ŽETVA MEDALJA: Srbi pokupili sva odličja u Istanbulu!

Prvenstvo Balkana

Asmir Kolašinac osvojio je zlatnu medalju u bacanju kugle i postao je dvoranski šampion, zahvaljujući rezutalatu 20.23 metra u četvrtoj seriji!

ISTANBUL - Žetva medalja srpskih atletičara u Istanbulu na Prvenstvu Balkana!

Posle Ivane Španović, koja je osvojila zlato, ostali predstavnici Srbije ostvarili su sledeće rezultate:

Miloš Raović je u trci na 400 metara zauzeo prvo mesto sa vremenom 47.45 sekundi, a u istoj trci Emir Bekrić je trčao van konkurencije, ali je bio odmah iza reprezentativnog kolege, a trku je završio u vremenu 47, 84.

Brozanu medalju osvojio je atletičar Jasmin Ljajić na trci na 3.000 metara koju je završio u vremenu 8:23,46 minuta.

Srebrnu medalju osvojila je evropska vicešampoionka u krosu, Amela Terzić koja je stazu od 3.000 meatara pretrčala za 9:19,29 minuta.

Miloš Todosijević osvojio je srebrnu medalju u skoku u vis, preskočivši 2.21 metar, što mu je ujedno i lični rekord.

Lazar Anić takmičenje je završio skokom od 7,39 metara, a Katarina Sirmić zauzela je osmu poziciju na 60m rezultatom 7,85 sekundi.