MOĆNI MLADI DEFINI: Srpski vaterpolisti deklasirali i Australiju za četvrtfinale SP

ZA POLUFINALE U PETAK

Juniorska reprezentacija Srbije četvrtom pobedom u grupi osvojila je prvo mesto i direktno se plasirala u četvrtfinale Svetskog vaterpolo prvenstva u Beogradu.

Četvrtfinale je na programu u petak.

Srbija je deklasirala i Australiju - 11:2 (2:2,2:0,5:0,2:0).

U prvoj četvrtini Australijanci su bili ravnopravni protivnik, dva puta su uspevali da izjednače rezultat. Ali, drugi gol Australije postgnut u sedmom minutu je bio i poslednji najačeg rivala u grupi.

U naredne tri četvrtine odbrama Srbije je funkcionisala besprekorno. Napad je u drugoj četvrtini bio bolji, brzi golovi Gvozdanovića i Radojevića. Posle velikog odmora sjajna igra, serija 5:0 i putanje pobednika je bilo rešeno.

Srbija sutra ima slobodan dan a zatim će u četvrtfinalu igrati najverovatnije sa pobedikom duela Rusija - Italija.