KRISTIJAN POKORIO EVROPU, DAVOR DRUGI: Fris osvojio zlato, Štefanek drugi na prvenstvu u Novom Sadu

Srpski rvači vladaju Starim kontinentom

Srpski rvač Kristijan Fris osvojio je zlatnu medalju, a Davor Štefanek srebrnu na Evropskom prvenstvu u Novom Sadu.

Kristijan Fris je u kategoriji do 59 kilograma došao do zlata protiv Bugarina Iva Serafimova Angelova.

Fris je prethodno pobedio Šveđanina Boa Erika Joakima Fagerlunda 3:0, Poljaka Przemislava Pijateka 8:0 i u polufinalu Hrvata Ivana Lizatović 2:1.

Olimpijski šampion Štefanek u konkurenciji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom je u finalu izgubio od Rusa Artema Surkova.

Štefanek je do finala savladao Švajcarca Andreasa Veća 11:0, Letonca Aleksandrsa Jurkjansa 5:2, Mađara Matea Krasnaija 1:0 i u polufinalu Belorusa Soslana Daurova 4:1.

Štefanek je time propustio šansu da ostvari svojevrsni het-trik pošto je 2014. osvojio zlato na Svetskom prvenstvu, a 2016. na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

Kristijan Fris, Foto: Printskrin