DOMINACIJA: Odbojkaši Zvezde osvojili 12. titulu prvaka Srbije, petu uzastopnu

Bez premca

Odbojkaši Crvene zvezde osvojili su 12. titulu prvaka Srbije, petu uzastopnu, pošto su finalu plej-ofa slavili protiv Vojvodine ukupnim rezultatom 3:2.

U odlučujućoj, petoj utakmici, odigranoj u Beogradu, Crvena zvezda je pobedila Vojvodinu sa 3:0 (25:22, 25:23, 25:16), posle 76 minuta igre.

U izuzetnoj atmosferi, pred 1.100 navijača na Banjici, Zvezda je ubedljivo savladala Vojvodinu na putu ka petoj uzastopnoj tituli prvaka.

Početak meča nije nagoveštavao takav ishod, pošto su se rivali žestoko borili za svaki poen. Ipak, u finišu prvog seta Crvena zvezda se rezultatski odvojila i povela sa 1:0, a skoro identičan scenario vidjen je i u drugom setu. U trećem setu otpora Novosadjana gotovo da i nije bilo, pa je meč okončan posle samo tri seta.

Predsednik Odbojkaškog saveza Srbije Nenad Golijanin predao je kapitenu Zvezde Maksimu Buculjeviću pehar namenjen prvaku Srbije. Pored pehara, crveno-belima je pripao i ček 1.200.000 dinara, namenjen prvaku Srbije.