreta. Gosti iz Berlina pokazali su se kao čvrst i neugodan rival, iako je Partizan pred kraj treće četvrtine imao dva gola viška (6:4), ponajviše zajvaljujući iskusnom kapitenu Milošu Ćuku.Izabranici trenera Vladimira Vujasinovića propustili su više povoljnih prilika, pa su u poslednjoj deonici dugo strepeli čuvajući minimalnu prednost.Meč je konačno "prelomljen" tri minuta pre kraja pogotkom reprezentativca Dušana Mandića za vođstvo od 7:5, koje su crno-beli dobrom odbranom uspeli da sačuvaju i ostvare važan uspeh.Golove za Partizan postigli su Miloš Ćuk 3, Mandić 2, Tomašević i Jakšić, a Oler 2, Hojze, Mateo Ćuk i Police za Špandau.U nastavku takmičenja Partizan gostuje 21. februara istom protivniku u Berlinu.