(VIDEO) MUNJA S JAMAJKE OPET SEVA: Bolt prohujao Ostravom

POBEDIO NA 100 METARA

Jamajčanski atletičar Jusein Bolt pobedio je večeras u trci na 100 metara na mitingu u Ostravi.

Višestruki svetski rekorder i olimpijski šampion trku je završio za 10,06 sekundi. On je nešto sporije startovao, ali je uspeo da nadoknadi zaostatak i prodje kroz cilj ispred Kubanca Junira Peresa, koji je ostvario rezultat od 10,09. Treći je bio Žak Ali Harvi iz Turske sa 10,26 sekundi.

Bolt nije uspeo da popravi svoj ovosezonski najbolji rezultat od 10,03, koji je postavio 11. juna na Jamajci.

On se priprema za Svetsko prvenstvo u Londonu u avgustu, gde će braniti titulu. Bolt je prethodno rekao da će na tom takmičenju završiti karijeru, ali je juče naveo da još nije odlučio gde će trčati poslednju trku.

Pobedu u Ostravi ostvario je i Britanac Mo Farah, koji je trku na 10.000 metara završio za 27:12,09 minuta.