TURNIR ČETIRI NACIJE: Poraz odbojkaša Srbije od Slovenije

Pripreme za Evropsko prvenstvo

Turnir "Četiri nacije" igra se u okviru priprema za prvenstvo Evrope koje od 9. do 18. oktobra zajednički organizuju Italija i Bugarska

LUDVIGSBURG - Muška odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je večeras od selekcije Slovenije sa 3:2 u setovima (25:21, 18:25, 26:24, 22:25, 15:13), u utakmici 1. kola turnira "Četiri nacije" u nemačkom gradu Ludvigsburgu.

Izabranici selektora Nikole Grbića poraženi su ponajviše zbog sopstvenih grešaka. Nakon vođstva u trećem setu sa 24:21 dozvolili su protivniku da serijom 5-0 napravi preokret, dobije set i potpuno se vrati u meč.

U petom setu srpski odbojkaši ponovo su greškama omogućili Slovencima da preokrenu rezultat i na kraju zasluženo slave posle 132 minuta igre.

Srbija u drugom kolu turnira igra u subotu od 20 sati protiv Francuske, a u poslednjem kolu u nedelju od 17 sati sastaje se sa domaćinom Nemačkom.