PRIPREME ZA ZOI U PJONGČANGU: Damir Rastić nastavio seriju pobeda u Turskoj

SLEDEĆA TRKA 3. JANUARA

Reprezentativac Srbije u skijaškom trčanju Damir Rastić pobedio je u FIS trci na 15 kilometara slobodnim stilom na stazi Kandili u Erzurumu, u Turskoj.

Ovaj 29-godišnji Sjeničanin priprema se za Zimske olimpijske igre u južnokorejskom Pjongčangu, od 9. do 25. februara, a do svoje treće pobede tokom dva takmičarska ciklusa u Erzurumu stigao je vremenom od 43 minuta, 22 sekunde i osam desetinki za 42,69 FIS bodova.

On je dan ranije u klasiku na 10 kilometara osvojio sedmo mesto medju 22 ski trkača, upisavši 137,74 FIS bodova.

Drugo mesto u današnjoj trci na 15 kilometara zauzeo je Iranac Sejed Satar Sejd sa 18,3 sekundi zaostatka (48,31 FIS bodova), a treće Hamza Dursun iz Turske, koji je imao kašnjenje od 1:15,9 minuta (66,02 FIS bodova).

U konkurenciji 27 nordijaca, drugi predstavnik Srbije Aleksandar Milenković bio je 18. sa 9:11.9 minuta slabijim rezultatom od Rastića (212.32 FIS bodova).

Sledeća FIS trka nordijaca na 15 kilometara slobodno na stazi Kandili održaće se 3. januara.