SREBRO I BRONZA ZA SRBIJU: Milica Mandić i Draško Jovanov osvojili medalje na EP u Švajcarskoj!

Sjajan uspeh

Reprezentativka Srbije u tekvondou Milica Mandić osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Švajcarskoj.

Milica je u finalu, u kategoriji do 73 kilograma, izgubila od Ive Radoš iz Hrvatske rezultatom 1:0.

Mandićeva je na startu bila bolja od Grkinje Mojsido 5:3, a u drugom kolu je bila bolja od Britanke Slavin 3:0. U polufinalu je pobedila Petrijašević Petru iz Makedonije 3:0.

Fenomenalan uspeh za nacionalni tim Srbije ostvario je i reprezentativac Draško Jovanov koji je poslednjeg dana EP osvojio bronzu u kategoriji do 87 kilograma.

Draško je na startu pobedio Poljaka Koleckog 1:0, zatim je savladao Nemca Bečmena 7:3, dok je u polufinalu izgubio od iskusnog Jermenca Jermejna na zlatan bod.

"Napokon sam ostvario svoj željeni cilj, zahvaljujem se svima koji me podržavali i verovali u mene, takodje sam zadovoljan što sam deo ekipe koja je ostvarila istorijski uspeh. Ovo jedan od ostvarenih ciljeva i u narednom olimpijskom ciklusu cilj mi je da se kvalifikujem za Olimpijske Igre u Tokiju", rekao je Jovanov.

Podsetimo, Tijana Bogdanović je postala Evropski šampion u kategoriji do 49 kilograma.