POTPUNA DOMINACIJA NORVEŽANA U PJONGČANGU: Marit Bjergen osvojila zlato u kros kantriju

ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE

Norvežanka Marit Bjergen osvojila je zlatnu medalju u kros kantriju na 30 kilometara masovnim startom, poslednjem takmičenju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Bjergen je pobedila rezultatom sat, 22 minuta,17,6 sekundi i postala prvi sportista sa pet osvojenih medalja u Pjongčangu.

Srebrnu medalju osvojila je Krista Parkakoski iz Finske sa minut i 49,5 sekundi zaostatka, dok je bronzu osvojila Švedjanka Stina Nilson sa minut i 58,9 sekundi zaostatka.

Bjergen je olimpijsku karijeru završila sa 15 osvojenih medalja čime je najuspešniji sportista u istoriji zimskih igara.

Bjergen je tokom trke bila ubedljiva, a u jednom trenutku je toliko odmakla drugoplasiranoj Terezi Štadlober, da je Austrijanka krenula na pogrešnu stranu pošto nije mogla da je vidi.

Štadlober je kasno shvatila da je zalutala, morala je da nadoknadi zaostatak i trku je završila na devetom mestu.

kurir.rs / Beta

KURIR SPORT: Zvezda i Partizan ovu šansu ne smeju da propuste! Dokle smo stigli u Evropi?