(KURIR TV) NIŠTA OD IZNENAĐENJA GRKA: Mađari u finalu Svetskog prvenstva

Domaćin će se boriti za zlato

Vaterpolisti Mađarske prvi su finalisti svetskog prvenstva koje se održava u Budimpšeti, pošto su večeras u polufinalu pobedili selekciju Grčke sa 7:5 (2:1, 3:3, 1:0, 1:1).

Specijalno za Kurir iz Budimpešte - Gojko Filipović

Mađarska će u finalu igrati protiv pobednika drugog polufinala u kome se od 22 sata sastaju Srbija i Hrvatska.

Domaćini su večeras opravdali ulogu favorita, iako je u prve dve četvrtine izgledalo da će imati mnogo problema da prođu u finale.

Grci su do polovine druge četvrtine prikazali izvanrednu igru i vodili su sa 4:3, a onda su neobjašnjivo pali i naredni pogodak su postigli posle punih 20 minuta, desetak sekundi pre kraja.

Posle poraza u polufinalu, Grčka će se sa poraženim iz duela Srbija - Hrvatska boriti za bronzanu medalju.

UNIQA zvanično osiguranje vaterpolo tima Srbije na Svetskom prvenstvu u Budimpešti

Kurir sport, Fonet, Foto: Reuters