(VIDEO) CRVENA FURIJA ZBRISALA ŠVEĐANE U FINALU: Srbin doneo Španiji prvu titulu prvaka Evrope u rukometu

ZAVRŠEN ŠAMPIONAT U HRVATSKOJ

Rukometna reprezentacija Španije novi je šampion Evrope! "Crvena furija" je u finalu kontinentalnog šampionata u Zagrebu ubedljivo pobedila Švedsku - 29:23 (12:14).

Švedska je bila bolja u prvom poluvremenu, sve vreme vodila, imala i tri gola prednosti, ali su Španci dodali gas do daske u nastavku i zasluženo došli do prve titule evropskog prvaka.

"Furija" je na početku drugog poluvremena napravila seriju 7:1 i slomila rivala. Španija je počela da igra prepoznatljivu jaku odbranu, pa je Švedska za 19 minuta dala samo dva gola!

Pred gol "crvene furije" stao je Srbin Arpad Šterbik i zablistao. Bio je bukvalno nesavladiv.

Šterbik (38), rodom iz Sente, igrao je za našu reprezentaciju dok 2008. nije postao golman Španije, za koju i sada nastupa.

Selektor "furije" Đordi Rivera na prvenstvu u Hrvatskoj nije koristio Šterbika sve do polufinala, a onda ga je "bacio u vatru" i to mu se isplatilo.

David Balager i Feran Sole sa po pet golova predvosili su novog šampiona Evrope, po četiri pogotka upisali su Raul Entrerios, Aleks Dujšebajev i Aitor Arino.

U poraženom timu Jesper Nilsen je bio najefikasniji sa pet golova, jedan manje dao je Niklas Ekberg...

Španiji je ovo bilo peto finale Evropskog prvenstva i prva titula!

Švedska je ostala najtrofejnija rukometna nacija sa četiri naslova prvaka "starog kontinenta".

Ranije danas Francuska je u borbi za bronzu savladala Dansku 32:29.

Za najkorisnijeg igrača šampionata proglašen je Šveđanin Gotfridson.

(Kurir.rs/Kurir sport, EPA/GEORGI LICOVSKI)

KURIR SPORT: ŠTA ŽELI ZVEZDA A ŠTA ZVEZDAŠI. 8 MILIONA ILI BB ŠOU?