(VIDEO) JOŠ JEDAN PORAZ: Srpski rukometaši opet izgubili od Sloveniji u generalnoj proveri pred EP

SAD NA HRVATE

Muška rukometna reprezentacija Srbije izgubila je danas od Slovenije sa 33:25 (14:15), u poslednjoj proveri pred Evropsko prvenstvo.

Srpski rukometaši su bili u kombinovanom sastavu u utakmici igranoj u Velenju, a zabeležili su peti poraz u pripremnom periodu, uz samo jednu pobedu.

Izabranici Jovice Cvetkovića su odigrali odlično prvo poluvreme, ali su u nastavku posustali.

Cvetković je danas odmarao šestoricu možda i najboljih igrača.

Najefikasniji u porazu od Slovenije bio je Nemanja Zelenović sa sedam golova, četiri je postigao Nemanja Obradović, a po tri Rastko Stojković, Bojan Beljanski i Milan Jovanović.

Evropsko prvenstvo počeće u petak 12. januara, a prvi rival biće selekcija domaćina Hrvatske. Utakmica će početi u 20.30 u Splitu.

Pored Srbije i Hrvatske, u Grupi A na kontinentalnom šampionatu su još Švedska i Island.