(VIDEO) MUČIO IH NA SVE NAČINE: Ovaj debeljko je celu Hrvatsku izluđivao punih 30 minuta

Zvezda na terenu

Da rukometnom golmanu višak kilograma ne mora biti hendikep još jednom je dokazao 137 kilograma teški Manaf Alsaed, koji je izluđivao hrvatske rukometaše u prvom poluvremenu utakmice na Svetskom prvenstvu na meču protiv Saudijske Arabije.

Alsaed je branio u prvih 30 minuta utakmice koja je završena rezultatom 12:11 za Hrvatsku i prilično nervirao navijače čete Željka Babića. Poznato je da je rukomet prilično popularan sport u Hrvatskoj.

Alsaed je u tom razdoblju imao pregršt odbrana i ko zna što bi bilo da ga selektor Nenad Kljajić nije izvadio iz igre posle serije primljenih golova.

Na kraju je Manaf susret u kom su Hrvati slavili 28:23 završio sa sedam odbrana i 30 odsto zaustavljenih udaraca. Inače, reč je o jednom od najstarijih učesnika Svetskog prvenstva.

Iskusni 40-godišnji Alsaed igra za saudijski klub Alnor i već dugo je član reprezentacije