PALI BUGARI, ZA FINALE MORAJU NEMCI: Odbojkaši Srbije u polufinalu Evropskog prvenstva

idemo po medalju

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se polufinale Evropskog prvenstva u Poljskoj, pošto je maksimalnim rezultatom savladala Bugarsku 25:21, 25:22, 28:26.

Izabranici selektora Nikole Grbića će se u borbi za finale sastati sa Nemačkom koja je sa 3:1 (25:22, 16:25, 25:23, 25:20) savladala Češku.

Polufinala se igraju u subotu u 17.30 i 20.30, a mečevi za bronzu i zlato za nedelju, 3. septembar, u istim terminima.

Prvi set

Srbija je odlično počela, povela 4:0, sve na servis Srećka Lisinca, ali su Bugari uravnotežili odonos i brzo stigli do egala (9:9). Odgovor Srbije stigao je u vidu četiri uzastopna poena, posle trećeg Bugari su uzeli tajm-aut, no serija naših nije prekinuta.

Lisinacje nastavio da izvanredno servira, a posle poena Luburića bilo je 19:14. Bugarska se probudila i stigla je na 22:20, ali je Luburić doneo našem timu prvi set - 25:21.

Drugi set

Velika borba se rasplamsala u drugom setu u kom su Bugari bolje krenuli, međutim opet je Lisinac bio ključni čovek našeg tima i pokrenuo nas ka preokretu. Bugari su imali "plus pet", ali je tim Nikole Grbića reagovao na sjajan način i prebacio prednost na svoju stranu - 15:14.

Novi dobar servis Srbije i povećava se prednost naše reprezentacije koja je zaigrala mnogo bolje, Petrić nastavlja da teroriše bugarsku odbranu, što koristi Marko Podraščanin da posle sjajnog dvojnog bloka poentira za 18:14.

Nemanja Petrić sjajno igra u finišu drugog seta i posle poena Bugara donosi Srbiji prvu set loptu - 24:21. Bugari je posle tajm auta spašavaju sa dva dobra napada, ali Srbija ima drugu priliku na servis protivnika. Koriste naši reprezentativci drugu set loptu dijagonalom koja je samo potkačila po prstima odbojkaše Bugarske koji su samo mogli da gledaju kako lopta koja im prolazi kroz ruke menja rezultat na semaforu na 2-0 u korist Srbije - 25:22.

Treći set

Bugarski tim je poveo 2:0, a prednost od dva poena je održao do prvog tehničkog tajm-auta na koji su ekipe otišle pri rezultatu 8:6. Preokret - vodimo 9:8, posle odličnih servisa Uroša Kovačevića. Nismo uspeli da održimo prednost, bolja igra Bugara u nastavku i prednost našeg rivala u finišu seta - 20:18.

Sve do 24:24 nismo uspevali da izjednačimo, iako smo prilazili i na 22:21 i 23:22. Posle toga naš tim je dobio set na razliku.

Tok meča

Satnica četvrtfinalnog meča je promenjena pošto je termin od 20.30 bio rezervisan za domaću selekciju, ali Poljska nije uspela da se plasira u četvrtfinale, pošto je izgubila od Slovenije sa 0:3 (21:25, 21:25, 19:25).

Odbojkaši Srbije su kao prvoplasirana ekipa iz Grupe A direktno prošli u četvrtfinale, a Bugarska je pobedila Finsku sa 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:12) i plasirala se među osam najboljih.